AKCJE W „ŚLĄSKICH”

AKCJE 2020/2021

Mimo trwającego prawie cały rok szkolny zdalnego nauczania z powodu pandemii, udało się przeprowadzić kilka ważnych akcji.

AKCJE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Logo

 • Kiermasz podręczników i zdjęcia klasowe
 • Upominki dla nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej (wraz z Radą Rodziców)
 • Kampania wyborcza do zarządu SU; debata kandydatów odbyła się w formie online. Młodzież przygotowała film o kandydatach oraz zorganizowano spotkanie na żywo na fb, podczas którego kandydaci odpowiadali na pytania zabrane przez moderatorów
 • Dnia 22 października 2020 roku udało się pomyślnie zorganizować V Forum Samorządów Szkolnych, które miało formę zdalnej transmisji z katowickimi szkołami średnimi.
 • W ramach szkolnych mikołajek zorganizowany został, wspólnie z samorządami innych katowickich szkół, międzyszkolny turniej e-sportowy League of Legend
 • Po przeprowadzonych w formularzu Forms zdalnych WYBORACH do zarządu SU przewodniczącym szkoły został Rafał Piechnik (kl. 3d), zastępcą Mateusz Sment (kl. 2D), skarbnikiem Jan Wołczyński (2D) i sekretarzem Amelia Muńkowiak (3c).
 • Dni Otwarte: 23 i 26. 04. 2021.
 • Utworzono w czasie nauki zdalnej wirtualne odwzorowanie budynków szkolnych w grze Minecraft oraz szkolny serwer tekstowo-głosowy Discord
 • Dokonano kolportażu zamówionej odzieży i gadżetów z logiem szkoły, w tym również jubileuszowych
 • Z okazji Jubileuszu 90-lecia zorganizowano konkurs na projekt szkolnego kalendarza
 • Stałym elementem tegorocznej działalności samorządu było prowadzenie akcji szkolnej „Dej Ancug nazot” oraz bieżące zbieranie pomysłów uczniów do tzw. Skarbonki pomysłów”.

 

 


AKCJA „Zostań Mikołajem z tarczą Śląskich”

Logo

 

Żadne przeszkody nie powstrzymały organizatorów (koordynator Pan Arkadiusz Dryszel) i wolontariuszy przed pomocą z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Cykliczna akcja miała miejsce i przygotowano 12 paczek, które dostarczono do rodzin naszych uczniów.

 


ZBIÓRKA ODZIEŻY

Logo

 

W listopadzie, w związku z trudną sytuacją pacjentów chorujących na COVID -19 przebywających w szpitalach przeprowadzono AKCJĘ – ZBIÓRKA T-shirtów. Koszulki zostały przekazane szpitalowi „covidowemu” w Katowicach.

Akcja odbyła się we współpracy z Wojewódzką Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną w Katowicach.

  

 


#KOMÓRKOMANIA

 

W dniach 26 – 30 X miała mieć miejsce 4 edycja akcji #KOMÓRKOMANIA w Śl.TZN. Formalnie akcja nie odbyła się (z dniem 26 października przeszliśmy na zdalne nauczanie), ale zarejestrowano 2 zgłoszenia.

 Logo

 


OGÓLNOPOLSKA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI „TAK POMAGAM”

 

Logo

We wrześniu Szkolne Koło „Caritas” przeprowadziło zbiórkę żywności – dary przekazano na rzecz potrzebujących.

 

 
KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

W ramach akcji MEN „Razem na Święta” Szkolne Koło Wolontariuszy zorganizowało 18 grudnia 2019 r. kiermasz świątecznych wypieków. Ze smakowitej oferty skorzystali uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice (termin zbiegł się z wywiadówką za I okres). Zebrane dobrowolne datki przeznaczono na wsparcie potrzebujących rodzin naszych uczniów, aby w święta Bożego Narodzenia na ich domowych stołach nie zabrakło tradycyjnych potraw.

Foto Foto
Logo

Dziękujemy za udział w akcji "Razem na Święta"

Szanowni Państwo

w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Razem na Święta”. Inicjatywa miała na celu zachęcenie uczniów do działań charytatywnych i wsparcia osób potrzebujących w okresie przedświątecznym.

W tej edycji (grudzień 2019 roku) do naszej akcji przyłączyło się ponad 1 mln 100 tys. uczniów i prawie 117,5 tys. nauczycieli. Otrzymaliśmy od Państwa ponad 10 tys. zgłoszeń!

W załączeniu przekazujemy pamiątkowy dyplom za udział w akcji.

Dziękujemy za dzielenie się dobrem i wspieranie innych!

Dyplom

Z poważaniem, Anna Ostrowska Rzecznik Prasowy MEN

  


"Zostań Mikołajem z tarczą Śląskich"

Mikołaj :)W związku z organizacją już kolejny raz w naszej szkole charytatywnej akcji świątecznej pomocy pod hasłem "Zostań Mikołajem z tarczą Śląskich" kierujemy prośbę o przyłączenie się do naszego przedsięwzięcia.
Pragniemy poinformować, iż akcja polega na zbiórce żywności długoterminowej (mąka, kasza, ryż, cukier, olej, konserwy, produkty w słoikach itp.) oraz słodyczy, a następnie przekazanie tych produktów w przygotowanych przez nas paczkach najuboższym rodzinom naszych uczniów.

Dotychczasowe akcje cieszyły się dużą skutecznością, dlatego mamy nadzieję, że tegoroczna akcja dzięki Państwa pomocy podtrzyma naszą tradycję.

Wolontariusze akcji "Zostań Mikołajem z tarczą Śląskich

Plakat

 

 
„Mikołajowa zbiórka”

Plakat

 

Organizator: Szkolne Koło Wolontariuszy

Termin: do 30 XI 2019

 

 

 

 
„Góra Grosza”

Plakat 

Organizator: Samorząd Uczniowski

Termin: do 2 I 2020

Skarbonka na drobne monety znajduje się przy bufecie na I piętrze.

Zachęcamy do udziału!

 

 
HONOROWE KRWIODAWSTWO

W dniu 15 .listopada 2019 w naszej szkole odbyła się akcja „Oddaj krew - podaruj życie” Uczniowie Śl.TZN odpowiedzieli na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, i w tym dniu aż 48 uczniów zarejestrowało się, aby oddać krew, a 28 uczniów dołączyło do grona Honorowych Krwiodawców.

Pamiętajmy! Każdego dnia RCKiK wydaje do szpitalnych Banków Krwi blisko 200 litrów krwi i jej składników. Odpowiednia stała rezerwa to bezpieczeństwo dla nas wszystkich, gdyż nigdy nie wiadomo, w którym momencie będziemy zmuszeni sami lub nasi najbliżsi z niej skorzystać.

Dziękujemy uczniom, którzy przyłączyli się do akcji.

Zachęcamy do działania!!!

Foto Foto Foto Foto

 


SPRZĄTANIE ŚWIATA

Ogólnopolska Akcja „Sprzątanie Świata” odbyła się w naszej szkole 20 września 2019r.

W akcji udział wzięły klasy: 2f, 2c, 3f, 3c, 4c, 4f pod opieką nauczycieli uczących. Sprzątane były tereny wokół szkoły oraz prowadzone prace porządkowe w wyznaczonych salach lekcyjnych. 

Odpowiedzialnymi za przeprowadzenie akcji były Panie Ludmiła Schopp i Joanna Romanek.

Foto

 
"PODARUJ BIBLIOTECE KSIĄŻKĘ"

Plakat

Więcej informacji na stronie biblioteki Śl.TZN

 
AKCJA "ZWIERZAKI"

Plakat

Zbiórka do końca października. Informacje w bibliotece.

 

 

 

 

stopka