NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

 

Dzień Niepodległości

Społeczność Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych, kultywując narodową i patriotyczną tradycję, włączyła się w obchody Narodowego Święta  Niepodległości.

10 listopada młodzież klas 1a i 1fk, pod kierunkiem wychowawców: Pani Joanny Suter-Chmielewskiej i Pani Elżbiety Król, zorganizowała
w szkole patriotyczny happening. (Relacja i zdjęcia wkrótce).

Z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Naszą Ojczyznę niepodległości przesyłamy Polakom w kraju i za granicą najserdeczniejsze
życzenia i pozdrowienia.

Dzień Niepodległości

W tym roku Narodowe Święto Niepodległości obchodziliśmy w sposób niekonwencjonalny. Zorganizowany został patriotyczny happening.

Galowo ubrana grupa uczniów odwiedzała klasy z krótką prezentacją o rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów. Uczniowie i nauczyciele obdarowani zostali biało-czerwonymi kotylionami oraz ulotkami, których wiodące hasło brzmiało:
„Polska i Polacy”.

Podczas przerw w holu szkoły rozbrzmiewały pieśni legionowe, przyprawiające o dreszcz emocji. Na znak uroczystości, pod Tablicą Pamiątkową Śl.TZN, poczet prezentował flagę państwową.

Młodzież przygotowała wystawę  „Narodowe Święto Niepodległości”, zawierającą także elementy współczesnej historii. W kilku miejscach znajdowały się patriotyczne ekspozycje o dziejach symboli narodowych: godła, flagi i hymnu.

Dziękujemy pomysłodawcom i realizatorom happeningu za odmienną, ale równie wymowną formę świętowania 11 Listopada.  

Święto Niepodległości Święto Niepodległości Święto Niepodległości Święto Niepodległości Święto Niepodległości
Święto Niepodległości Święto Niepodległości Święto Niepodległości Święto Niepodległości Święto Niepodległości

stopka