OSIĄGNIĘCIA W ROKU SZKOLNYM 2022/2023

 

OLIMPIADY

  • Jakub Lipart – Finalista (I miejsce) – Olimpiada Wiedzy o Elektrotechnice i Energetyce EDU-ELEKTRA
  • Michał Mansfeld – Finalista (III miejsce) – Olimpiada Wiedzy o Elektrotechnice i Energetyce EDU-ELEKTRA
  • Kamil Wojciechowski – Laureat (II miejsce) – XII Olimpiada Wiedzy o Górnym Śląsku
  • Kacper Kopiec – wyróżnienie – XXX Olimpiada Informatyczna w województwie śląskim

 

KONKURSY

  • Bartosz Opalla - Laureat IT Fitnes Test 2022 Grupy Wyszehradzkiej i Ukrainy – konkurs umiejętności cyfrowych
  • Międzynarodowy Konkurs KANGUR MATEMATYCZNY – bardzo dobry wynik: Wojciech Szczepański, Filip Michalski; wyróżnienie: Natalia Karwata, Kamil Gala, Witold Maślanka, Szymon Chmielewicz, Mateusz Ślązak
  • Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „FOX” – Laureat – Mateusz Ślązak; wynik dobry – Mateusz Kędziora
  • Ogólnopolski „PGE Turnieju Maszyn Wiatrowych 2023” – Finaliści:

Mateusz Król i Wojciech Rachwał (drużyna „Dżentelmeni w garniturach”)

  • Ogólnopolski Konkurs „FAST 2023” – Finalista – Szymon Laufer
  • IX Ogólnopolski Konkurs Recytatorski „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück” – 2. miejsce w kategorii Proza – Marta Bekierz; udział w półfinale również: Bożena Borowska, Malwina Jarosz, Gabriela Trutwin
  • XIV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Informatyczno-Matematycznej „Algorytmion” – Laureat (2. miejsce) – Kacper Kopiec
  • Wojewódzki Konkurs Fizyczny „Fizyka a ekologia” – Finalista – Mateusz Rudzki
  • XII Wszechstronny Konkurs Konesera Polszczyzny na szczeblu wojewódzkim – 3. miejsce – Kornelia Kot i Konrad Poremski; wyróżnienie: Bartosz Bagiński i Franciszek Bartke
  • Wojewódzki Konkurs Multimedialny „Wojciech Korfanty – człowiek, który przywrócił Górny Śląsk Polsce” – 3. miejsce – Stanisław Błach, Artur Heidenreich, Konrad Poremski
  • XI Konkurs Fotograficzny „Poznaj Górny Śląsk, Katowice, Swoją Dzielnicę” – 2. miejsce – Artur Heidenreich
  • „PGE Turnieju Maszyn Wodnych” w Katowicach – Mateusz Król i Wojciech Rachwał (drużyna „Dżentelmeni w garniturach”) – 2. miejsce w konkurencji MOC w kategorii szkół ponadpodstawowych w eliminacjach regionalnych
  • „PGE Turnieju Maszyn Wiatrowych” w Katowicach – Mateusz Król i Wojciech Rachwał (drużyna „Dżentelmeni w garniturach”) – 3. miejsce w klasyfikacji generalnej w kategorii szkół ponadpodstawowych w eliminacjach regionalnych
  • Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Geologicznej (finał regionalny) – wyróżnienie – Anna Bacik
  • XXV Jubileuszowy Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy im. Wojciecha Korfantego – udział w finale (1 m. w eliminacjach) – Wiktoria Kieruzel
  • Mistrzostwa Szaradziarskie – Zadania Logiczne – 1. miejsce: Przemysław Tabor, Michał Przybył, Michał Szendzielorz, Andrzej Krzysztofik; 2. miejsce: Krzysztof Pyras; 3. miejsce: Damian Widłok, Maksymilian Latko, Michał Siegień, Jakub Potempa, Marcin Mrozik, Mateusz Ślązak, Szymon Chmielewicz, Maksymilian Zych, Konrad Poremski
  • IX Mistrzostwa Polski w pracy z tekstem na komputerze – 49. miejsce Michał Klimontko; 86. miejsce Maciej Niemiec (800 uczestników)
  • Wojewódzki Turniej Walk Robotów – 2. miejsce: Łukasz Holon i Filip Ulaczyk; 3. miejsce – Mateusz Król i Wojciech Rachwał
  • Konkurs wojewódzki „Stop obojętności #reaguj” (plastyczny) – wyróżnienie – Wiktoria Lipińska
  • Konkurs „Siła woli Ślązaka” – 1. miejsce – Wiktoria Lipińska
  • Konkurs „Zmierz się z legendą Korfantego” – Finalista – Kamil Wojciechowski
  • Konkurs Chemiczny „Randka z Chemią” – wyróżnienie – Joanna Cichy
  • Konkurs Fotograficzny „Górnictwo a geologia” – wyróżnienie – M. Czarnota
  • Ogólnopolski Konkurs na Projekt Historyczny „Póki nie jest za późno” – Piotr Fajkis – za przygotowanie pracy „Rodzina Gürtlerów”
  • Stypendyści Prezesa Rady Ministrów: Wiktoria Kieruzel i Bartosz Bagiński
  • Laureat konkursu i Akt Mianowania na Ambasadora Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Śląskiej w roku akademickim 2022/2023 oraz w roku akademickim 2023/2024 – Mateusz Król

Śląskie Techniczne Zakłady Naukowe

  • „ZŁOTE TECHNIKUM 2023” – Ranking „Perspektyw”: miejsce wśród techników w Polsce, 2. miejsce – województwo śląskie, 1. miejsce – Katowice; 13. miejsce w krajowym rankingu maturalnym 
  • OGÓLNOPOLSKI RANKING TECHNIKÓW 2022 – WaszaEdukacja.pl – 22. miejsce w Polsce, 1. miejsce w Katowicach
  • IX Olimpiada „Zwolnieni z Teorii” - Śl.TZN 149. miejsce w Polsce i 25. miejsce w województwie śląskim

 

SPORT 

  • Finał Licealiady Szkolnych Mistrzostw Województwa Śląskiego w badmintonie chłopców (Szymon Pella/Szymon Mrozik i Bartosz Lesiuk) – 2.miejsce
  • Polsko-Ukraińskie Mistrzostwa Katowic Szkół Ponadpodstawowych w siatkówce chłopców – 1.miejsce
  • Mistrzostwa Katowic w badmintonie chłopców: Szymon Pella i Bartosz Lesiuk – 1.miejsce
  • Polsko-Ukraińskie Mistrzostwa Katowic Szkół Ponadpodstawowych w piłce ręcznej chłopców – 2.miejsce
  • Mistrzostwa Katowic w piłce nożnej – 2.miejsce
  • Polsko-Ukraiński Wiosenny Turniej Szachowy – 1.miejsce Śl.TZN w klasyfikacji drużynowej; indywidualnie: Dominika Górecka – 1.m. w klasyfikacji dziewcząt; Dawid Koszewski – 1.m. w klasyfikacji chłopców; Sebastian Smoleń – 3.m. w klasyfikacji chłopców; Reprezentacja: Dominka Górecka, Dawid Koszewski, Sebastian Smolen, Michał Szendzielorz, Jakub Wojdyła, Jakub Koteras
  • Międzywojewódzkie Mistrzostwa (śląskie – opolskie) w biegach przełajowych kategorii U16 – Michał Gaweł 1.m. w biegu na 3km
  • Lekkoatletyczne Mistrzostwa Śląska U16 – Michał Gaweł – brązowy medal w biegu na 600m
  • Mistrzostwa Katowic Szkół Ponadpodstawowych w biegach przełajowych – 2.miejsce Śl.TZN
  • Turniej „Unihokej Łączy” szkół ponadpodstawowych – 2.miejsce
  • Piłka plażowa chłopców – 4.miejsce
  • Mistrzostwa Katowic w lekkoatletyce: reprezentacja chłopców: Wiktor Cygan (1.m. 100 m), sztafeta 4x100m (1.m.), Szymon Mrozik (3.m. 1500m), Wojciech Daniłow (3.m. 100m), Bartosz Głowiński (4.m. 400m), Kamil Szandar, Michał Gaweł, Maciej Piechota, Paweł Gniełka, Paweł Grzywacz, Wojciech Daniłow, Krzysztof Krzeszowski, Dawid Biegański, Szymon Chomentowski, Szymon Adamaszek; reprezentacja dziewcząt: Paulina Malinowska, Maja Szczepańska, Emilia Kowandy, Wiktoria Hornik, Natalia Księżopolska i Zuzanna Księżowska
  • Mistrzostwa Katowic w siatkówce, koszykówce dziewcząt oraz koszykówce chłopców – udział reprezentacji w półfinale
  • „Z SKS-u do AZS-u” – 2.miejsce w eliminacjach wojewódzkich koszykarzy; 3.miejsce – siatkarze
stopka