Osiągnięcia w roku szkolnym 2018/2019

 

Najważniejsze osiągnięcia uczniów Śl.TZN

 

KONKURSY MIĘDZYNARODOWE I OLIMPIADY

  • Jakub Kaszowski – klasa 2g – Złoty medal w kategorii Fizyka za projekt: „Dynamics of chain shooter. Wyrzutnia sznurka” – 26. Międzynarodowa Konferencja Młodych Naukowców ICYS 2019 w Malezji (Kuala Lumpur)
  • Hubert Kulik – klasa 3g – Laureat (3. miejsce) – XXI Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „EUROELEKTRA” (grupa elektroniczna)
  • Piotr Klimaszewski – klasa 4g – Finalista – XLV Olimpiada Wiedzy Technicznej
  • Mikołaj Harazin – klasa 2c – Finalista (31. miejsce) – 65. Olimpiada Chemiczna
  • Maciej Żurawski – klasa 4n – Finalista (35. miejsce) – XXXII Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej oraz Finalista (66. miejsce) – XIV Olimpiada Przedsiębiorczości
  • Robert Żuk – klasa 4i – Finalista (87. miejsce) – XIV Olimpiada Przedsiębiorczości
  • Justyna Borowiec, Emilia Kaczmarek, Martyna Sikorska, klasa 3cprojekt „Grażyna Biznesu v_2”Finalistki Olimpiada „Zwolnieni z Teorii”: „Złoty Wilk” za najlepszy projekt w Polsce w kategorii „Społeczeństwo obywatelskie””, „Srebrny Wilk” – za najlepszy w województwie, „Brązowy Wilk” – za najlepszy projekt w szkole
  • Mateusz Brzuchacz, Tomasz Gębala, Michał Kosecki, Szymon Kubica, Szymon Stencel, Maciej Zelder klasa 1b – Finaliści – Olimpiada „Zwolnieni z Teorii”: nominacja do „Złotego Wilka” (projekt „Wybierz kask a nie trzask”)
  • Finaliści Olimpiady „Zwolnieni z Teorii”: projekty: „Martwy punkt” – Anna Maryniok, Agata Kułakowska, Wiktoria Lubaska; „#reaguj” – Olivier Halupczok, Tomasz Wilk, Arkadiusz Lenart; „Ocalić od zmarnowania” – Monika Zając, Daniela Landowska, Weronika Wróbel; „Tik? Tak!” – Patryk Palenga, Szymon Gwóźdź; „Młode ręce łączy serce” – Wojciech Kołodziej, Magdalena Zaborska, Joanna Piura, Fabian Wieczorek, Agata Ślązak, Martyna Gontarz; „Say Smile” – Luiza Balcerzak, Weronika Kopiec, Emilia Jędrychowska, Kamila Wiśniewska, Weronika Sprengel-Zima, Anna Grossy, Wiktoria Matuszczyk, Jeremiasz Jaskólski
  • Grzegorz Knapczyk – klasa 3d – 37. miejsce w zawodach centralnych – III Olimpiada Statystyczna

 

W II etapie olimpiad brali udział:

  • Michał Hutnik 4d, Olivier Halupczok 2d – Olimpiada Statystyczna
  • Adam Pawleta 4c, Sebastian Maciszek 3c – 65. Olimpiada Chemiczna
  • Szymon Płatek 3b – „EUROELEKTRA”
  • Jakub Dybowski, Kuba Pawelczyk, Dawid Skóra, Hubert Kulik, Marek Rybarczyk, Adam, Steinhoff – Olimpiada Wiedzy Technicznej
  • Mateusz Białek 2d, Arkadiusz Gnus – Olimpiada Teologii Katolickiej
  • Filip Cichosz, Łukasz Szary, Olivier Halupczok – Olimpiada Cyfrowa
  • Piotr Kliś 4a, Radosław Smolik 3fk – Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności
  • Dawid Szyja 4i – Olimpiada Języka Niemieckiego
  • Sebastian Macioszek 3c, Wiktoria Matuszczyk 3fk – XXXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (etap rejonowy)
  • Kinga Adamczyk, Kamil Gajczak, Szymon Gwóźdź, Grzegorz Knapczyk, Igor Żmudawyróżnienia w szkole – Międzynarodowy Konkurs KANGUR MATEMATYCZNY
  • Jakub Ciepły, Michał Dolina, Arkadiusz Lenart z 2d, Kinga Adamczyk, Kamil Gajczak, Paweł Antolak z 3d, Tomasz Barnaś, Michał Długajczyk, Krzysztof Małek z 4d – wyróżnienia w szkole – XIII Międzynarodowy Konkurs Informatyczny „Bóbr – Senior”
  • Międzynarodowe certyfikaty CISCO: IT ESSENTIALS (51 uczniów), ROUTING&SWITCHING1, LINUX ESSENTIALS; ROUTING &SWITCHING 3 – Miłosz Radzyński 3d, poziom 4 R&S: Tomasz Barnaś, Tomasz Meller, Tadeusz Wachowski z 4d;

 

Konkursy ogólnopolskie

  • Mikołaj Harazin – 1. miejsce, Jakub Ćwiertnia2. miejsce, Sebastian Macioszek, Łukasz Czapura Finaliści – XXVII Ogólnopolski Konkurs Chemiczny, organizowany przez Politechnikę Śląską
  • Jakub Ćwiertnia, Łukasz Czapura Finaliści (chemia) – Ogólnopolski Konkurs „O złoty indeks Politechniki Śląskiej”
  • Łukasz Czapura – 1. miejsce, Sebastian Macioszek – 2. miejsce – XIII Ogólnopolski Konkurs Chemiczny, organizowany przez Uniwersytet Śląski
  • Emilia Kaczmarek Laureat – Ogólnopolski Konkurs VITAL VOICES CHAPTER POLAND „Zostań liderką”
  • Hubert Kulik 1. miejsce – XI Ogólnopolski Konkurs „ELEKTRON” (Politechnika Wrocławska) oraz 7. miejsce – Ogólnopolski Konkurs z Fizyki „Fascynująca fizyka” (Politechnika Łódzka)
  • Łukasz Grobelczyk 4b – 3. miejsce – Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Apoloniusz – poziom rozszerzony
  • Zespół teatralny Śl.TZN miejsce – XIII Ogólnopolskie Prezentacje Teatralne Żywotów Świętych i Patronów „W hołdzie św. Janowi Pawłowi II”
  • KONKURS MOGALO – VERSTEHEN: Dawid Szyja – 2. miejsce w województwie, Gabriel Skergeth – 4. miejsce w województwie, Bartosz Piątek – 5. miejsce w województwie, Mateusz Kempski – 7. miejsce w województwie
  • Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego „SPRACHDOKTOR”: Mateusz Kempski – 7. miejsce w województwie, Bartosz Piątek – 10. miejsce w województwie, Dawid Szyja – 12. miejsce w województwie, Gabriel Skergeth – 17. miejsce w województwie, Rafał Piechnik – 23. miejsce w województwie
  • Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego „DEUTSCHFREUND”: Rafał Piechnik – 3. miejsce w województwie, Gabriel Skergeth – 22. miejsce w województwie, Gabriel Malanowski – 25. miejsce w województwie
  • Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego „WELTSPRACHEN ABITUR”: Dawid Szyja – 5. miejsce, Gabriel Skergeth, Igor Masson i Bartosz Piątek – 6. miejsce, Gabriel Malanowski i Mateusz Kempski – 7. miejsce, Piotr Chowaniec – 9. miejsce, Robert Siwitza – 10. miejsce, Karol Zaczkowski i Dominika Stryjewska – 11. miejsce, Maciej Feifer – 12. miejsce
  • Zespół „INFORMATYCY_ARTS”: Adrian Bałata, Jakub Labocha, Rafał Piechnik, Bartosz Pitura (klasa 1d) – 6. miejsce w okręgu, 74. miejsce w Polsce – Ogólnopolski Konkurs „Szkolna Internetowa Gra Giełdowa”
  • Patryk Kloc, Patryk Groński, Paweł Saternus, Daniel Bobrowskiwyróżnienia w szkole – Ogólnopolski Konkurs Geograficzny „Geo-Planeta”
  • Kinga Adamczyk 3d – wyróżnienie – Ogólnopolska Gra Kryptologiczna „Łamacze szyfrów”
  • Roksana Zmorek 3c – najlepszy wynik w szkole, wyróżnienia: Tomasz Mietliński 3g, Nikodem Polak 3g, Patryk Pyrcik 4n, Izabela Bogdańska 4n, Krzysztofa Łukoszek 3g, Elżbieta Bielawa 4c, Sebastian Macioszek 3c, Agnieszka Kicińska 3c, Łukasz Czapura 3c, Małgorzata Jastrzębska 4c, Kacper Frukacz 4n, Emilia Kaczmarek 3c, Marek Rybarczyk 4a, Dominika Stryjewska 3c, Piotr Kliś 4a, Wojciech Kołodziej 3c – Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „FRASZKA”
  • Kamila Wiśniewska – bardzo dobry wynik w szkole; Wiktoria Matuszczyk, Michał Łakomy – 2. miejsce w szkole; Natalia Wiącek – 3. miejsce w szkole – Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „Eko-Planeta”
  • Szymon Skrzypek 2fk, Karol Bizoń 1g, Agata Kułakowska 2 fk – udział w etapie diecezjalnym – Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
  • Arkadiusz Gnus 1g – udział w III etapie – Ogólnopolski Konkurs Papieski
  • FOX” Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego: Sebastian Wójcik – bardzo dobry wynik, Katarzyna Szczepańczyk i Rafał Malejka – dobry wynik w szkole
  • English High Flier – Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego (organizator Jersz Łowcy Talentów): Rafał Piechnik – 8. miejsce w województwie śląskim (46 – w kraju), Sebastian Jakubik – 42. miejsce w województwie śląskim, Maciej Zduniak – 58. miejsce w województwie śląskim
  • English Ace – Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego (organizator Jersz Łowcy Talentów): Katarzyna Szczepańczyk – 21. miejsce w województwie śląskim (73. – w kraju), Kinga Adamczyk – 25. miejsce w województwie śląskim (96. – w kraju), Amadeusz Jarząb – 29. miejsce w województwie śląskim (116. – w kraju)

 

Konkursy wojewódzkie, regionalne i miejskie

  • 2 miejsce – Drużyna SKKT PTTK VII Sportowo – Rekreacyjny Rajd Górski Dzieci i Młodzieży Województwa Śląskiego HALA MIZIOWA 2018
  • 2 miejsce w województwie – Drużyna SKKT PTTK: Anna Mendakiewicz, Aleksandra Stefańska, Jakub Gumółka – XLVII Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno-Krajoznawczy PTTK; Anna Mendakiewicz – tytuł „Najlepszy Krajoznawca”
  • 3 miejsce: Grzegorz Knapczyk, Kinga Adamczyk, Kamil Gajczak 3d – Konkurs wojewódzki MAT@NDO
  • 1 miejsce duet: Łukasz Czapura, Sebastian Macioszek – Regionalny Konkurs Drużynowy z Chemii dla szkół ponadgimnazjalnych, organizowany przez Pałac Młodzieży w Katowicach
  • 1 miejsce w debacie „Co ja mogę zrobić dla klimatu”: Kacper Frukacz, Patryk Pyrcik, Filip Widuch – IV Dni Energii Miasta Katowice
  • 1 miejsce – Zespół Teatralny Śl.TZN – XVI Przegląd Jasełek i Obrzędów Kolędniczych
  • 4 miejsce – drużyna: Jakub Kaszowski 2g, Hubert Kulik, Maciej Skórek 3g – XLI Turniej Drużynowy z Fizyki o Puchar Dyrektora Pałacu Młodzieży w Katowicach
  • Paweł Kalfa 2bLaureat – IV Wojewódzki Konkurs Dziennikarsko-Fotograficzny „Jestem w gazecie” (praca fotograficzna „Piąty jeździec”)
  • Kamil Olszak 2g – 2. miejsce – Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej
  • Drużyna: Bartosz Biełka, Szymon Stasiak, Adrianna Wierzbicka 3c – 2. miejsce – Międzyszkolne Zawody Ratownictwa
  • Dyplom uznania dla uczniów klasy 1b realizujących projekt „Wybierz kask a nie trzask” – Wojewódzki Konkurs „Lider Dobroczynności”

 

Osiągnięcia sportowe

  • 1 miejsce we współzawodnictwie sportowym Szkół Ponadpodstawowych Miasta Katowice w roku szkolnym 2018/2019 w kategorii chłopców
  • Mistrzowie Katowic w: piłce ręcznej chłopców, lekkoatletyce chłopców, sztafetowych biegach przełajowych chłopców, badmintonie
  • Wicemistrzowie w: piłce nożnej chłopców, koszykówce chłopców, szachach
  • 3 miejsce w pływaniu chłopców; indywidualnie najlepsi: Szymon Terczyński, Tomasz Barnaś, Jakub Stokfisz, Szymon Muńkowiak; 2. miejsce w sztafecie 8x50 stylem dowolnym

 

Licealiada Młodzieży Szkolnej: 

  • unihokej – 2. miejsce w finale
  • piłka ręczna juniorów – 3. miejsce w półfinale
  • badminton – 3. miejsce w półfinale
  • sztafetowe biegi przełajowe chłopców – 1. miejsce w zawodach rejonowych, 15. miejsce w półfinale wojewódzkim
  • Szkolna Liga Lekkoatletyczna – 1. miejsce w zawodach rejonowych

V Wielkanocny Turniej Unihokeja dla Szkół Ponadgimnazjalnych – 1. miejsce Reprezentacji Śl.TZN

III Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół i Przedszkoli w Szachach – 2. miejsce w Katowicach

Międzyszkolny Turniej Szachowy – 2. miejsce

 

Śląskie Techniczne Zakłady Naukowe

  • „ZŁOTA SZKOŁA 2019” – Ranking „Perspektyw”: 21 miejsce wśród techników w Polsce, 3. miejsce – województwo śląskie, 1. miejsce – Katowice

18 miejsce w rankingu maturalnym Technika 2019 – „Perspektywy”

  • SZKOŁA KOMPETENCJI PRZYSZŁOŚCI 2019 – według Ogólnopolskiego Rankingu: 12. miejsce w województwie śląskim, 50. miejsce w Polsce (projekty społeczne Olimpiady „Zwolnieni z Teorii”)
  • CERTYFIKAT WIELKIEJ LIGII. „Placówka aktywnie promująca czytelnictwo” w roku szkolnym 2018/2019
stopka