Konkursy przedmiotowe

Zbliżający się koniec roku szkolnego to czas podsumowania zdobytej przez uczniów wiedzy oraz różnorodnych umiejętności.

Konkursy przedmiotowe

W związku z tym już 21 kwietnia miał miejsce Szkolny Konkurs z Astronomii przeprowadzony przez Panią Marzenę Pilch. Ex aequo I miejsce zajęli: Robert Żuk z klasy 1i oraz Filip Jaskóła z klasy 3ak.

W maju przeprowadzono szkolne konkursy przedmiotowe: matematyczny dla uczniów klas I i II oraz chemiczny dla klas I (oprócz 1c – analiza chemiczna).

Wyniki Szkolnego Konkursu Matematycznego zorganizowanego przez nauczycieli matematyki: najlepszy wynik wśród klas pierwszych uzyskał Tadeusz Wachowski z klasy 1d, wśród klas drugich – Daniel Chmiel z klasy 2g.

Wyniki Szkolnego Konkursu Chemicznego: trzy równorzędne miejsca zajęli Jakub Snarski i Mateusz Śliwka, uczniowie klasy 1g, oraz Szymon Terczyński z klasy 1d. Organizatorką konkursu była Pani Ludmiła Schöpp.

Z kolei 9 uczniów klasy 1c uczestniczyło 23.05.16. w Regionalnym Konkursie „Randka z chemią” organizowanym przez Pałac Młodzieży w Katowicach. Adam Pawleta zajął 7 miejsce.

Umiejętności plastyczne i fotograficzne zaprezentowali uczniowie biorący udział w konkursach ekologicznych zorganizowanych przez Panią Martę Łyczbę:

Konkurs Plastyczny na plakat z okazji Tygodnia Ziemi – I miejsce Adrian Bożek z klasy 1a; II miejsce Mateusz Śliwka z klasy 1g; III miejsce Marcin Jurecki z klasy 1i

Konkurs Fotograficzny „Cuda Natury” – zwyciężyli uczniowie klasy 1i: Magdalena Mosz (I miejsce), Marcin Jurecki (II miejsce), Paweł Ryś (III miejsce).

Prace uczniów można było obejrzeć na wystawach pokonkursowych w holu szkoły.

Konkursy przedmiotowe Konkursy przedmiotowe

14 czerwca został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Literacki dla Młodych Talentów „Gęsie Pióro”, odbywający się tradycyjnie pod egidą nauczycieli języka polskiego. Jury w składzie: Pani Anna Lorenc, Anna Zając i Maria Kwiatoń-Pięta w tym roku szkolnym wyróżniło prace: Wiktorii Kokot z klasy 2e w kategorii „Proza” oraz Michała Kusia z klasy 1i w kategorii „Poezja”.

Dziękujemy Organizatorom i Uczniom!

stopka