Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

WITAJ, SZKOŁO!

Witaj szkołoCzas wakacji minął – zdaniem wszystkich, nie tylko uczniów – bardzo szybko…

Na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020 2 września zgromadziliśmy się licznie, tym bardziej, że do „Śląskich” przyjęci zostali uczniowie 12 klas pierwszych, „po równo” do 5-letniego i 4-letniego technikum. W konsekwencji zmian oświatowych Śl.TZN – Technikum nr 17 zostało przekształcone w szkołę o pięcioletnim cyklu nauczania, a do roku szkolnego 2022/2023 prowadzi klasy dotychczasowego czteroletniego technikum. Zmiany organizacyjne, poza różniącymi się programami czy podręcznikami oraz wiekiem absolwentów szkoły podstawowej, w innych sferach życia szkolnego – miejmy nadzieję – „nie dadzą się we znaki”.

Sama inauguracja odbyła się uroczyście, według ceremoniału szkolnego. Pani Dyrektor powitała bardzo ciepło społeczność szkolną i życzyła sił, pomyślności oraz jak najlepszych wyników na edukacyjnej niwie. Przedstawiciele klas pierwszych, w imieniu swoim oraz koleżanek i kolegów, w uroczystym ślubowaniu zobowiązali się do rzetelnej nauki, sumiennego wypełniania obowiązków ucznia, szacunku wobec nauczycieli, pracowników szkoły i swoich rodziców, godnego reprezentowania Śl.TZN oraz prezentowania postaw obywatelskich, patriotycznych i społecznych.

 Foto  Foto  Foto  Foto

Samorząd Uczniowski złożył na ręce Pana Andrzeja Boguckiego, ustępującego z funkcji Wicedyrektora, serdeczne podziękowanie i wiązankę kwiatów. 

 Foto  Foto

Pracę rozpoczęło kilku nowych nauczycieli, a na stanowisko Wicedyrektora ds. organizacyjnych Rada Pedagogiczna wybrała Pana Ireneusza Boczka, na Kierownika Warsztatów Szkolnych – Pana Arkadiusza Dryszla. Natomiast Pani Dyrektor Aneta Łosiewicz kieruje Śl.TZN w nowej kadencji.

 Foto  Foto

Życzymy im i całemu Gronu Pedagogicznemu: dobrego zdrowia, wytrwałości w pełnieniu codziennych obowiązków dydaktyczno-wychowawczych, satysfakcji z wykonywanej pracy, radości z sukcesów uczniów i szkoły, a także życzliwości i docenienia rangi zawodu przez władze oświatowe i społeczeństwo.

Aby z energią i uśmiechem zainaugurować nowy rok szkolny, Koło Teatralne pod kierunkiem ks. Tomasza Kusza i Pana katechety Pawła Zygmunta zaprezentowało  „wakacyjne reminiscencje” – scenkę z zagranicznego wojażu, zwierzenie ucznia, który najlepiej wypoczął w zaciszu domowym, i piosenkę „na dobry początek”.

 Foto  Foto  Foto  Foto  Foto

 

„Witamy w roku szkolnym 2019/2020!”

Relacja fotograficzna w Galerii 2019/2020

 

List Ministra Edukacji Narodowej

List List

 

Back to school

stopka