P-TECH i Śl.TZN

 

IBM Open Day w Katowicach

W dniu 20.02.2020. uczniowie z klasy informatycznej 2d uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez firmę IBM.
W ciekawej formie łączącej tradycyjne wykłady z ćwiczeniami praktycznymi w formule "escape room" nasza młodzież poznawała takie tematy i technologie, jak:
• historia IBM
• Watson, sztuczna inteligencja
• prezentacja Katedry Informatyki Przemysłowej Politechniki Śląskiej
• Cloud Computing/IBM Cloud
• Mainframe
• wybór świadomej ścieżki rozwoju

IBM Open Day to istotny element programu edukacyjno-zawodowego P-TECH, w którym uczestniczy m.in. nasza szkoła oraz firmy IBM, Fujitsu Technology Solutions, Samsung, a patronuje mu Ministerstwo Cyfryzacji oraz Miasto Katowice.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji filmowej z tego wydarzenia.
 
 

W dniu 29.08.2019. Śląskie Techniczne Zakłady Naukowe w Katowicach przystąpiły do światowego programu rozwoju edukacyjno-zawodowego P-TECH, wdrożonego przez firmę IBM. W naszym regionie program realizowany będzie we współpracy z firmami Samsung i Fujitsu Technology Solutions, Urzędem Miasta Katowice i Instytutem Badań Edukacyjnych. Patronat honorowy nad programem objął Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki oraz Ministerstwo Cyfryzacji.

Głównym celem programu jest odpowiednie przygotowanie młodzieży do pracy w zawodach o specjalności informatycznej. W ramach programu uczniowie będą poszerzać swoją wiedzę i umiejętności we współpracy z partnerem branżowym, którym w przypadku Śl.TZN jest Fujitsu Technology Solutions.

Dzięki przystąpieniu do programu P-TECH nasza szkoła dołączyła do wąskiej grupy 3 szkół w Polsce i 200 szkół na całym świecie, w których jest on realizowany. To duże wyróżnienie dla Śl.TZN, a jednocześnie ogromna szansa na udany start zawodowy w branży IT dla naszych przyszłych absolwentów kształcących się obecnie w zawodach technik informatyk i teleinformatyk. W ramach programu uczniowie będą korzystać z laboratoriów partnera, uczestniczyć w praktykach i płatnych stażach, a także śledzić codzienną pracę swojego opiekuna (tzw. job shadowing), poznając od wewnątrz środowisko biznesowe. Firma partnerska zobowiązuje się również wspierać absolwentów P-Tech w procesie wejścia na rynek pracy.

Pierwszą szkołę włączono do programu P-TECH w 2011r. na Brooklynie w USA w ramach współpracy Departamentu Edukacji Nowego Jorku, The City University w Nowym Jorku oraz IBM-u. Od tego momentu P-TECH został wdrożony we współpracy z ponad 650 partnerami biznesowymi w 19 krajach świata. W Europie w tym roku program wystartuje również w szkołach w Wielkiej Brytanii, Francji, Czechach i w Irlandii. Drugą katowicką szkołą, która rozpocznie współpracę z IBM Polska w ramach programu, jest Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 2.

Relację z podpisania porozumienia można zobaczyć w regionalnych serwisach informacyjnych, w tym na kanale comtv.pl

https://youtu.be/gzHyYAMIkzU

Foto Foto

 

stopka