Osiągnięcia w roku szkolnym 2009/10


Najważniejsze osiągnięcia uczniów Śl.TZN

Olimpiady i konkursy międzynarodowe

XXXIII Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej
– I miejsce Śl.TZN w grupie teleinformatycznej i II miejsce w grupie mechatronicznej; 
indywidualnie: 
Michał Grzybowski – I miejsce i tytuł Laureata w grupie teleinformatycznej; 
Radosław Okomski – V miejsce i tytuł Laureata w grupie mechatronicznej; 
Krzysztof Chojnacki – VII miejsce i tytuł Finalisty w grupie mechatronicznej;
udział – Mateusz Fajkis, Robert Jurowicz, Piotr Dubiel

XXXVI Olimpiada Wiedzy Technicznej – Michał Grzybowski – udział w II etapie

56 Olimpiada Chemiczna – Tomasz Gawlik – udział w II etapie

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”
Grzegorz Juranek, Michał Grzybowski – wyróżnienia II-stopnia

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny OXFORD – tytuły Laureatów:
I-stopnia Michał Grzybowski,
III-stopnia Krzysztof Ocylok,
IV-stopnia Mateusz Zakrzewski,
V-stopnia Grzegorz Juranek i Marek Fenisz

IV Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Internecie „DialNet Masters 2010”
– udział: Bartłomiej Tomczak, Radosław Okomski, Krzysztof Chojnacki, Sonia Dobrek

IV Towarzyskie Spotkanie ZAV
– II miejsce drużyny Śl.TZN

Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu „Eskulapiada 2009”
Natalia Traczyk – IV miejsce

 

Konkursy ogólnopolskie

46 Ogólnopolski konkurs Chemiczny dla szkół średnich organizowany przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Tomasz Gawlik – tytuł Finalisty

IV Ogólnopolski Konkurs Chemiczny dla szkół średnich organizowany przez Uniwersytet Śląski w Katowicach
Tomasz Gawlik – tytuł Finalisty, 19. Miejsce

VIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej „Rekiny Przedsiębiorczości”
Mateusz Jędryka, Mateusz Zwolak, Dariusz Stefaniak – wyróżnienie za 14. miejsce w kraju i 2. miejsce na Śląsku

VII Ogólnopolskie Zawody Latających Makiet Samolotów zaliczane do Pucharu Polski
Mateusz Mieszczanin – 2. miejsce w klasie F4B Juniorów

Ogólnopolski Konkurs „Usuwamy azbest”
– drużyna w składzie: Mateusz Guzy, Łukasz Lis, Maciej Sroka, Dawid Rogalski – 2. miejsce w województwie śląskim

Ogólnopolski Konkurs Robotów
Krzysztof Dworak – 2. miejsce w konkurencji Linefollower

III edycja Ogólnopolskiego Konkursu o Tytuł Młodego Innowatora
Dawid Paź i Andrzej Szefer – wyróżnienie za udział w finale za pracę „System pomocy domowej. Projekt techniczno-roboczy”

Ogólnopolski Konkurs Balic Sea Project w UNESCO ASPnet pt. „Gniew Natury”
Przemysław Schopp – wyróżnienie za pracę „Czarne złoto”

Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Fraszka”
Aleksandra Kruk – 1. miejsce w szkole

Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „Eko-Planeta”
Andrzej Szefer i Paweł Wróbel – wyróżnienie za pracę „Rośliny piękne i użyteczne”

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX
Filip Mateuszuk – 20. miejsce na szczeblu wojewódzkim

48. Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Filatelistyczny pt. „Polscy Nobliści”
Krzysztof Misiak – udział w finale

 

Konkursy wojewódzkie i regionalne

Konkurs „Czy byłbyś dobrym inżynierem” organizowany przez Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej
Marek Bzomowski, Dominika Jurkowska, Robert Inn – 1. miejsce

XVII Turniej Jednego Wiersza o Laur Plateranki
Magdalena Urbańska – wyróżnienie

VII Turniej Recytatorski „Nobliści w Mysłowicach”
Adrian Pontus – wyróżnienie

Konkurs „Życie i twórczość Jerzego Dudy Gracza” – drużynowo:
2 miejsce Wojciech Mieczągłowski, Daniel Mikolas, Martyna Pawleta 
3 miejsce Mateusz Barzycki, Witold Kaczmarek, Darek Klimański

Międzyszkolny Konkurs „Jesienny Ogród Sztuk”
Karolina Kumorek – 1. miejsce w kategorii poezja

Konkurs Unijny „Polacy w Unii Europejskiej, Unia Europejska w Polsce”
Dawid Gruber, Michał Kałucki, Krystian Wawrzynek – 2. miejsce

Miejska Debata dla Szkół Ponadgimnazjalnych „Bez samorządu lokalnego niemożliwy byłby rozwój Katowic”
– zespół: Mateusz Gustaw, Mateusz Kądziołka, Karol Kuna, Krzysztof Lubczyński, Robert Inn – 2. miejsce

Konkurs Fotograficzny i wystawa „Żywioły”
Paweł Michalski – 2. miejsce

Wojewódzki Konkurs Fotograficzny „Chronione gatunki zwierząt Polski”
Patryk Balwierz – 1. miejsce;
– Adrianna Szybaj – wyróżnienie

XIII edycja konkursu „Z elektryką przez świat”
Robert Jurowicz – 20. miejsce;
– Marcin Całka – 50. miejsce

Wojewódzki Konkurs Recytatorski z okazji Roku Juliusza Słowackiego
Magdalena Strzebin, Szymon Waldach – udział

XIX Wojewódzki Konkurs Recytacji w Gwarze Śląskiej
Izabela Dejas, Patrycja Musiał - udział

Rejowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK
– udział drużyny Śl.TZN

 

Osiągnięcia sportowe

IX miejsce drużyny dziewcząt i X miejsce drużyny chłopców – Zawody Strzeleckie
„O Srebrne Muszkiety”

II Spartakiada Szkół Ponadgimnazjalnych Honorowych Dawców Krwi
– I miejsce Marcin Jaros w rzutach osobistych do kosza;
– I miejsce drużyny Śl.TZN w przeciąganiu liny;
– II miejsce drużynowo

Międzyszkolny Turniej Szachowy
– Maciej Rzepka – I miejsce

II miejsce chłopców w piłce ręcznej – Mistrzostwa Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych

Półfinały Mistrzostw Katowic – drużyna koszykówki chłopców

Ćwierćfinały Mistrzostw Katowic – drużyna koszykówki dziewcząt, drużyna piłki siatkowej dziewcząt, drużyna koszykówki chłopców

 

stopka