Osiągnięcia w roku szkolnym 2016/17


Najważniejsze osiągnięcia uczniów Śl.TZN 

 

Olimpiady i konkursy międzynarodowe

Maciej Żurawski – Laureat (5. miejsce) – V Olimpiada Przedsiębiorczości i Zarządzania oraz Finalista (48. miejsce) –
XXX Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej;
29. miejsce – II etap – XII  Olimpiada Przedsiębiorczości

Piotr Topolnicki  – 25. miejsce, Michał Hutnik – 40. miejsce – II etap – I  Olimpiada Statystyczna

Robert Żuk – II etap – XXX Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

Radosław Gaida – II etap – 63. Olimpiada Chemiczna

Mirosław Witkowski – II etap – Ogólnopolska Olimpiada Cyfrowa

Kevin Kazibudzki – II etap – XL Olimpiada Języka Niemieckiego

Adam Zając5. miejsce, Patryk Szylar – udział – etap diecezjalny – XXVII Olimpiada Teologii Katolickiej

Mateusz Hyba, Dominik Kocot, Damian Walczyk – II etap – XLIII Olimpiada Wiedzy Technicznej

Radosław Gaida, Karol Undas, Szymon Stasia – II etap – XXX  Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

 

XIX Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „EUROELEKTRA” – II etap – 3 uczniów w grupie elektrycznej, 2 uczniów
w grupie elektronicznej
, 3 uczniów w grupie teleinformatycznej

 

Michał Hutnik 20. miejsce Europa/4m. Polska (IT ESSENTIALS), Aleksander Mickiewicz  52. miejsce Europa/6m. Polska (CCENT), Szymon Terczyński 57. miejsce Europa/7m. Polska (CCENT) – Międzynarodowy Konkurs Wiedzy Informatycznej NETRIDERS

Michał Hutnik – Certyfikat Cisco Networking Academy 2017 NetRiders IT Essentials – za 19. miejsce w ogólnej klasyfikacji

Radosław SmolikLaureat Finału – VII Międzynarodowy Konkurs Historyczny „Śląskie zamki i pałace”

Kamil Gajczak16. miejsce ranking międzynarodowy/2. miejsce ranking krajowy, Grzegorz Knapczyk17. miejsce ranking międzynarodowy/3. miejsce ranking krajowy, Hubert Kulik18. miejsce ranking międzynarodowy/4.miejsce ranking krajowy, Adam Steinhoff19. miejsce ranking międzynarodowy/5. miejsce ranking krajowy, Kinga Adamczyk27.miejsce ranking międzynarodowy/7. miejsce ranking krajowy – Międzynarodowy Konkurs  „GENIUS LOGICUS”
w rozwiązywaniu zadań logicznych i łamigłówek  

Grzegorz Knapczykbardzo dobry wynik; wyróżnienia: Władysław Szajner, Radosław Smolik, Kinga Adamczyk, Kamil Gajczak, Sebastian Duda, Bartłomiej Wójcik, Bartłomiej Grabania, Tomasz Bednorz – Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”

Sebastian Duda – najlepszy w szkole – XI Międzynarodowy Konkurs Informatyczny „Bóbr”

 

Konkursy ogólnopolskie

Aleksander ProboszczLaureat, Mateusz ŚliwkaLaureat, Rafał Żylskiwyróżnienie – XXIII Ogólnopolski Konkurs na Pracę „Fizyka a Ekologia”

Agnieszka TomalkaFinalistka (3. miejsce) – XVII Ogólnopolski Konkurs na Pracę z Literatury dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Radosław GaidaFinalista (11. miejsce) – XI Ogólnopolski Konkurs Chemiczny organizowany przez Wydział Matematyki, Fizyki
i Chemii Uniwersytetu Śląskiego oraz Katowicki Oddział Polskiego Towarzystwa Chemicznego oraz Finalista (25. miejsce) – XXV Ogólnopolski Konkurs Chemiczny dla Młodzieży Szkół Średnich organizowany przez Wydział Chemiczny Politechniki Śląskiej i Gliwicki Oddział Polskiego Towarzystwa Chemicznego

Elżbieta BielawaFinalistka – Ogólnopolski Konkurs „Obrazki z Sienkiewicza”

Aleksander ProboszczFinalista – Ogólnopolska Konferencja Młodych Naukowców w języku angielskim

Marcin BobulaFinalista, 2. miejsce (etap diecezjalny) – XXI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

Sebastian Macioszek5. miejsce; Aleksander Proboszcz, Robert Żukudział – Ogólnopolska Debata Ekologiczna EYDC

Aleksander Mickiewicz7. miejsce; Szymon Terczyńskimiejsce w pierwszej 20-te – Mistrzostwa Polski „Potyczki Młodych Adminów”

Kinga Adamczykwyróżnienie – Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Wielkie bitwy i wielcy wodzowie w powieściach Henryka Sienkiewicza”   

Krzysztof Kula, Szymon Stawski, Krystian Rozwag, Miłosz Radzyński (Klub „Materialiści”) – 30. miejsce w Polsce – Szkolna Internetowa Gra Giełdowa

Kevin Kazibudzki29. miejsce w kraju (2.m. – woj. śląskie), Gabriel Skergeth47. miejsce w kraju (7.m. woj. śląskie), Dawid Szyja64. miejsce w kraju (9.m. woj. śląskie), Marcin Brzeziak 103. miejsce w kraju (12.m. woj. śląskie) – Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego „SPRACHDOKTOR”

Kevin Kazibudzki42. miejsce w kraju (4.m. woj. śląskie), Dawid Szyja67. miejsce w kraju (8.m. woj. śląskie), Gabriel Skergeth122. miejsce w kraju (14.m. woj. śląskie), Marcin Brzeziak186. miejsce w kraju (23.m. woj. śląskie) – Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego „DEUTSCHFREUND”

Dawid Szyjawyróżnienie – Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego „Weltsprachen Abitur”

Julia Chochół, Zuzanna Klusek, Aleksandra Holewa, Agata Ślęzakbardzo dobry wynik w szkole – Ogólnopolski Konkurs „EKO-PLANETA”

Aleksander Proboszczbardzo dobry wynik w szkole – Ogólnopolski Konkurs Fizyczny „EUREKA”

Katarzyna Szczepańczyk  – bardzo dobry wynik; wynik dobry: Leszek Spandel, Rafał Różański, Bartosz Steczkiewicz – XVII Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „FOX”

Jonatan Gołyźniak  – 1. miejsce w szkole – Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „FRASZKA”; wyróżnienia w szkole: Aleksandra Holewa, Daniel Chmiel, Angelo Korzekwa, Adam Pawleta,  Dominika Tadeusiak, Julia Krzyżyk, Szymon Kowalski, Marcin Baranowski, Kevin Sprusiński, Paweł Oleownik

Jakub Snarskibardzo dobry wynik w szkole, Robert Żukwyróżnienie w szkole, Mateusz Śliwka2. miejsce w szkole – Ogólnopolski Konkurs Geograficzny „GEO-PLANETA”

Marta Drozdowskawyróżnienie (praca malarska); Adam Meleckibardzo dobra praca (fotografia) – XIV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „TĘCZA”

 

Konkursy wojewódzkie, regionalne i miejskie 

Drużyna SKKT PTTKudział – V Sportowo-Rekreacyjny Rajd Górski Dzieci i Młodzieży Województwa Śląskiego Hala Miziowa 2016; Aleksandra Mosur3. miejsce w Konkursie Wiedzy o Beskidach w kategorii szkół ponadgimnazjalnych; Michał Akpa3. miejsce
w Zawodach Wspinaczkowych w kategorii szkół ponadgimnazjalnych

Łukasz Remiszewskiudział w półfinale – Wojewódzki Konkurs „W świecie roślin i zwierząt”

Patryk Kloc  – 2. miejsce, tytuł Laureata – XIII Regionalny Konkurs „Śląsk – moja mała Ojczyzna”

Władysław Szajner3. miejsce – Regionalny Konkurs Plastyczny „Kolędujące Anioły”

Drużyna: Adam Melecki, Konrad Nowak, Mateusz Kuczaj, Radosław Gaida, Kamil Żak5. miejsce – Konkurs „Czy byłbyś dobrym inżynierem”

Jakub Ćwiertnia i Sebastian Macioszek5. miejsca – XXVI Regionalny Konkurs „Randka z Chemią”

Kacper Kozak1. miejsce; Agnieszka Tomalkawyróżnienie – Miejski Konkurs Profilaktyczny „Bezpieczna Młodzież – Hobby, pasja jako forma pozytywnego spędzania czasu wolnego” (eseje)

Zespół „Paciaciaki” Szkolnego Klubu Wolontariuszy1. miejsce za spektakl pantomimy „Kryzys XXI wieku” – I Przegląd Przedstawień Profilaktycznych „Mam pomysł na swoje życie”

2. miejsce Drużyny SKKT PTTK: Bartłomiej Grabania, Dawid Skóra, Rafał Żylski – eliminacje miejskie XLV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK w kategorii szkół ponadgimnazjalnych

Zespół: Angelika Mieszczanin, Łukasz Nowosielski, Radosław Wojakowski2. miejsce – Katowicki Matematyczny Maraton Maturzystów

Adam Brzeski, Weronika Kopiec – wyróżnienia za prace – Miejski Konkurs Ekologiczny

Hubert Kulik i Kamil Gajczak1. miejsce; Kinga Adamczyk i Grzegorz Knapczyk2. miejsce – Międzyszkolny Drużynowy Konkurs Matematyczno-Fizyczny

Dominik Kocotudział – XVIII Turniej Sztuki Recytatorskiej „Promuj Śląsk”

Dominika Tadeusiak i Julia Krzyżykudział – VIII Wszechstronny Konkurs Konesera Polszczyzny

Roksana Zmorek, Wiktoria Kostrzewa, Sandra Brzezińskaudział – Wojewódzki Konkurs Dziennikarski „Bystrz@k 2017” – gazeta szkolna

Mateusz Lyskoudział – Konkurs Recytacji w Mowie Śląskiej

Marcin Brzeziak, Maksymilian Sęcki, Maciej Skórekudział – Konkurs Regionalny „Turbolandeskunde. Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego. Edycja III – die Schweiz”

 

Osiągnięcia sportowe 

Ogólnopolski Turniej Szkół Ponadgimnazjalnych „Od SKS-u do AZS-u w koszykówce chłopców – 4. miejsce Reprezentacji Śl.TZN
z ramienia Miasta Katowice

 

Mistrzostwa Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych: 

Liga Lekkoatletyczna – 2. miejsce Śl.TZN

Siatkówka chłopców – 2. miejsce Reprezentacji Śl.TZN

Piłka ręczna chłopców – 3. miejsce Reprezentacji Śl.TZN

Pływanie – 1. miejsce Szymon Terczyński 50m stylem dowolnym; 2. miejsce Tomasz Barnaś 100m stylem klasycznym;
3. miejsce Zuzanna Knap 50m stylem motylkowym; 3. miejsce Jakub Stokfisz 100m stylem dowolnym

Siatkówka plażowa – 3. miejsce

Tenis stołowy chłopców – 3. miejsce

Narciarstwo alpejskie – 5. miejsce Reprezentacji Śl.TZN; Cezary Szędzielorz5. miejsce indywidualnie

Piłka ręczna dziewcząt, piłka nożna, koszykówka chłopców – udział Reprezentacji Śl.TZN w półfinałach

1. miejsce Drużyny Śl.TZN – IX Wiosenny Turniej Szachowy; Paweł Komandera1. miejsce indywidualnie,
Piotr Gil – 2. miejsce indywidualnie

4. miejsce Drużyny Śl.TZN – III Międzyszkolny Mikołajkowy Turniej Unihokeja

 

Śląskie Techniczne Zakłady Naukowe

„ZŁOTA SZKOŁA 2017” – Ranking „Perspektyw”: 31. miejsce wśród techników w Polsce, 4. miejsce – województwo śląskie, 1. miejsce – Katowice; Ranking Maturalny Techników – 10. miejsce w kraju

„ZŁOTY ORDER” – najlepsze technikum w Katowicach w rankingu WaszaEdukacja.pl

„Najaktywniejsza Szkoła” w Katowicach w zakresie profilaktyki i bezpieczeństwa

 

stopka