KONKURSY z języka niemieckiego

KONKURS MOGALO – VERSTEHEN (II edycja)

odbył się w naszej szkole 07.12.2017.

Verstehen jest konkursem interaktywnym, polega na słuchaniu treści w języku niemieckim i udzielaniu odpowiedzi. Aby wziąć udział, potrzebne są zatem słuchawki i urządzenie z dostępem do Internetu.

Podczas zawodów odbywających się w szkole uczeń ma do odsłuchania i rozwiązania 24 zadania o różnym poziomie trudności. Udziela w nich odpowiedzi w formie wybrania jednej z pięciu proponowanych odpowiedzi. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych od klasy 5, gimnazjalistów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych, z podziałem na kategorie wiekowe w każdym roczniku.

A to zwycięzcy:

Mateusz Kempski27. miejsce w kraju; 1. miejsce w województwie (kategoria klasy I)
Gabriel Skergeth28. miejsce w kraju; 1. miejsce w województwie (kategoria klasy II)
Dawid Szyja16. miejsce w kraju; 1. miejsce w województwie (kategoria klasy III)

Dyplom Dyplom Dyplom

 

  

 

 

 

 

Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego „DEUTSCHFREUND”  

Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste.

Konkurs Deutschfreund powstał z myślą o uczniach szkół podstawowych (klasy 5, 6 i 7), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu całej Polski. Jest dedykowany również  nauczycielom języka niemieckiego jako instrument motywujący uczniów do rozwijania samodzielności, rozbudzania zainteresowań oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Konkurs pozwala diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów, jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty.

Udział w konkursie pomaga uczestnikom zdobyć dodatkowe punkty w staraniach o przyznanie stypendiów oraz ułatwia osiąganie lepszych wyników w szkole, dzięki utrwalaniu, poszerzaniu i porównaniu swojej wiedzy w skali ogólnopolskiej.

Dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych konkurs jest testem wielokrotnego wyboru.

 

Laureaci Śl.TZN:

Gabriel Skergeth – 12. miejsce w woj.  śląskim; 63. miejsce w kraju
Dawid Szyja – 14. miejsce w woj. śląskim; 89. miejsce w kraju
Mateusz Kempski – 23. miejsce w woj. ślaskim; 247. miejsce w kraju

Opiekun: Pani Sylwia Możyłowska-Zając

Dyplom DyplomDyplom

 

stopka