Osiągnięcia w roku szkolnym 2015/16


Najważniejsze osiągnięcia uczniów Śl.TZN 



Olimpiady i konkursy międzynarodowe

Maciej Żurawski – finalista – XI Olimpiada Przedsiębiorczości
Kamil Skowroński – 13. miejsce, tytuł uczestnika w finale – XVIII Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „EUROELEKTRA”
Daniel Hojnca, Mateusz Hyba, Seweryn Kalisz, Dominik Kocot, Piotr Mazur, Mateusz Pinocy, Kamil Skowroński, Dawid Zborowski – udział w zawodach II stopnia – XLII Olimpiada Wiedzy Technicznej
Dominik Dziadek – udział w II etapie – I Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie
Kevin Kazibudzki – udział w II etapie – XXXIX Olimpiada Języka Niemieckiego
Piotr Kliś i Seweryn Kalisz – udział w etapie diecezjalnym – XXVI Olimpiada Teologii Katolickiej
Tomasz Bednorz, Bartłomiej Grabania, Łukasz Grobelczyk, Igor Masson, Tadeusz Wachowski – wyróżnienia – Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”
Patryk Kacperski, Wojciech Lepich, Krzysztof Skrzydel – wyróżnienia – X Międzynarodowy Konkurs Informatyczny „Bóbr”
Marcin Bochenek – najlepszy wynik w szkole – Polsko-Ukraiński Konkurs Fizyczny „Lwiątko”
Mateusz Jakubczyk, Piotr Langner – udział – VIII Międzynarodowy Turniej „Robotic Tournalnent”

Konkursy ogólnopolskie

Drużyna: Maciej Kimel, Michael Czuba, Adrian Michałek – udział w finale – IV Ogólnopolski Turniej Maszyn Wiatrowych
Drużyna: Paweł Gąsior, Jonatan Gołyźniak, Dawid Sowiński – udział w finale –V Ogólnopolski Turniej Maszyn Wodnych
Ogólnopolski Test Informatyczny – poziom rozszerzony: Sebastian Ziaja 25. m. w Polsce (2. m. województwo), Michał Kołaczyński 26. m. w Polsce (3 m. województwo), Arkadiusz Łański 9. m. województwo; poziom zaawansowany: Sebastian Ziaja 18. m. w Polsce (1. m. województwo), Michał Kołaczyński 23. m. w Polsce (2. m. województwo), Igor Sikora 25. m. w Polsce (3. m. województwo), Fabian Morkisz 31. m. w Polsce (4. m. województwo)
Daniel Hojnca, Seweryn Kalisz, Dawid Zborowski – udział w finale – VIII Ogólnopolski Konkurs „ELEKTRON”
Kacper Hołda, Tomasz Duży, Mariusz Morys, Aleksander Proboszcz, Szymon Szweda, Seweryn Kalisz – laureaci w Śl.TZN – Program Akademia el12
Aleksander Ładoń – wyróżnienie – XXII Ogólnopolski Konkursu na Pracę Badawczą „Fizyka a Ekologia”
Alicja Kaufmann – 1. miejsce w szkole – Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Fraszka”; wyróżnienia: Barbara Ciszyńska, Daniel Chmiel, Szymon Paprocki, Aleksandra Holewa, Angelo Korzekwa, Oliwia Fraszyk, Piotr Słowik, Marcel Gawlik, Dominika Tadeusiak, Jonatan Gołyźniak, Aleksandra Zadora, Krzysztof Grzegrzułka
Szymon Paleta – wyróżnienie – Ogólnopolski Konkurs Fizyczny „EUREKA”
Winicjusz Bannert, Szymon Paleta, Radosław Wojakowski – dobry wynik – XVI Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „FOX”
Wojciech Drozdowski – wykonanie znakomitej pracy; Adam Melecki – wyróżnienie – Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Tęcza”
Elżbieta Bielawa, Barbara Kurpas – bardzo dobry wynik – Ogólnopolski Konkurs „EKO-PLANETA”
Samuel Skabek – wyróżnienie – II Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Pozytywka”
Szymon Paprocki – nagroda publiczności – półfinał Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego
Samuel Skabek – udział – XVII Ogólnopolski Turniej Sztuki Recytatorskiej „Promuj Śląsk”

Konkursy wojewódzkie i regionalne

Joachim Gasz – 1. miejsce – „Klasówka Powstańcza” dedykowana 95. rocznicy III Powstania Śląskiego
2. miejsce drużynowo oraz indywidualnie: Szymon Dłubak 2. m., Adrian Bielawa 4. m., Adam Zając 14. m. – XIV Konkurs Wiedzy o Elektryczności
„Z elektryką przez świat”
1. miejsce drużynowo: Kamil Skowroński, Szymon Beczała, Paweł Musialik – Katowicki Matematyczny Maraton Maturzystów
2. miejsce drużyny SKKT PTTK w konkurencjach rajdowych oraz Aleksandra Mosur 2.miejsce indywidualnie w konkursie wiedzy turystyczno-krajoznawczej – IV Sportowo-Rekreacyjny Rajd Górski Dzieci i Młodzieży Województwa Śląskiego PRZEGIBEK 2015
3. miejsce w województwie drużyny: Rafał Rzońca, Rafał Żylski, Bartłomiej Grabania – XLIV Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno-Krajoznawczy; na szczeblu miejskim – 1. m. Bartłomiej Grabania, Dawid Skóra, Jakub Dybowski; 2. m. Maciej Wajs, Rafał Żylski, Natalia Osial; 3. m. Szymon Dłubak, Aleksander Ładoń, Adam Pawleta; 4. m. Aleksandra Mosur, Rafał Rzońca, Marcin Wilkop
Adam Pawleta – 7. miejsce – XXVI Regionalny Konkurs „Randka z Chemią”
Alicja Kaufmann, Dominika Tadeusiak – udział – VII Wszechstronny Konkurs Konesera Polszczyzny

Osiągnięcia sportowe

Mistrzostwa Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych:
Szkolna Liga Lekkoatletyczna – 1. miejsce Śl.TZN
Siatkówka chłopców – 2. miejsce Reprezentacji Śl.TZN
Pływanie – 3. miejsca: Jakub Stokfisz 50m stylem dowolnym; Tomasz Barnaś 50m stylem klasycznym; sztafeta 4x50m stylem dowolnym
Siatkówka plażowa – 8. miejsce – Mateusz Kowalski, Karol Undas
Piłka ręczna, piłka nożna – udział Reprezentacji Śl.TZN w półfinałach
Siatkówka dziewcząt – udział w półfinałach
Koszykówka dziewcząt i chłopców – udział w ćwierćfinałach
Licealiada Młodzieży Szkolnej Województwa Śląskiego – 2. miejsce Igor Kułacz w biegu na 100m
Turniej Unihokeja „Wspólna pasja – unihokej” – 2. miejsce Drużyny „Bad Lions”
VIII Wiosenny Turniej Szachowy – 2. miejsce Drużyny Śl.TZN
XII Mistrzostwa Katowic w Narciarstwie Alpejskim o Puchar Prezydenta Katowic – udział: Rafał Banaś, Adam Melecki, Cezary Szędzielorz, Oskar Szota, Bartosz Wojciechowski, Radosław Żurek

 

stopka