ŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI KATOWICE 2017

Śląski Festiwal Nauki

Uniwersytet Śląski w Katowicach, Politechnika Śląska, Śląski Uniwersytet Medyczny, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach oraz Miasto Katowice w terminie od 30.11. do 02.12.2017 r. organizują Śląski Festiwal Nauki Katowice 2017 - drugą edycję największego w regionie święta nauki.

Jednym z elementów festiwalu będzie konkurs Off Science, czyli Przegląd Garażowych Wynalazków. Dzięki niemu konstruktorzy-amatorzy z naszego województwa zyskają możliwość zaprezentowania swoich wynalazków szerszej publiczności. Do udziału w plebiscycie zapraszamy również uczniów, którzy mogą zaprezentować wynalazki zaprojektowane w trakcie zajęć dydaktycznych (w przypadku osób nieletnich konieczna jest oświadczenie opiekuna).

Zamysłem organizatorów przeglądu jest przybliżenie specyficznej kultury technicznej rozwijającej się od lat w zaciszu prywatnych garażów, warsztatów i piwnic. To tam powstają niejednokrotnie bardzo oryginale urządzenia lub rozwiązania użytkowe, o których z reguły wiedzą tylko sami ich autorzy oraz osoby przez nich wtajemniczone. Nareszcie nadarza się okazja, by efekty wytężonej pracy tych pasjonatów pokazać na zewnątrz.

W przeglądzie Off Science mogą wziąć udział konstruktorzy z województwa śląskiego, działający indywidualnie lub w zespołach i niezależnie od wieku, którzy do 10 listopada prześlą opisy swoich wynalazków. Preferowane będą rozwiązania służące poprawie życia codziennego. Ważne, aby udokumentować ich autentyczność (poprzez szkice, rysunki, projekty, obliczenia itp.).

Wynalazki zakwalifikowane do konkursu zostaną zaprezentowane 1 i 2 grudnia podczas ŚFN 2017 w Strefie Śląskiego Wynalazcy umiejscowionej na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Następnie w drodze głosowania zostanie wybrany ten pomysł, który wśród publiczności zrobił największe wrażenie.
Szczegółowe informacje o festiwalu oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie www.slaskifestiwalnauki.pl oraz na fanpage na Facebooku Śląski Festiwal Nauki Katowice 2017 pod hasłem OFF SCIENCE.

stopka