Zawody sportowe 2017/2018

Podsumowanie osiągnięć sportowych 2017/2018

Reprezentacje Śl.TZN 

 • Mistrzowie Katowic w: siatkówce, piłce nożnej, lekkoatletyce i sztafetowych biegach przełajowych
 • Wicemistrzowie w: siatkówce plażowej chłopców i szachach
 • koszykówka chłopców – 4. miejsce
 • pływanie – indywidualnie najlepsi: Szymon Terczyński, Tomasz Barnaś

Wojewódzka Licealiada Młodzieży Szkolnej 

 • piłka siatkowa chłopców – 3. miejsce w zawodach półfinałowych, 1. miejsce w zawodach rejonowych
 • sztafetowe biegi przełajowe chłopców – 2. miejsce w zawodach rejonowych

 

IV Mikołajkowy Turniej Unihokeja dla Szkół Ponadgimnazjalnych – 1. miejsce Reprezentacji Śl.TZN

X Wiosenny Turniej Szachowy - 1. miejsce i 3. miejsce Drużyn Śl.TZN; indywidualnie: Paweł Komandera – 2. miejsce

 

 


Siatkówka plażowa

W klasyfikacji drużynowej siatkówki plażowej chłopców Reprezentacja Śl.TZN zajęła 2. miejsce.

Indywidualnie: 3. miejsceKarol Undas, Rafał Brząkalik

Siatkówka Siatkówka

Siatkówka Siatkówka Siatkówka Siatkówka

 

 


MISTRZOWIE PIŁKI NOŻNEJ

Reprezentacja Śl.TZN pod kierunkiem Pani Aleksandry Kulik-Ciołki zajęła 1. miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Ponadpodstawowych w piłce nożnej chłopców.

Gratulujemy sukcesu!

Dyplom


Sukcesy siatkarzy

Sukcesy siatkarzy Sukcesy siatkarzy


X WIOSENNY TURNIEJ SZACHOWY

Turniej szachowy20.03.2018r. Reprezentacja Śl.TZN wzięła udział w X Wiosennym Turnieju Szachowym.

Gospodarzem był Zespół Szkół nr 7 im. Stanisława Mastalerza w Katowicach. 

Drużynowo zdobyliśmy I i III miejsce oraz indywidualnie II miejsce zdobył Paweł Komandera.

 
W skład I drużyny weszli: Paweł Komandera, Piotr Gil i P***. Druga drużyna to: Dominika Gembusia, Piotr Wieczorek, Piotr Kwietniewski i Paweł Dobiczek.

Nagrody na turnieju są atrakcyjne, nikt nie wyszedł z pustymi rękoma. Gratulacje i słowa podziwu dla „Śląskich” płynęły z ust wszystkich uczestników i organizatorów. „Znów przyszli i wzięli wszystkie najlepsze nagrody”...
Oby nas jeszcze zaprosili!!!

Sukcesy szachistów Sukcesy szachistów Sukcesy szachistów Sukcesy szachistów


Gratulacje dla całej ekipy i opiekuna – Pani Katarzyny Ostrowskiej

Szachy Szachy Szachy Szachy Szachy Szachy Szachy Szachy Szachy Szachy

 


SIATKÓWKA - MISTRZOWIE ŚLĄSKA

No i mamy Mistrzów Katowic w piłce siatkowej Chłopców!!! W skład Reprezentacji weszli: Karol Undas, Szymon Głowania,  Rafał Brząkalik, Paweł Dobiczek, Adam Melecki, Patryk Słowiński, Dawid Szyja i Bartosz Łagan. Taki sukces w siatkówce został zdobyty po raz pierwszy od wielu lat. Walka była bardzo ciężka, ale na szczęście zakończyła się tak jak wszyscy chcieliśmy. Ogromne gratulacje dla chłopaków i ich opiekuna pana Mirosława Stawowskiego.

Mistrzowie Śląska - siatkówka Mistrzowie Śląska - siatkówka Mistrzowie Śląska - siatkówka Mistrzowie Śląska - siatkówka Mistrzowie Śląska - siatkówka Mistrzowie Śląska - siatkówka

Dyplom


KOSZYKÓWKA W ŚLĄSKICH

Tuż przed feriami, 25 stycznia 2018, na małej hali katowickiego "Spodka" odbył się turniej półfinałowy Szkół Ponadgimnazjalnych w koszykówce chłopców. Do rywalizacji przystąpiły 4 szkoły, a decydujący o awansie do finałów mecz rozegrał się pomiędzy VIII LO a Śl.TZN. Wielkie brawa należą się dla całej drużyny za ambitną postawę, mimo dziesięciopunktowego prowadzenia rywala chłopcy nie poddali się oraz po dramatycznej końcówce „dowieźli” zasłużone zwycięstwo do końca i zagrają w turnieju finałowym. 
Turniej dziewcząt odbył się 15 lutego 2018 w II LO w Katowicach. Udział w nim wzięły 4 szkoły, a Śląskie po zaciętej walce pokonały KCEZ 17:10

Koszykówka Koszykówka Koszykówka Koszykówka Koszykówka Koszykówka Koszykówka

Sukcesy koszykarzy


SIATKA CHŁOPCÓW – PÓŁFINAŁY 

W dniu 23.01.2018 r. w Śl.TZN odbyły półfinały Mistrzostw Katowic w Piłce Siatkowej Chłopców.

Nasza reprezentacja spisała się doskonale. Walczyliśmy z następującymi szkołami: ZSP-M, ZSZ nr 3, ZSTiO nr 2. Wszystkie mecze skończyły się powodzeniem z wynikami 2:0; jeden wymagał większego poświęcenia z ZSTiO i po tie-breaku wygraliśmy 2:1.
Gratulacje dla chłopców – znów pokazali klasę!

Siatka chłopców - półfinały Siatka chłopców - półfinały Siatka chłopców - półfinały Siatka chłopców - półfinały Siatka chłopców - półfinały Siatka chłopców - półfinały Siatka chłopców - półfinały Siatka chłopców - półfinały Siatka chłopców - półfinały Siatka chłopców - półfinały Siatka chłopców - półfinały Siatka chłopców - półfinały


SZACHY

W sobotę 13.01.2018 r reprezentanci Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych w Katowicach wzięli udział w Ogólnopolskim Memoriale Szachowym im. Stanisława Szymańskiego. Turniej odbył się w Miejskim Domu Kultury w Chorzowie i w grupie A wzięło udział 80 osób, w tym Nasi przedstawiciele. Turniej był na bardzo wysokim poziomie o czym świadczy fakt, ze dzieci w wieku 10 lat wygrywały z Seniorami o 50 lat starszymi i odwrotnie. Śląskie musiały się tu znaleźć w składzie P***, Piotr Gil i Paweł Komandera. Gratulacje dla Chłopaków za walkę i ambicje.

Szachy Szachy Szachy Szachy Szachy Szachy


SIATKÓWKA

Awans dziewcząt do półfinału Mistrzostw Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych. Gospodarzem turnieju była XIV LO w Katowicach. Wyniki meczy przedstawiają się następująco: XIV LO - Śl.TZN 2:0; Śl.TZN - KCEZ 2:0. W skład reprezentacji weszły: Wiktoria Waja, Weronika Boryczka, Milena Mucha, Kamila Wiśniewska, Anna Łączniak, Martyna Sikorska, Marta Komandera, Marta Łuźniak oraz Karolina Kuras. 
Gratulacje dla dziewcząt i czekamy na dalsze sukcesy.

Siatkówka Siatkówka Siatkówka


SZACHY

Dnia 18.12.2017r. reprezentacja naszej szkoły w składzie: Dominika Gębusia, P***, Paweł Komandera i Piotr Gil wzięli udział
w Ogólnopolskich Mistrzostwach szkół w szachach, które odbyły się na głównej płycie Spodka. W rywalizacji brało udział około 1000 uczestników z rożnych kategorii wiekowych. Konkurencja była duża, a nasi przedstawicieli znaleźli się w połowie stawki.

Najlepszym wśród uczniów śląskich okazał się P***. Gratulacje dla wszystkich zawodników.

Szachy Szachy Szachy Szachy Szachy Szachy Szachy Szachy Szachy

Szachy Szachy Szachy Szachy Szachy


PIŁKA RĘCZNA

Dnia 18.12.2017r. w małej hali Spodka odbyły się Eliminacje Mistrzostw Katowic w piłce ręcznej chłopców. W skład reprezentacji weszli: Jakub Kopeć, Krzysztof Ślązak, Adrian Lubowiecki, Mateusz Kondej, Wojciech Kozłowski, Karol Undas, Bartosz Krzykawski, Michał Myszor, Mariusz Duda i Jakub Sapiński. Szczypiorniści awansowali z pierwszego miejsca w grupie do półfinałów Mistrzostw Katowic.

Idziemy dalej, trzymamy kciuki i czekamy na kolejne sukcesy. Gratulacje dla całej ekipy!!!

Piłka Ręczna Piłka Ręczna Piłka Ręczna Piłka Ręczna Piłka Ręczna
Piłka Ręczna Piłka Ręczna Piłka Ręczna Piłka Ręczna


ZAWODY E-SPORTOWE

W dniach 7-9 grudnia 2017 r. odbył się e-sportowy Silesia Championship w Mikołowie. W ramach współzawodnictwa międzyszkolnego w turnieju League Of Legends wzięła udział reprezentacja Śl. TZN w składzie:

 1. Rafał Sikora 3i
 2. Arkadiusz Latusek 3i
 3. Krystian Kalmerski 3i
 4. Tomasz Bednarz 3i
 5. Wiktor Kiełbasa 3i
  Nasi uczniowie po zaciętej walce zajęli miejsce IV. Gratulujemy!!! 

Opiekunem grupy była p. Aleksandra Kulik-Ciołka.

ZAWODY E-SPORTOWE ZAWODY E-SPORTOWE ZAWODY E-SPORTOWE
ZAWODY E-SPORTOWE ZAWODY E-SPORTOWE ZAWODY E-SPORTOWE


IV Mikołajkowy Turniej Unihokeja dla szkół ponadgimnazjalnych

W dniu 29 listopada odbył się już IV Mikołajkowy Turniej Unihokeja pod patronatem Radnego Miasta Katowice Tomasza Maśnicy.

Reprezentacja Śl. TZN pod opieką dr Małgorzaty Tomeckiej zajęła I miejsce, a najlepszym zawodnikiem turnieju i "Królem Strzelców" został Arkadiusz Latusek z kl. 3i. Na II miejscu uplasowała się drużyna Zespołu Szkół nr 2 w Katowicach, a III miejsce zajęło X LO im. I.Paderewskiego w Katowicach.

Nasza Reprezentacja wystąpiła w składzie:

 1. Maciej Pyka kl. 3n
 2. Rafał Banaś kl. 4g
 3. Konrad Lubaski kl. 4ek
 4. Arkadiusz Latusek kl. 3i
 5. Arkadiusz Prokopowicz 2b
 6. Bartosz Fyszczuk 2b
 7. Piotr Glinka 1e
 8. Jan Ploska i Mateusz Sitko z kl. 1d

Gratulacje!!!

Mikołajkowy Turniej Unihokeja Mikołajkowy Turniej Unihokeja Mikołajkowy Turniej Unihokeja Mikołajkowy Turniej Unihokeja Mikołajkowy Turniej Unihokeja Mikołajkowy Turniej Unihokeja
Mikołajkowy Turniej Unihokeja Mikołajkowy Turniej Unihokeja Mikołajkowy Turniej Unihokeja Mikołajkowy Turniej Unihokeja Mikołajkowy Turniej Unihokeja Mikołajkowy Turniej Unihokeja


MISTRZOSTWA KATOWIC W PŁYWANIU

Dnia 17.11.2017 r odbyły się Mistrzostwa Katowic w pływaniu. Nasza reprezentacja spisała się bardzo dobrze, mamy sukcesy i jak zawsze Śląskie były widoczne w mieście. W skład reprezentacji weszli: Zuzanna Knap, Szymon Terczyński, Jakub Stokfisz, Adam Pawleta, Tomasz Barnaś, Krzysztof Kokot, Wojciech Lisieński, Paweł Darda.
Gratulacje dla całej ekipy.

Mistrzostwa Katowic w Pływaniu Mistrzostwa Katowic w Pływaniu Mistrzostwa Katowic w Pływaniu Mistrzostwa Katowic w Pływaniu Mistrzostwa Katowic w Pływaniu Mistrzostwa Katowic w Pływaniu Mistrzostwa Katowic w Pływaniu Mistrzostwa Katowic w Pływaniu Mistrzostwa Katowic w Pływaniu Mistrzostwa Katowic w Pływaniu Mistrzostwa Katowic w Pływaniu Mistrzostwa Katowic w Pływaniu Mistrzostwa Katowic w Pływaniu Mistrzostwa Katowic w Pływaniu Mistrzostwa Katowic w Pływaniu Mistrzostwa Katowic w Pływaniu Mistrzostwa Katowic w Pływaniu Mistrzostwa Katowic w Pływaniu


UNIHOKEJ

Zespół Śl. TZN w unihokeju już po raz kolejny uczestniczy w rozgrywkach I Ligi Polskiego Związku Unihokeja i od marca 2017 r.
walczy o wejście do rundy play - off. 

UnihokejReprezentanci naszej szkoły to uczniowie:

 1. Rafała Banaś.
 2. Arkadiusz Latusek.
 3. Arkadiusz Prokopowicz.
 4. Piotr Glinka.
 5. Janek Ploska.
 6. Mateusz Sitko.
 7. Piotr Kliś.
 8. Bartosz Fyszczuk.
 9. Lubaski Konrad.

oraz absolwenci Śl. TZN: Damian Sarkowicz, Łukasz Hornik, Kamil Zając. 

Życzymy sukcesów!


PIŁKA NOŻNA - TURNIEJ ELIMINACYJNY DO MISTRZOSTW KATOWIC

Piłka nożnaReprezentacja Śl. TZN w dniu 26.10.2017 r. wygrała turniej eliminacyjny do Mistrzostw Katowic w piłce nożnej chłopców szkół ponadgimnazjalnych.
Nasi reprezentanci pokonali II LO im. M. Konopnickiej stosunkiem bramek 3:2 oraz
IV LO im. H. Sucharskiego 9:2. Gratulacje!!!

Skład reprezentacji:
 4 ek - Leda Jakub, Wasyl Marek
 4 n - Fik Bartosz, Wędołowski Mateusz
 3 n - Żak Maciej, Pyka Maciej
 3 a - Cieleban Paweł, Kozłowski Wojciech
 2 a - Cieplok Rafał, Kijewski Bartosz, Rasała Dominik, Szeja Szymon
 2 e - Germanek Artur
 1 a - Sapek Jakub, Olszyk Dawid, Wybraniec Tomasz

Opiekun reprezentacji: Pani Małgorzata Tomecka

 


BIEGI PRZEŁAJOWE

Miło nam poinformować, ze nasza reprezentacja zajęła II miejsce w sztafetowych biegach przełajowych na poziomie rejonowym. Rywalizacja miała miejsce w parku miejskim w Mysłowicach. Śląskie Techniczne Zakłady Naukowe reprezentowali: Jakub Leda, Olaf Głuszek, Hubert Kulik, Nikodem Polak, Maciej Pyka, Rafał Banaś. Gratulacje dla chłopaków!

Biegi przełajowe Dyplom


SZACHY

W dniu 17.10.2017r odbyły się Mistrzostwa Katowic w szachach.
W skład  reprezentacji weszli: Dominika Gębusia, Piotr Gil, Paweł Komandera i Robert Krzykawski. Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim-kontrolowanym, zgodnie z obowiązującymi przepisami PZSzach. 
Nasza reprezentacja zdobyła II miejsce tuż za VIII Liceum Ogólnokształcącym w Katowicach. 

Gratulujemy.

Szachy Szachy Szachy 
Szachy Szachy Szachy


KOSZYKÓWKA

Dnia 6 października br. reprezentacja koszykarzy Śl.TZN wzięła udział w 3 edycji streetballa. "Turniej dla czystego powietrza" odbył się w SP nr 9 w Panewnikach. Do gry przystąpiły dwie nasze ekipy w następującym zestawieniu: Śląskie I (Artur Wiloch, Kacper Trzaska, Mateusz Kondraciuk, Radosław Gajda). Śląskie II (Szymon Zawadzki, Jakub Pinkawa, Jakub Bialik, Adrian Jeleń).

Obydwie ekipy spisały się rewelacyjnie, zajmując odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Ponadto w przerwie został rozegrany  konkurs rzutów za 3 punkty.

Do finału dostało się dwóch naszych zawodników. Adriana Jelenia po "bratobójczej" walce pokonał Jakub Bialik i to on cieszył się z wygranej. Chłopcom gratulujemy sukcesu i liczymy, że dobra forma przełoży się na występy w rozgrywkach międzyszkolnych, które startują już niebawem.

Koszykówka Koszykówka
Koszykówka Koszykówka
Koszykówka

 

 

  
  Dyplom

 


FINAŁ WOJEWÓDZKI W LEKKOATLETYCE

W Sosnowcu odbył się Finał Wojewódzki w lekkoatletyce, podczas którego nasi chłopcy reprezentowali Śl.TZN. Na tak poważnej imprezie sportowej nie było łatwo, ale mimo wszystko udało się nam zdobyć złoty medal, a dokonał tego Adam Paździerz, który
w pięknym stylu wygrał wyścig na 400 metrów.

Gratulacje i życzymy dalszych sukcesów w sporcie na jeszcze wyższym poziomie!

 

MISTRZOSTWA KATOWIC W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Mistrzostwa Katowic w biegach przełajowych zakończyły się sukcesem. Śl.TZN zajęły I miejsce podczas zawodów, które odbyły się
w fatalnych warunkach pogodowych w Dolinie Trzech Stawów. Jak widać naszym chłopakom nawet pogoda nie pokrzyżowała planów i znów pokazali swoją siłę. Brawo!

 

MISTRZOSTWA KATOWIC W LEKKOATLETYCE

28 września 2017 reprezentacja dziewcząt i chłopców Śl.TZN wzięła udział w Mistrzostwach Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych
w lekkoatletyce. W skład drużyny dziewcząt weszły: Weronika Szafron, Eliza Kossowska, Sonia Bańbuła, Marta Łuźniak, Elżbieta Bielawa, Martyna Sikorska, Małgorzata Jastrzębska, Katarzyna Szczepańczyk i Renata Wesołowska. W reprezentacji chłopców wystąpili: Rafał Banaś, Olaf Głuszek, Jakub Adamski, Adam Paździerz, Jakub Leda, Marek Wasyl, Adrian Warzecha, Adam Melecki, Nikodem Polak, Jakub Bialik. Zawody odbyły się na Stadionie AWF w Katowicach.

Po podsumowaniu wyników ze wszystkich konkurencji reprezentacja chłopców zdobyła I miejsce, pokonując wszystkie szkoły z Katowic i Mysłowic. Tym samym wygrała rejon i awansowała do zawodów wojewódzkich.
Wyniki przedstawiają się następująco:
Adam Paździerz I miejsce na 400m, Adrian Warzecha I miejsce w skoku w dal, Jędrzej Klus III miejsce w biegu na 100m, Rafał Banaś III miejsce w biegu na 1500m, sztafeta 4x100 metrów II miejsce w składzie: Jakub Leda, Adam Paździerz, Jędrzej Klus, Marek Wasyl.

Gratulacje dla całej reprezentacji! Jesteśmy bardzo dumni.

Finał Wojewódzki w Lekkoatletyce Finał Wojewódzki w Lekkoatletyce Finał Wojewódzki w Lekkoatletyce Finał Wojewódzki w Lekkoatletyce
Finał Wojewódzki w Lekkoatletyce Finał Wojewódzki w Lekkoatletyce Finał Wojewódzki w Lekkoatletyce Finał Wojewódzki w Lekkoatletyce
Finał Wojewódzki w Lekkoatletyce Finał Wojewódzki w Lekkoatletyce Finał Wojewódzki w Lekkoatletyce Finał Wojewódzki w Lekkoatletyce
Finał Wojewódzki w Lekkoatletyce Finał Wojewódzki w Lekkoatletyce Finał Wojewódzki w Lekkoatletyce Finał Wojewódzki w Lekkoatletyce

stopka