Osiągnięcia w roku szkolnym 2010/11

 

Najważniejsze osiągnięcia uczniów Śl.TZN


Olimpiady i konkursy międzynarodowe

XIII Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „Euroelektra” w grupie teleinformatycznej
Marcin Długajczyk – Finalista

XXXIV Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej w grupie teleinformatycznej
Marcin Długajczyk – Finalista

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”
Tomasz Raczyński – wyróżnienie i nagroda II stopnia

V Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Internecie „DialNet Masters 2011”
Karol Sienkiewicz, Jarosław Stachurka, Radosław Stanisławski, Krystian Źródłowski – drużynowo w półfinale
Adam Ristau, Patryk Skorupa, Marcin Szarowski, Paweł Szczęsny zakwalifikowali się do II etapu

XIII Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „Euroelektra”
Jarosław Stachurka – udział w II etapie

XXI Olimpiada Teologii Katolickiej
Magdalena Herzog – udział w II etapie

VI Olimpiada Przedsiębiorczości
Mateusz Jędryka, Mateusz Zwolak, Wojciech Jaguś – udział w II etapie

Olimpiada Wiedzy Technicznej
Łukasz Bandurowski, Artur Krawczyk – udział w II etapie

Olimpiada Ekologiczna
Dawid Adamus, Mateusz Nocoń, Jakub Noga – udział w II etapie

Śląska Olimpiada Wiedzy Informatycznej
Jarosław Stachurka, Krystian Źródłowski – udział drużynowo w II etapie


Konkursy ogólnopolskie

Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „Eko-Planeta”
Adam Sochań – 1. miejsce w kraju

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa „Rekiny Przedsiębiorczości”
Tomasz Kaczorowski, Mateusz Jędryka, Mateusz Zwolak, Rafał Błoniarz
13. miejsce w Polsce i 2. miejsce na Śląsku (na 4 tysiące drużyn)

V Ogólnopolski Konkurs „Młodzi przeciwko patologiom społecznym”
(w kategorii reportaż fotograficzny za pracę pt. „Danse macabre A-N-D”)
Adrianna Szybaj – 4. miejsce

Ogólnopolski Konkurs Informatyczny „INTERSIEĆ 2010/11”
Radosław Stanisławski – 7. miejsce
Krystian Źródłowski – udział w III etapie

Ogólnopolski Konkurs „Geo-Planeta”
Janina Karkoszka, Mateusz Gustaw – wyróżnienia

XVII Ogólnopolski Konkurs „Fizyka a Ekologia” za pracę „Ekstremalne zjawiska atmosferyczne ostatniego tysiąclecia”
Marcin Kondel, Natalia Traczyk – wyróżnienie

XVII Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek
Rafał Błoniarz, Karol Rusak, Szymon Kajzer – udział w finale

Ogólnopolski Konkurs Filatelistyczny „Mazury – cud natury”
Krzysztof Misiak – udział w finale

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX
Wojciech Kurzyca – 2. miejsce w regionie

Ogólnopolski Konkurs Literacki „Fraszka”
Filip Mateuszuk – 1. miejsc w szkole;
Dawid Adamus, Daniel Mikolas – 2. miejsce;
Michał Adamczak, Bartosz Łysakowski – 3. miejsce

Ogólnopolski Konkurs „Eko-Planeta”
Dawid Lipka, Maciej Nawrot – bardzo dobry wynik

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Tęcza”
Sandra Tadeusiak, Angelika Nowak, Rafał Balcer – wyróżnienia

 

Konkursy wojewódzkie i regionalne

Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Miłoszem o sobie”
Krystian Idzikowski – 3. miejsce

Wojewódzki Konkurs „Randka z Chemią”
Marek Słowik – 4. miejsce

Regionalny Konkurs „Sprawny w zawodzie technik Ochrony Środowiska”
Michał Adamczak – 1. miejsce i tytuł „Najlepszy Technik Ochrony Środowiska”

Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu „Eskulapiada 2010”
Natalia Traczyk – 4. miejsce

I Konkurs Recytatorski „Konopnicka – warto ją poznać”
Ewa Chylińska – wyróżnienie

VIII Międzyszkolny Konkurs BHP
Witold Kaczmarek – 2. miejsce

XX Wojewódzki Konkurs Recytacji w Gwarze Śląskiej
Mateusz Chlond – udział

 

Osiągnięcia w dziedzinie sportu

Zawody Strzeleckie „O Srebrne Muszkiety”
II miejsce chłopców i VI miejsce dziewcząt

XXXIV Zawody Sportowo-Obronne „Sprawni jak żołnierze”
VI miejsce drużynowo

Międzyszkolny Turniej Szachowy
Maciej Rzepka – I miejsce;
Joanna Marona – II miejsce;
drużynowo I i III miejsce

Mistrzostwa Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych
II miejsce chłopców w piłce ręcznej

Ćwierćfinały Mistrzostw Katowic – drużyny koszykówki dziewcząt i piłki siatkowej chłopców

Półfinały Mistrzostw Katowic – drużyna koszykówki chłopców

Mistrzostwa Katowic
IV miejsce dziewcząt w pływaniu w sztafecie 4x25m
V miejsce dziewcząt i VII chłopców w tenisie stołowym

Śl.TZN – 23. miejsce w Polsce i 2. miejsce w województwie śląskim wśród techników według Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYW i dziennika „Rzeczypospolita”

 

stopka