WOLONTARIAT – ZAPROSZENIE

 

8 października 2017 roku będziemy obchodzić XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją!”.

WolontariatW tym dniu w Katowicach odbędzie się zbiórka publiczna na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Z tej okazji poszukujemy wolontariuszy, którzy zechcieliby poświęcić swój czas
i wspomóc nas w przeprowadzeniu tej akcji. Każdy wolontariusz otrzyma stosowne zaświadczenie o odbytym wolontariacie.
Prosimy uczniów o zaangażowanie się w akcję.

Aby zostać wolontariuszem, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się pod tym linkiem...

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” została powołana przez Konferencję Episkopatu Polski w 2000 roku jako wyraz wdzięczności dla Ojca Świętego Jana Pawła II za Jego niestrudzoną posługę na rzecz Kościoła i Ojczyzny. Jej ideą jest upamiętnienie Pontyfikatu Jana Pawła II poprzez promowanie nauczania Papieża i wspieranie przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Jednym z działań Fundacji jest prowadzony od samego początku jej istnienia program stypendialny. Stypendia przyznawane są zdolnej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin z małych miast i terenów wiejskich. Jednak najważniejszym przedsięwzięciem organizowanym przez fundację jest Dzień Papieski, mający upamiętnić Pontyfikat Świętego Jana Pawła II oraz przypomnieć Jego nauczanie. W tym dniu w całej Polsce przeprowadzana jest zbiórka publiczna.

Wszystkich informacji udziela:
Agnieszka Pająk
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript."

stopka