ŚWIĘTO AUSTRII w Śl.TZN

 Dzień Austrii

Dnia 06.03.2018 odbył się  

w Śląskich Technicznych Zakładach Naukowych

„Ein Tag in Österreich” / „Dzień Austrii”, kulminacyjne wydarzenie obchodów Szkolnego Roku Austrii.

 

Uczniowie wystroili szkołę w barwach narodowych Austrii. Pojawiły się etykiety w języku niemieckim na drzwiach do sal lekcyjnych, flagi i liczne plakaty prezentujące sławne miejsca i sławnych Austriaków – wśród nich prace nagrodzone w konkursie.

Dzień Austrii Dzień Austrii

Ponad 150 uczniów upiekło na ten dzień ciasta według tradycyjnych austriackich przepisów. Nie zabrakło słynnego tortu Sachera (Sachertorte) i tortu z Linzu (Linzer Torte). Hostessami zostały uczennice klasy 2fk: Julia Ratajczyk, Natalia Wiącek, Kamila Wiśniewska i Weronika Zackiewicz. Wszyscy odwiedzający stoiska delektowali się pysznymi słodkościami.

Dzień Austrii Dzień Austrii Dzień Austrii Dzień Austrii Dzień Austrii

Podczas przerw rozbrzmiewała muzyka, m.in. Mozarta. Oprawą muzyczną zajął się Adrian Bożek (3a). Gabriel Skergeth, Radosław Tomzik i Rafał Zgrzywa (2e) przybliżyli publiczności historię i tradycję Austrii w formie prezentacji multimedialnej. Do korzystania z alpejskich tras narciarskich i snowbordowych zachęcali Patryk Kloc i Marcin Wróbel (2e).

Dzień Austrii Dzień Austrii Dzień Austrii

 wystąpił ponadto Artur Kuntusz (4i) wraz z partnerką Iwoną Chycką, którzy zaprezentowali walc wiedeński i angielski oraz cha-cha i sambę.

 

Dzień Austrii Dzień Austrii Dzień Austrii Dzień Austrii

Patryk Groński (1g) zaprosił na chwile w świat muzyki klasycznej. Zagrał na akordeonie słynne utwory Johanna Straußa ojca i syna oraz Wolfganga Amadeusza Mozarta.

 

Dzień Austrii

Całość zwieńczył taniec pingwinów w wykonaniu uczniów klasy 3b.

Dzień Austrii Dzień Austrii Dzień Austrii

Przedsięwzięcie przygotowane zostało pod kierunkiem nauczycieli języka niemieckiego: Anny Burdach, Anny Iwańskiej, Izabeli Kogut, Sylwii Możyłowskiej-Zając oraz Magdaleny Szwedor.

Dzień Austrii

Organizatorzy zaprosili na uroczystość Dnia Austrii Dyrekcję Szkoły, Grono Pedagogiczne i uczniów wszystkich klas.

Dzień Austrii

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w uświetnienie Dnia Austrii.

Dzień Austrii Dzień Austrii Dzień Austrii

 

Zapraszamy w przyszłym roku!

stopka