Osiągnięcia w roku szkolnym 2012/13

 

Najważniejsze osiągnięcia uczniów Śl.TZN

 

Olimpiady i konkursy międzynarodowe

Robert KrzyszkowskiLaureat oraz wyróżnienie
XV Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „Euroelektra” w grupie elektronicznej

Tomasz Raczyński, Szymon Beczała, Adrian Bielawawyróżnienia
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”

Grzegorz Budny, Jan Kacik, Krzysztof Matuszek, Daniel Mikolas  – udział w II etapie
Śląska Olimpiada Wiedzy Technicznej organizowana przez Uniwersytet Śląski

Beata Winckowicz – 3. miejsce
Międzynarodowy Konkurs Fotograficzno-Informatyczny „Widokówka z Katowic – Barwy Miasta”

Tomasz Raczyński, Adrian Bielawa – najwyższe miejsca w etapie szkolnym
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny OXFORD

 

Konkursy ogólnopolskie

Krystian Idzikowski  – Finalista 
XV Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy

Joanna Tyszer i Patryk HeuchertLaureaci za pracę „Efekt cieplarniany zmienia klimat”
XIX Ogólnopolski Konkurs na Pracę „Fizyka a Ekologia”

Michał Stolarz1. miejsce
IV Ogólnopolski Konkurs „Energia kontrolowana”

Monika Datka i Christopher Saternus2. miejsce
I Ogólnopolski Konkurs na Niemieckojęzyczną Prezentację

Dawid Jurczyński, Wojciech Magierowski, Kamil Matwiejewzespołowe wyróżnienie
Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Epizody z historii najnowszej Polski w Komiksie”

Magdalena Rysińska1. miejsce w etapie rejonowym
XXI Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

Przemysław Koczy, Mateusz Orszulikudział w wojewódzkim etapie
Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „FOX”  

Natalia Gołębiowska1. miejsce w szkole
Ogólnopolski Konkurs Literacki „Fraszka”

Mgdalena Rysińska1. miejsce w szkole
Ogólnopolski Konkurs „Geo-Planeta”

Ewelina Limańska1. miejsce w szkole
Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „Eko-Planeta”

Jakub Paleta1. miejsce w szkole
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Tęcza”

 

Konkursy wojewódzkie i regionalne

Wojciech MagierowskiLaureat i wyróżnienie
XVII Konkurs Wiedzy Technicznej

Wojciech Magierowski1. miejsce
Wojewódzki Konkurs na stronę internetową „Świat poukładany, czyli rzecz o segregacji odpadów w mojej gminie” w ramach XX Tygodnia Ziemi

Zespół Muzyczny Śl.TZN – 1. miejsce
Wojewódzki Konkurs Piosenki Patriotycznej „1863 – za Polskę, za honor się bić”

Dawid Czub, Mateusz Drobiec, Bartosz Florek2. miejsce;
Wojciech Magierowski, Kamil Matwiejew, Adam Bochenek, Mirosław Boczek, Tomasz Gaworwyróżnienia
Wojewódzki Konkurs „Ekonomia dla Atmosfery”

Krystian Idzikowski1. miejsce; Alicja Dąbekwyróżnienie
Miejski Konkurs Recytatorski dla Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych „Konopnicka i inne”

 

Alicja Dąbek – 2. miejsce
Patryk Heuchert – 4. miejsce

Joanna Tyszer – 6. miejsce
XXII Regionalny Konkurs „Randka z Chemią”

Drużyna Śl.TZN3. miejsce
Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

Angelo Szczypińskiwyróżnienie
Konkurs Plastyczny „Leichte Lektüren”

Paulina Olszewska i Agnieszka Piętka – udział
V Wszechstronny Konkurs Konesera Polszczyzny

 

Osiągnięcia sportowe

Kamil Mołczan, Dawid MazurI miejsce w zawodach rejonowych i awans do rozgrywek wojewódzkich – piłka plażowa

I miejsce indywidualnie i zespołowo – Międzyszkolny Turniej Szachowy Szkół Ponadgimnazjalnych

II miejsce chłopców w piłce ręcznej – Mistrzostwa Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych

Wojciech TyczkaII miejsce w pływaniu 50m stylem dowolnym –– Mistrzostwa Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych

III miejsce chłopców w piłce siatkowej  – Mistrzostwa Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych

IV miejsce chłopców w koszykówce – Mistrzostwa Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych

 

XLI Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno-Krajoznawczy
II miejsce w eliminacjach miejskich zespołu: Barbara Ciszyńska, Adam Paszta, Piotr Kostka

 

Śl.TZN12. miejsce wśród techników w Polsce, 2. miejsce w województwie śląskim według Rankingu PERSPEKTYW i dziennika „Rzeczypospolita”

stopka