Osiągnięcia w roku szkolnym 2017/2018

Najważniejsze osiągnięcia uczniów Śl.TZN

 

Olimpiady i konkursy międzynarodowe

Jakub Kaszowski – „Złoty Medal” ICYS 2018 w kategorii Fizyka – XXV Międzynarodowa Konferencja Młodych Naukowców (Belgrad) oraz LaureatOgólnopolska Konferencja Młodych Naukowców w języku angielskim

Hubert Kulik – Laureat (4. miejsce) – XX Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „EUROELEKTRA” (grupa elektroniczna) oraz Laureat – X Ogólnopolski Konkurs „ELEKTRON” 

Maciej Żurawski – Laureat (15. miejsce) – VI Olimpiada Przedsiębiorczości i Zarządzania oraz Finalista (45. miejsce) – XXXI Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej; 14. miejsce – II etap – XIII  Olimpiada Przedsiębiorczości

Justyna Borowiec, Emilia Kaczmarek, Martyna Sikorska – projekt „Grażyna Biznesu”Finalistki Olimpiada „Zwolnieni z Teorii”

Dawid Jankun, Rafał Sikora, Marcin Wilkop, Robert Żuk, Rafał Żylski – projekt „Pulp Reality”FinaliściOlimpiada „Zwolnieni z Teorii”

W II etapie olimpiad brali udział:

Robert Żuk – Olimpiada Przedsiębiorczości, Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej, Olimpiada Przedsiębiorczości i Zarządzania

Michał Hutnik i Piotr Topolnicki  – Olimpiada Statystyczna

Marek Rybarczyk (grupa elektryczna), Andrzej Kołakowski, Piotr Lubowski (grupa elektroniczna) –  „EUROELEKTRA”

Radosław Gaida, Mateusz Kondraciuk – Olimpiada Chemiczna oraz Radosław Gaida – Laureat – XXVI Ogólnopolski Konkurs Chemiczny dla młodzieży szkół średnich oraz 9. miejsce – XII Ogólnopolski Konkurs Chemiczny, a Mateusz Kondraciuk – Finalista – XXVI Ogólnopolski Konkurs Chemiczny dla młodzieży szkół średnich oraz 12. miejsce – XII Ogólnopolski Konkurs Chemiczny

Kevin Kazibudzki – XLI Olimpiada Języka Niemieckiego

Michał Łakomy – XXXI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Jakub Ćwiertnia, Kamil Gajczak, Mikołaj Harazin, Grzegorz Knapczyk, Hubert Kulik, Bartłomiej Wójcikwyróżnienia za uzyskany wynik – Międzynarodowy Konkurs KANGUR MATEMATYCZNY

Kinga Adamczakwyróżnienie – XII Międzynarodowy Konkurs Informatyczny „Bóbr”

 

 

Konkursy ogólnopolskie

Sebastian Macioszek7. miejsce – XII Ogólnopolski Konkurs Chemiczny 

Aleksander Proboszcz, Hubert Kulik, Adam Steinhoffwyróżnienia – XXIV Ogólnopolski Konkurs na Pracę „Fizyka a Ekologia”

Daniel Chmielwyróżnienie – XXIII Ogólnopolski Przegląd Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży „Kacze Pióro” oraz wyróżnienie – XIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki „O Laur Zawodziański”

Bartłomiej Wolf1.miejsce, Szymon Paleta2. miejsce, Michał Pietrzyk – 3. miejsce – Ogólnopolski Konkurs „Z mitologii” (II edycja)

Roksana Zmorek2. miejsce, Adrian Małek3. miejsce, Bartłomiej Repeć, Szymon Paleta, Anna Łączniak – 4. miejsca – Ogólnopolski Konkurs „Z mitologii” (III edycja)

Dominika Tadeusiak3. miejsce, Julia Krzyżyk4. miejsce – Ogólnopolski Konkurs „Życie      i twórczość Jana Kochanowskiego” (III edycja)

Kamil Gajczak i Hubert Kulik – 1. miejsce, Kinga Adamczyk i Szymon Korus 2. miejsce, Agnieszka Tomalka, Radosław Smolik, Klaudia Respondek, Łukasz Grobelczyk 3. miejsce – Ogólnopolskie „Mistrzostwa Szaradziarskie – Zadania logiczne”

Zespół teatralny Śl.TZN3. miejsce – XII Ogólnopolskie Prezentacje Teatralne Żywotów Świętych i Patronów „W hołdzie św. Janowi Pawłowi II” 

Marek Rybarczyk i Kamil Zwoliński5. miejsce, Arkadiusz Kubek, Maksymilian Adamus, Bartosz Chronowski – 6. miejsce, Michał Kućmierz, Adam Steinhoff, Hubert Kulik – 12. miejsce, Bartłomiej Wolf, Kacper Niedziela, Mikołaj Sobania – 21. miejsce – VI Ogólnopolski Turniej Maszyn Wiatrowych

Robert Ptok8. miejsceOgólnopolski  Konkurs  Online w Pisaniu na Klawiaturze

Aleksander Mickiewicz, Michał Hutnik11. miejsce – Mistrzostwa  Polski „Potyczki Młodych Adminów”

15 miejsce w Polsce Drużyny SKKT PTTK: Bartłomiej Grabania, Dawid Skóra, Kamil Wiatrowski – XLVI Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno-Krajoznawczego PTTK w kategorii szkół ponadgimnazjalnych; 1. miejsce w województwie i w eliminacjach miejskich

Daniel Chmiel1. miejsce w szkole; wyróżnienia: Krzysztofa Łukoszek, Tomasz Małycha, Emilia Kaczmarek, Oskar Sierpiński, Szymon Zając,  Alicja Kaufmann, Kaja Borkowska, Radosław Żurek, Marcin Bobula – Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „FRASZKA”,

Katarzyna Szczepańczykbardzo dobry wynik, Marcin Gawrondobry wynik – „ FOX” Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego

Michał Łakomy, Anna Grossy, Wiktoria Matuszczyk – wyróżnienia – Ogólnopolski Konkurs EKO-PLANETA

Anna Grossy, Kamila Wiśniewska, Karolina Menterys, Adam Lisieński – wyróżnienia – Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „Tęcza”

Marcin Wróbel – 47. m. w kraju (2. m. woj.), Michał Łakomy – 137. m. w kraju (6. m. woj.), Kamila Wiśniewska – 137. m. w kraju (7. m. woj.), Emilia Jędrychowska – 171. m. w kraju (9. m. woj.), Michał Kurek – 179. m. w kraju (10. m. woj.), Gabriel Skergeth – 183. m. w kraju (11. m. woj.), Rafał Zgrzywa – 184. m. w kraju (12. m. woj.), Agata Ślązak – 188. m. w kraju (13. m. woj.), Weronika Sprengel-Zima – 226. m. w kraju (14. m. woj.), Anna Grossy – 261. m. w kraju (15. m. woj.) – Konkurs MOGALO UNERSTAND

Kevin Kazibudzki – 12. miejsce w kraju (2. m. woj.), Gabriel Skergeth – 57. miejsce w kraju (14. m. woj.), Bartosz Piątek  – 97. miejsce w kraju (23. m. woj.), Marcin Brzeziak – 115. miejsce w kraju (34. m. woj.) – Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego „SPRACHDOKTOR”

Gabriel Skergeth – 63. miejsce w kraju (12. m. woj.), Dawid Szyja – 89. miejsce w kraju (14. m. woj. ), Mateusz Kempski – 247. miejsce w kraju (23. m. woj.) – Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego „DEUTSCHFREUND”

Mateusz Kempski27. miejsce w kraju (1. m. woj.) – kategoria klasy I, Gabriel Skergeth28. miejsce w kraju (1. m. woj.) – kategoria klasy II, Dawid Szyja16. miejsce w kraju (1. m. woj.) -  kategoria klasy III – KONKURS MOGALO – VERSTEHEN (II edycja)

Jeremiasz Jaskólski1. miejsce w szkole, Partyk Kloc – 2. miejsce w szkole, Jakub Snarski3. miejsce w szkole – Ogólnopolski Konkurs Geograficzny „GEO-PLANETA”

Janusz Kuczowicz – udział – Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

Wojciech Kołodziej – udział – Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram wybory”

Ogólnopolski konkurs „Szkolna Internetowa Gra Giełdowa” – udział 21 drużyn

 

Konkursy wojewódzkie, regionalne i miejskie

1 miejsce – Drużyna SKKT PTTK: Michał Słowik, Bartłomiej Grabania, Filip Stanoszek, Marcin Wilkop, Mateusz Czochara, Paweł Darda, Jakub Kulis, Przemysław Gawlikowski, Tomasz Wybraniec i Kamil Wiatrowski –VI Sportowo – Rekreacyjny Rajd Górski Dzieci i Młodzieży Województwa Śląskiego KARKOSZCZONKA 2017

1 miejsce – Zespół Teatralny Śl.TZN – IX Przegląd Kolęd, Pastorałek i Jasełek

1 miejsce – Drużyna: Jakub Snarski, Andrzej Kokoszka – Konkurs „Śląski przegląd zawodów” w kategorii „Robotyka wokół nas”

Bartłomiej Piura, Michał Hutnik – wyróżnienia II stopnia – Konkurs „Elektronika by żyło się łatwiej”

Jakub Kaniawyróżnienie – III Wojewódzki Konkurs Dziennikarsko-Fotograficzny „Jestem      w gazecie” (praca fotograficzna „Smog nas pochłania”)

Mikołaj Harazin 8. miejsce – XXVII Regionalny Konkurs „Randka z Chemią”

Kinga Adamczyk i Władysław Szajnerwyróżnienia – Konkurs Plastyczny „Mój Exlibris”

Patryk Groński – udział w finale – III edycja „Klasówki Powstańczej”

Dyplom uznania w kategorii Działalność na Rzecz Seniorów: Sandra Brzezińska, Patryk Typek – „Lider Dobroczynności” – konkurs na najlepsze akcje społeczne w latach 2016-2018

Zespół: Daniel Chmiel, Paweł Rębacz, Bartosz Piguła 1. miejsce – Katowicki Matematyczny Maraton Maturzystów

Daniel Chmiel i Kamil Olszak – udział – IX Wszechstronny Konkurs Konesera Polszczyzny

Jan Jakubiec, Bartosz Piątek i Tomasz Sadawa – 3. miejsce (etap regionalny) - „Turbolandeskunde – wędrówka po krajach niemieckojęzycznych” – „TURBOLANDESKUNDE – DEUTSCHLAND”

 

Osiągnięcia sportowe

Mistrzostwa Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych

Siatkówka chłopców – 1. miejsce Reprezentacji Śl.TZN

Piłka nożna chłopców – 1. miejsce Reprezentacji Śl.TZN

Sztafetowe biegi przełajowe chłopców – 1. miejsce Śl.TZN

Siatkówka plażowa chłopców „klasyfikacja drużynowa” – 2. miejsce Śl.TZN; indywidualnie: 3. miejsce – Karol Undas, Rafał Brząkalik

Lekkoatletyka – 1. miejsce Reprezentacji chłopców; indywidualnie: 1. miejsce 400 m chłopców – Adam Paździerz; 2. miejsce – sztafeta chłopców 4x100 m (Jakub Leda, Adam Paździerz, Jędrzej Klus, Marek Wasyl); 1. miejsce skok w dal – Adrian Warzecha; 3. miejsce 100 m chłopców – Jędrzej Klus; 3. miejsce skok w dal – Adam Melecki

Koszykówka chłopców – 4. miejsce reprezentacja Śl.TZN

Pływanie – 1. miejsce Szymon Terczyński 50 m stylem dowolnym; 1. miejsce Tomasz Barnaś 100 m stylem klasycznym; 3. miejsce Zuzanna Knap 50 m stylem motylkowym

Szachy – 2. miejsce Reprezentacji Śl.TZN

Siatkówka i koszykówka dziewcząt; piłka ręczna chłopców – udział Reprezentacji Śl.TZN w półfinale

Piłka ręczna dziewcząt – udział Reprezentacji Śl.TZN w ćwierćfinale

 

Wojewódzka Licealiada Młodzieży Szkolnej

Piłka siatkowa chłopców – 3. miejsce w zawodach półfinałowych, 1. miejsce w zawodach rejonowych

Sztafetowe biegi przełajowe chłopców – 2. miejsce w zawodach rejonowych

Lekkoatletyka – 1. miejsce w biegu 400 m – Adam Paździerz

 

IV Mikołajkowy Turniej Unihokeja dla Szkół Ponadgimnazjalnych – 1. miejsce Reprezentacji Śl.TZN

X Wiosenny Turniej Szachowy1. miejsce i 3. miejsce Drużyn Śl.TZN; indywidualnie: Paweł Komandera2. miejsce; skład I drużyny: Paweł Komandera, Piotr Gil i Patryk Faltyn; skład II drużyny: Dominika Gembusia, Piotr Wieczorek, Piotr Kwietniewski i Paweł Dobiczek

„Turniej dla czystego powietrza” – 2. i 3. miejsca Reprezentacji koszykarzy Śl.TZN

e-sportowy Silesia Championship – turniej League of Legends – 4. miejsce Reprezentacji Śl.TZN

Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w Szachach – udział; najlepszy – Patryk Faltyn

Ogólnopolski Memoriał Szachowy im. S. Szymańskiego – udział

 

 

Śląskie Techniczne Zakłady Naukowe

„ZŁOTA SZKOŁA 2018”Ranking „Perspektyw”: 22. miejsce wśród techników w Polsce,

3 miejsce – województwo śląskie, 1. miejsce – Katowice

„ZŁOTY MEDAL 2018”najlepsze technikum w Katowicach w rankingu WaszaEdukacja.pl, 5. miejsce w Polsc

SZKOŁA KOMPETENCJI PRZYSZŁOŚCI – według Ogólnopolskiego Rankingu:

11 miejsce w województwie śląskim, 69. miejsce w Polsce (projekty społeczne Olimpiady „Zwolnieni z Teorii”)

 

stopka