„PARTYZANT” – KONCERT

Koncert "Partyzant"

W ramach prezentu mikołajowego 4 grudnia 2017 r.
Dyrekcja Śl.TZN zaprosiła na koncert

Krzysztofa Toczko i Mikołaja Toczko

– duet rodzinny, występujący
pod pseudonimem „PARTYZANT”.

 

Pan Krzysztof Toczko jest gitarzystą i wokalistą, mistrzem tappingu oburęcznego. Jego syn Mikołaj perfekcyjnie gra na perkusji. Muzycy jako pierwszy rockowy zespół wystąpili
w Islamskiej Republice Iranu.

Koncert "Partyzant" Koncert "Partyzant" Koncert "Partyzant" Koncert "Partyzant"

Na repertuar grupy składają się głównie własne kompozycje, a także ciekawe interpretacje znanych tematów, które dane nam było nie tylko usłyszeć, ale które oczarowały publiczność. Duet swobodnie łączy różne stylistyki, nie brak mocnych rockowych riffów, bluesowych „smaczków”, humoru i zabawy przeplatanej zadumą oraz bezpośredniej i nieskrępowanej improwizacji.

Koncert "Partyzant" Koncert "Partyzant" Koncert "Partyzant" Koncert "Partyzant"

Warto dodać, że początek działalności artystycznej Pana Krzysztofa Toczko związany był z grupą „DŻEM”, z którą do dziś współpracuje.  
W latach 1991 – 1994 koncertował u boku legendarnego Ryszarda Riedla, grając na akordeonie, harmonijce ustnej i gitarze. Muzyk ciepło
i z sentymentem wspominał ten okres i przyjacielskie relacje z liderem „DŻEMU”. W krótkich antraktach Pan Krzysztof Toczko barwnie opowiadał o ciekawych wydarzeniach ze swojej kariery.

Koncert "Partyzant" Koncert "Partyzant"

Koncert dostarczył nam wielu pozytywnych wrażeń i pięknych przeżyć. Stał się wydarzeniem w życiu Szkoły na niespotykaną skalę. Ważnym elementem występu było mistrzowskie granie – poezja dźwięków, stworzenie nastroju – i bezpośredni kontakt wykonawców z młodzieżą. Podczas wykonywania znanych hitów artysta potrafił zainspirować widownię do wspólnej zabawy. Na zakończenie zachęcił uczniów do występu i najodważniejsi podjęli wyzwanie.

Koncert "Partyzant" Koncert "Partyzant" Koncert "Partyzant" Koncert "Partyzant"

Aplauz… na pożegnanie! Brawa rozbrzmiewały długo! Pod sceną zebrał się tłum fanów i kolejka po autografy. Nic dziwnego, gdyż duet „PARTYZANT” tworzą wyjątkowe osobowości.   

Koncert "Partyzant" Koncert "Partyzant" Koncert "Partyzant" Koncert "Partyzant" Koncert "Partyzant"

Serdecznie dziękujemy zespołowi za muzyczną ucztę i życzymy sukcesów w dalszej działalności artystycznej! 

stopka