Karol i akcja zbiórki zakrętek

 

 

Dnia 20.03.2018., z inicjatywy Anny i Adama Iwańskich, odbyło się w Szkole spotkanie członków Koła Wolontariuszy i uczniów klasy 3i
z rodzicami i Karolem (8 lat), dla którego zbieramy w szkole zakrętki.

KarolKarol urodził się w 25. tygodniu ciąży, tj. w 6. miesiącu.
– Był malutki, jak szczeniaczek, wspomina tata Karola – Jacek Kubiczek. Początkowo nie wiedzieliśmy, co robić, jak opanować emocje. Szybko jednak wzięliśmy się w garść i zaczęliśmy intensywną walkę o każdy ruch, każdy odruch zdrowego dziecka.

Mama Karola – Agnieszka Kubiczek – wspomina, jak bardzo się ucieszyła, gdy Karolek jako niemowlę złączył rączki, bo oznaczało to, że półkule mózgowe zaczęły ze sobą współpracować. Niektórzy lekarze nie dawali wielu szans Karolowi na samodzielne życie i bezpośredni kontakt z otoczeniem.

- My, jako rodzice, musimy niekiedy być zdeterminowani, jeśli jesteśmy przekonani o słuszności swojego postępowania. Dzięki naszej determinacji i pomocy wielu osób, m.in. z hospicjum i rehabilitantów, Karol może dzisiaj bawić się z rówieśnikami w przedszkolu integracyjnym, jest samodzielny i łobuzuje jak inni chłopcy w jego wieku – mówi Jacek Kubiczek.

KarolOpowiadamy Wam o Karolu po to, mówi mama Karola, byście pamiętali, że warto walczyć i mieć nadzieję, że będzie dobrze nawet, gdy sytuacja wyda Wam się bardzo trudna. Warto też pomagać innym. Dzięki młodym wolontariuszom, którzy przychodzili do Karola, żeby się z nim pobawić, spędzić czas, mogliśmy my, rodzice, mieć chwilę oddechu. Dzięki Waszej zbiórce zakrętek możemy nadal rehabilitować Karola. Was nic nie kosztuje wrzucenie zakrętki do specjalnego worka zamiast do kosza na śmieci, a dla nas i Karola znaczy to wiele. Są firmy, które skupują zakrętki, by przetworzyć je na nowo. One dostają gotowy surowiec do przetworzenia, a my dostajemy konkretne pieniądze, za które możemy opłacić, np. sprzęt do rehabilitacji lub wizyty rehabilitanta.

Jesteśmy Wam wdzięczni za ten gest dobrej woli i chęć pomocy!

Karol  Karol Karol Karol

Karol Karol Karol Karol Karol Karol Karol

stopka