Osiągnięcia w roku szkolnym 2008/09

Najważniejsze osiągnięcia uczniów Śl.TZN

 

 

Tomasz Herzog – 3. miejsce i tytuł Laureata – XXXII Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej oraz
1. miejsce – I Olimpiada Mechatroniki organizowana przez Marszałka Województwa Śląskiego

Michał Grzybowski – 4. miejsce i tytuł Laureata – XXXII Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej oraz
1. miejsce –
I Olimpiada Mechatroniki organizowana przez Marszałka Województwa Śląskiego

Tomasz GawlikFinalista – LV Olimpiada Chemiczna

Adrian Szindler3. miejsce – Konkurs Wiedzy Technicznej organizowany przez Uniwersytet Śląski;
9. miejsce
– XII edycja konkursu „Z elektryką przez świat”;
21. miejsce – Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej;
udział w II etapie Olimpiady Wiedzy Technicznej

Adam Sierackiwyróżnienie – Konkurs Wiedzy Technicznej organizowany przez Uniwersytet Śląski;
udział w II etapie Olimpiady „Euroelektra”

Radosław Okomski i Krzysztof Chojnacki1. miejsce – I Olimpiada Mechatroniki organizowana przez Marszałka Województwa Śląskiego oraz
udział w II etapie Olimpiady „Euroelektra”

Tomasz GrabekFinalista – I Olimpiada Mechatroniki organizowana przez Marszałka Województwa Śląskiego

Krystian Wawrzynek16. miejsce – Intersteno Internet Contess w kategorii multilingual (zawodnicy z całego świata), a także reprezentował szkołę w Mistrzostwach Śląska w pisaniu na komputerze

Bartosz Kołkowski3. miejsce – Festiwal Mechatroniki w konkursie stanowisk

Wojciech Pacwa2. miejsce – VI Turniej Recytatorski „Nobliści w Mysłowicach”

Robert Trąbka2. miejsce – Konkurs Fotograficzny „Przed świętami” organizowany przez Wyższą Szkołę Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi

Karol Chmiel2. miejsce w kategorii soliści – II Konkurs Muzyczno-Plastyczny „Wiosenne impresje, wiosenne inspiracje” organizowany przez Kolegium Nauczycielskie w Bytomiu

Dawid Polak2. miejsce – Międzyszkolny Konkurs o Samorządzie Terytorialnym

Magdalena Strzebinwyróżnienie – Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Herbertem o sobie”

Dawid Wójcik – wyróżnienie – XII Wojewódzki Konkurs Poetycki Młodych „Nadchodzące pokolenie”

Mateusz Jędryka i Mateusz Zwolak1. miejsce – Gra międzyszkolna „Zostać inwestorem” w ramach programu „Moje finanse”

Mateusz Jedryka, Mateusz Zwolak, Filip Wojciechowski
udział w III etapie Ogólnopolskiego Konkursu Zarządzania Firmą „Ja Titan 2009”

Adrian Pontus i Krystian Wawrzynekwyróżnienie za prezentacje multimedialną dotyczącą historii Parlamentu Europejskiego  – Metropolitalny Konkurs o Parlamencie Europejskim

Karol Chmiel i Szymon Kajzerwyróżnienie – Regionalny Przegląd Piosenki Powstańczej

Adam Sochań3. miejsce – III Międzyszkolny Konkurs Bezpieczeństwa i Higieny Pracy

30 uczniów Śl.TZN zakwalifikowało się do finału projektu międzynarodowego dotyczącego przedsiębiorczości „Enter Your Future” organizowanego pod patronatem Akademii Ekonomicznej w Katowicach i organizacji AIESEC

Michał Grzybowski8. miejsce; Jan Woliński12. miejsce – wojewódzki etap Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX

Dawid Kosowski8. miejsce  w finale wojewódzkim – Dyktando z Języka Niemieckiego

Karolina Gabryś7. miejsce – Finał 47. Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Filatelistycznego „Od Wadowic do Rzymu” oraz
List Gratulacyjny za udział w XVIII Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym pod hasłem „Rozwój cywilizacyjny a dziedzictwo przyrodnicze”

Sebastian Białek1. miejsce; Dawid Adamus2. miejsce – Konkurs „Tradycje oręża polskiego – teraźniejszość, armia profesjonalna, misje pokojowe” organizowany przez WKU Katowice

Krzysztof Chojnacki4. miejsce – Turniej Szachowy o Mistrzostwo Katowic

Drużyna piłki siatkowej1. miejsce – Międzyszkolny Turniej organizowany przez Policealną Szkołę Medyczną w Katowicach

Śl.TZN1. miejsce w rankingu Programu GLOBE w Polsce  w badaniach pokrycia terenu

oraz 5. miejsce w rankingu ponad 100 szkół Programu GLOBE w Polsce

Śl.TZN – realizacja programu „Młodzi w przejrzystej Polsce. Aktywny samorząd”

 

 

stopka