OSIĄGNIĘCIA W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

 

Olimpiady i konkursy międzynarodowe

  • Mikołaj Harazin – klasa 3c – 66. Olimpiada Chemiczna – Finalista
  • Hubert Kulik – klasa 4g – XXII Olimpiada Wiedzy Elektrycznej
    i Elektronicznej „EUROELEKTRA” (grupa elektroniczna) – Finalista
  • Radosław Smolik – klasa 4fk – XXIV Olimpiada Wiedzy o Żywności
    i Żywieniu – Finalista
  • Olimpiada „Zwolnieni z Teorii” - Śl.TZN 14. miejsce w Polsce i 4. miejsce w województwie śląskim w rankingu szkół średnich; 45 Finalistów; Brązowy Wilk za najlepszy projekt w szkole – Emilia Kaczmarek i Złoty Wilk – najlepszy projekt w Polsce

W II etapie olimpiad brali udział:

  • Łukasz Czapura, Jakub Ćwiertnia, Sebastian Górecki, Sebastian Macioszek – 66. Olimpiada Chemiczna
  • Hubert Kulik, Jakub Kaszowski, Marek Wołowski – XLVI Olimpiada Wiedzy Technicznej
  • Hubert Kulik – XLII Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej
    i Elektronicznej (org. AGH Kraków)
  • Dominik Gwardzik – V Olimpiada Wiedzy Historycznej (org. COPTIOSH)
  • Konrad Poremski, Szymon Krzemiński – Olimpiada Teologii Katolickiej
  • Grzegorz Knapczyk, Olivier Halupczok, Łukasz Janik – Olimpiada Statystyczna
  • Kinga Adamczyk, Marcin Anderko, Wojciech Błaszczyk, Kamil Gajczak, Michał Szendzielorz, Mateusz Ślązak wyróżnienia w szkoleMiędzynarodowy Konkurs Matematyczny „KANGUR”
  • Kinga Adamczyk, Mateusz Bagiński, Bartosz Bagiński, Łukasz Dragon, Mateusz Kocot, Kacper Kopiec, Bartosz Kukawka, Jakub Maresz, Kacper Orczykowski, Barbara Pandzioch, Michał Polak – wyróżnienie w szkoleXIV Międzynarodowy Konkurs Informatyczny „Bóbr – Senior”
  • Rafał Ochorok – wyróżnienie – Międzynarodowy Konkurs „PixBlocks”
  • Międzynarodowe certyfikaty CISCO: IT ESSENTIALS – certyfikat
    i wyróżnienie – 90 uczniów; ROUTING&SWITCHING (1d,1D5,2d,2fk); LINUX ESSENTIALS 1 administrator sieciowy – 10 uczniów (2d); Programing in Python – 10 uczniów

 

Konkursy ogólnopolskie

  • Bartosz Trefon – 1. miejsce – III Ogólnopolski Konkurs „Elektronika - by żyło się łatwiej” oraz finalista OFF SCIENCE (IV Śląski Festiwal Nauki) – projekt „Robot humanoidalny wielkości człowieka”
  • Mikołaj Harazin Laureat I stopnia (chemia) – Ogólnopolski Konkurs
    „O złoty indeks Politechniki Śląskiej”
  • Hubert Kulik miejsceXII Ogólnopolski Konkurs „ELEKTRON” (Politechnika Wrocławska)
  • Zespół teatralny Śl.TZN – 1. miejsce – XIV Ogólnopolskie Prezentacje Teatralne Żywotów Świętych i Patronów „W hołdzie św. Janowi Pawłowi II” - spektakl „Tu jest mój dom”
  • Mikołaj Harazin – 2. miejsce, Jakub Ćwiertnia – 5. miejsce; Łukasz Czapura, Sebastian Górecki, Sebastian Macioszek – Finaliści – XXVIII Ogólnopolski Konkurs Chemiczny, organizowany przez Politechnikę Śląską
  • Michał Porzuc – wyróżnienie – XXII Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy im. W. Korfantego
  • Kinga Adamczyk – wyróżnienie – Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Apoloniusz – poziom podstawowy i rozszerzony; Mistrzostwa szaradziarskie – zadania logiczne; Ogólnopolska Gra Kryptologiczna „Łamacze szyfrów
  • Nikodem Polak, Roksana Zmorek, Sebastian Macioszek, Jakub Koczy – wyróżnienia w szkole – Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „FRASZKA”
  • Jakub Więcek, Katarzyna Szczepańczyk – najlepszy wynik - „FOX” Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego
  • Ogólnopolski Konkurs „Szkolna Internetowa Gra Giełdowa” - klasa 4d – wyróżnienie
  • Arkadiusz Gnus – udział w III etapie – Ogólnopolski Konkurs Papieski
  • Hubert Kulik – udział w III etapie – Ogólnopolski konkurs z fizyki pt. „Fascynująca Fizyka”
  • Patryk Badura, Piotr Tomanek – udział – Konkurs Wiedzy o Energetyce Politechniki Warszawskiej zorganizowany przez Koło Naukowe Energetyków Politechniki Warszawskiej
  • Rafał Piechnik, Bartosz Piątek, Mateusz Kempski – Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego „Deutschfreund”

Konkursy wojewódzkie, regionalne i miejskie

  • Łukasz Czapura i Sebastian Macioszek – Laureaci (4. miejsce) oraz Wojciech Lisieński i Jakub Ćwiertnia – Laureaci (8. miejsce) – XIV Wojewódzki Konkurs Drużynowy z Chemii
  • miejsce – Drużyna SKKT PTTK oraz Anna Mendakiewicz – 1. miejsce - - VIII Sportowo – Rekreacyjny Rajd Górski Dzieci i Młodzieży Województwa Śląskiego PRZEGIBEK 2019
  • Miłosz Radzyński – 7. miejsce, grupowo szkoła – 4 miejsce - Konkurs wojewódzki „SILESIAN REMOTE IT MASTERS” pod patronatem Polskiego Towarzystwa Informatycznego
  • Jakub Więcek, Bartosz Bagiński, Maciej Piofczyk, Konrad Poremski - udział – XVIII Wojewódzki Konkurs o Unii Europejskiej
  • Zespół teatralny – 1. miejsce – XX Jubileuszowy Międzyszkolny Przegląd Inscenizacji Bożonarodzeniowych – spektakl „Gwiezdny GIPS”
  • Kamil Olszak – 2. miejsce w kategorii recytacja, Joanna Piura – 3. miejsce w kategorii poezja śpiewana – II Międzyszkolny Konkurs Poetycki Poezji Kobiecej
  • Konkurs Fotograficzny „100 lat temu na Śląsku” - 3. miejsce zespołu: Wojciech Gowarzewski, Bartosz Holeczek, Jakub Płuciennik, Dawid Sobień, Piotr Urbańczyk, Kamil Wojciechowski

Osiągnięcia sportowe

  • Mistrzostwo Katowic w szkolnej Lidze Lekkoatletycznej
  • 1 miejsce w zawodach rejonowych w szkolnej Lidze Lekkoatletycznej
  • Mistrzostwo Katowic w biegach przełajowych
  • 3 miejsce w zawodach rejonowych w biegach przełajowych
  • 3 miejsce w Mistrzostwach Katowic w pływaniu chłopców
  • 3 miejsce drużynowo w Mistrzostwach Katowic w szachach
  • 7 miejsce w tenisie stołowym chłopców o Mistrzostwo Katowic
  • Awans do finałów Mistrzostw Katowic w piłce nożnej chłopców
  • Awans do finału Mistrzostw Katowic w koszykówce chłopców
  • Udział w półfinale piłki siatkowej chłopców o Mistrzostwo Katowic
  • Awans do półfinału o Mistrzostwo Katowic w piłce ręcznej chłopców
  • Udział w półfinale Mistrzostw Katowic w koszykówce dziewcząt
  • Udział w ćwierćfinale piłki ręcznej dziewcząt o Mistrzostwo Katowic
  • Udział w ćwierćfinale piłki siatkowej dziewcząt o Mistrzostwo Katowic
  • Wojewódzkie finały w unihokeju

Śląskie Techniczne Zakłady Naukowe

  • „ZŁOTA SZKOŁA 2020”Ranking „Perspektyw”: miejsce wśród techników w Polsce, 4. miejsce – województwo śląskie, 1. miejsce – Katowice
  1. miejsce w rankingu maturalnym Technika 2020 – „Perspektywy”

 

stopka