Osiągnięcia w roku szkolnym 2011/12

 

Najważniejsze osiągnięcia uczniów Śl.TZN

  

Olimpiady i konkursy międzynarodowe

Bartosz GęcaFinalista
XIV Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „Euroelektra” w grupie elektrycznej

Tymoteusz Telega, Karol Zwoliński, Adam Budkowski, Daniel Mikolas wyróżnienia
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”

Daniel Mikolasnajlepszy wynik w szkole
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „OXFORD”

 

Konkursy ogólnopolskie

Magdalena Herzog, Joanna Jabłońska, Magdalena Rał 1. miejsce w rywalizacji patroli badawczych
Ogólnopolskie Warsztaty GLOBE – „GLOBE GAMES 2012”

Krystian Idzikowskiwyróżnienie w eliminacjach miejskich
57. Ogólnopolski  Konkurs Recytatorski

Dawid Adamus1. miejsce w szkole; Filip Mateuszukwyróżnienie
Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Fraszka”

Dawid Adamus, Ewelina Kobus, Piotr Niszkiewiczwyróżnienia
Ogólnopolski Konkurs „Eko-Planeta”

 

Konkursy wojewódzkie i regionalne

Piotr Dąbkowski, Paweł KrólLaureaci
Wojewódzka Olimpiada „Podstępne WZW”

Stanisław Gorol1. miejsce
XVI Konkurs Wiedzy Technicznej

Przemysław Kowalczuk – 1. miejsce,
Dominik Pająk – 2. miejsce,
Łukasz Paszek – 3. miejsce,
Torsten Urzyński – 4. miejsce;
drużyna Śl.TZN – 1. miejsce
zespołowo
Konkurs SEP „Wiem wszystko o elektryce”

Mateusz Kuzak1. miejsce w kategorii „Ochrona wody”;
Krzysztof Woźnica, Mariusz Woźnicawyróżnienia w kategorii „Gospodarka odpadami”
Miejski  Konkurs „EKOPLAKAT”

Anna Biała 1. miejsce
Międzyszkolny Konkurs Literacki „Pamiętajmy o Holokauście”

Małgorzata Zdeb 1. miejsce w kategorii poezja;
Joanna Tyszer1. miejsce w kategorii grafika
Międzyszkolny Konkurs Literacko-Plastyczny „Jesienny Ogród Sztuk”

2 miejsce Śl.TZN (Sebastian Larysz, Filip Mateuszuk, Rafał Staroń)
III Olimpiada Mechatroniki organizowana przez Wyższą Szkołę Mechatroniki w Katowicach

Krystian Idzikowski2. miejsce
Patryk Heuchert4. miejsce
Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Szymborską o sobie”

Krystian Idzikowski3. miejsce
IX Międzyszkolny Konkurs Bezpieczeństwa i Higieny Pracy

Krystian Idzikowskiwyróżnienie
II Konkurs Recytatorski dla Młodzieży i Dorosłych „Konopnicka? Krasiński? – Warto ich poznać”

Przemysław Schöppwyróżnienie
Międzyszkolny Konkurs „Śląsk – moja mała ojczyzna”

Mateusz Pruszyńskiwyróżnienie
Konkurs Literacki w ramach projektu „Miejska Dżungla – edycja 2011/2012”

Mateusz Michałekudział w finale
Konkurs Regionalny „Powstania Śląskie”

 

Osiągnięcia w dziedzinie sportu

Mistrzostwa Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych:

Mistrzostwo chłopców w piłce ręcznej

Wicemistrzostwo chłopców w piłce siatkowej

I miejsce w regionie w piłce ręcznej chłopców

V miejsce dziewcząt w turnieju tenisa stołowego

V miejsce – Wojciech Tyczka – w pływaniu

VII miejsce chłopców w pływaniu

XI miejsce chłopców w turnieju tenisa stołowego

Udział w eliminacjach w piłce nożnej chłopców, w koszykówce dziewcząt
i chłopców

 

Maciej Rzepka – I miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Szachowym

I i II miejsce drużynowo w Międzyszkolnym Turnieju Szachowym

II miejsce w półfinale Licealiady Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce ręcznej chłopców

Dawid Mazur, Kamil Mołczan – II miejsce – piłka plażowa chłopców

III miejsce Śl.TZN w strzelaniu – Zawody o Puchar Prezydenta Katowic

VII miejsce chłopców – zawody strzeleckie „O Srebrne Muszkiety 2012”

VII miejsce drużynowo – XXXV Zawody sportowo-obronne „Sprawni jak żołnierze”

 

Śl.TZN30. miejsce wśród techników w Polsce i 2. miejsce w województwie śląskim według Rankingu PERSPEKTYW i dziennika „Rzeczypospolita”

stopka