100-LECIE POWSTAŃ ŚLĄSKICH

logo

WYDARZENIA DLA UCZCZENIA 100. ROCZNICY POWSTAŃ ŚLĄSKICH

  • KOBIETY w POWSTANIACH ŚLĄSKICH

Plakat

 

 

  • KONKURSY

Konkursy

  • SPEKTAKL „Tu rodziła się Polska”

Logo

8 XI, 10 XI, 12 XI miały miejsce uroczyste obchody w Śl.TZN, kościele NSPJ OO. Oblatów i Domu Kultury w Bielszowicach.

We współpracy Śl.TZN i ZSO z Rudy Śląskiej młodzież pod kierunkiem Pani Anny Morajko – Fornal, Pani Danuty Kleinert, ks. Tomasza Kusza i Pana Pawła Zygmunta zaprezentowała spektakl w hołdzie bohaterom Powstań Śląskich.

foto foto foto foto

Relacja z uroczystości

  • SESJA POPULARNONAUKOWA

6 XI Koło Krzewienia Kultury Śląska Śl.TZN zorganizowało sesję poświęconą Powstaniom Śląskim, połączoną z konkursem.

Powstania Śląskie były niezwykłym zrywem mieszkańców Śląska, którzy opowiedzieli się za polską tradycją, kulturą i tożsamością, deklarując swoje przywiązanie do odradzającej się Ojczyzny.

foto foto foto foto

  • WYSTAWA „POWSTANIA ŚLĄSKIE”

XI W holu Śl.TZN zaprezentowano wystawę, która towarzyszyła rocznicy Powstań Śląskich, w ramach innowacji pedagogicznej.

foto

  • II BIEG ZWYCIĘSTWA

Logo

9 VI dla upamiętnienia 100. rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego Śl.TZN, X LO oraz Parafie Opatrzności Bożej w Zawodziu i Najświętszego Serca Jezusa Misjonarzy Oblatów na Koszutce zorganizowały II BIEG ZWYCIĘSTWA.

 

Przedsięwzięcie miało na celu popularyzowanie postaw patriotycznych i kultywowanie regionalnych tradycji niepodległościowych oraz aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia w środowisku lokalnym.

W ramach wydarzenia odprawiona została Msza Św. w intencji poległych uczestników historycznego czynu zbrojnego oraz złożenie wiązanki kwiatów pod pomnikiem Powstańców Śląskich. Na część artystyczną złożył się występ zespołu „Śląskich” i uczennic X LO.

foto foto foto

 

 

stopka