Osiągnięcia w roku szkolnym 2006/07

Najważniejsze osiągnięcia uczniów Śl.TZN

 

XXII Ogólnopolski Konkurs na Pracę z Fizyki im. Prof. G. Białkowskiego 
Patryk Hałuszczak
i Michał Korus – Laureaci;
Artur Skrodzki
i Marek Kokot – wyróżnienie

II Ogólnopolski Konkurs na Pracę „Chemia a Ekologia”
Agnieszka Janica – Laureatka; Jolanta Madej – wyróżnienie

46. Intersteno Congress Praga – Krystian Wawrzynek – 49. miejsce w kategorii juniorów

3. miejsce Śl.TZN w klasyfikacji generalnej za ilość oraz jakość sporządzanych protokołów w ramach Międzynarodowego Programu GLOBE

4. miejsce w konkursie „Zdobądź Parlament Europejski”

Półfinał XLV Młodzieżowego Konkursu Filatelistycznego „Turystyka w świętokrzyskiem”
Ewa Gwiazda – 1. miejsce

Półfinał Olimpiady „Euroelektra”
udział: M. Stefania, W. Chrobok, R. Karosz, K. Wiercioch, K. Kamieński

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”
Łukasz Zarzeczny, Grzegorz Juranek – wyróżnienie II stopnia

Ogólnopolski Konkurs „Eko-Planeta”
Sandra Szczepaniak, Anna Juras – wyróżnienia

Regionalny Konkurs Matematyczny „Rozkosze Łamania Głowy”
 Adrian Pontus – udział w finale

XXV Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno-Krajoznawczy
3. miejsce Drużyny SKKT PTTK Nr 76: Grzegorz Czekała, Paweł Szmajduch, Artur Bucała w eliminacjach wojewódzkich;
1. i 2. miejsce w eliminacjach miejskich

SKKT PTTK Nr 76 w Śl.TZN – 1. miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Konkursu „Najlepszy szkolny klub turystyczno-krajoznawczy”

  1. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - eliminacje środowiskowe
    1 miejsce w kategorii recytacja – Magdalena Strzebin;
    1 miejsce w kategorii wywiedzione ze słowa – Wojciech Pacwa

XI Konkurs Wiedzy Technicznej – udział Śl.TZN

Konkurs Fotograficzny w ramach XIV „Tygodnia Ziemi” – Grzegorz Czekała –wyróżnienie

Konkurs „Rok Giedroycia” organizowany przez Bibliotekę Miejską w Katowicach 
I etap zespołowo 3. miejsce, indywidualnie 1. miejsce Dominika Jurkowska; II etap – wyróżnienie zespołowe

III Festiwal Mechatroniki – Grzegorz Kotwica – 1. miejsce w konkurencji „Labirynt”

IV Międzyszkolny Konkurs BHP – Paweł Habel – 2. miejsce

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia  „Eskulapiada 2007” – Szymon Pinocy – 5. miejsce

XXX Zawody Sportowo-Obronne „Sprawni jak żołnierze” – 4. miejsce drużynowo w kategorii chłopców

Mistrzostwo Katowic w piłce ręcznej chłopców

8 medali w Olimpiadzie Lekkoatletycznej

Pływanie – chłopcy – 4. miejsce; 1. miejsce K. Suwalski, T. Filipowski; 2. miejsce sztafeta

  1. miejsce – piłka ręczna – w zawodach rejonowych Wojewódzkiej Licealiady Młodzieży Szkolnej

Udział w półfinale koszykówki dziewcząt i piłki siatkowej chłopców

Śl.TZN – uczestnictwo w Polsko-Litewskim Programie „Youth for transparency”/ „Młodzi w przejrzystej Polsce”

Śl.TZN – uczestnictwo drużyny Klubu Debat w „Lidze Debat Szkolnych 2007”

Uzyskanie przez Śl.TZN Certyfikatu Q - „Śląska Szkoła Jakości”

    

stopka