W Roku Austrii – wycieczka

 

W dniach 04 – 06. 04. 2018r. sześćdziesięciu uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami: Paniami Anną Burdach, Lindą Grabowską, Marią Kwiatoń-Pietą oraz Sylwią Możyłowską-Zając uczestniczyło w wycieczce turystyczno-krajoznawczej do Bratysławy i Wiednia.

Pierwszego dnia zaplanowano zwiedzanie stolicy Słowacji, w tym: Katedry Świętego Marcina (dawny kościół koronacyjny królów węgierskich), Starego Miasta, z prawdziwym labiryntem uliczek i najsłynniejszą ulicą Michalską, którą rozpoczyna biała i wysoka wieża Michalska, Hlavne namesti, czyli rynku, na którym wznosi się XVI-wieczna fontanna Rolanda, starego ratusza (Stara radnica) z barokową wieżą.

Drugi i trzeci dzień to już zwiedzanie cudownego  Wiednia. Zobaczyliśmy Ringstrasse – wspaniały bulwar wiedeński – okno wystawowe ówczesnej monarchii naddunajskiej, Parlament, gdzie spotykają się członkowie Austriackiego Zgromadzenia Narodowego, Ratusz – wzorowany na Ratuszu w Brukseli, Plac Marii Teresy z Muzeami Historii Naturalnej i Historii Sztuki, Hofburg – zimową rezydencję cesarskiej rodziny Habsburgów, ulicę Graben z barokowym kościołem św. Piotra, w którym w samotności modliła się cesarzowa Elżbieta Bawarska, popularnie zwana Sissi, gotycką Katedrę św. Szczepana (Stephansdom) słynącą ze swoich kolorowych dachówek, Kärntnerstrasse – wspaniały bulwar otoczony eleganckimi sklepami i kawiarenkami, operę – trzecią najważniejszą operę po Metropolitan Opera i La Scali, Wzgórze Kahlenberg z polskim kościołem, w którym poznaliśmy wspaniałego proboszcza i zobaczyliśmy historyczny ornat papieża Jana Pawła II.

Punktem kulminacyjnym był Pałac Schönnbrunn – letnia rezydencja cesarskiej rodziny Habsburgów, wraz ze spacerem po romantycznym parku z Gloriettą i punktem widokowym. Na koniec uczniowie mieli możliwość zwiedzenia Muzeum Historii Techniki oraz skorzystania
z atrakcji najstarszego parku rozrywki na świecie – Prateru.

Przyjechaliśmy późnym wieczorem – zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi.

Wrażenia ze wspaniałego wyjazdu odzwierciedlają pamiątkowe zdjęcia.

W Roku Austrii - wycieczka W Roku Austrii - wycieczka W Roku Austrii - wycieczka W Roku Austrii - wycieczka W Roku Austrii - wycieczka W Roku Austrii - wycieczka W Roku Austrii - wycieczka W Roku Austrii - wycieczka W Roku Austrii - wycieczka W Roku Austrii - wycieczka W Roku Austrii - wycieczka W Roku Austrii - wycieczka W Roku Austrii - wycieczka W Roku Austrii - wycieczka W Roku Austrii - wycieczka W Roku Austrii - wycieczka W Roku Austrii - wycieczka W Roku Austrii - wycieczka W Roku Austrii - wycieczka W Roku Austrii - wycieczka W Roku Austrii - wycieczka W Roku Austrii - wycieczka W Roku Austrii - wycieczka W Roku Austrii - wycieczka W Roku Austrii - wycieczka W Roku Austrii - wycieczka W Roku Austrii - wycieczka W Roku Austrii - wycieczka W Roku Austrii - wycieczka W Roku Austrii - wycieczka W Roku Austrii - wycieczka W Roku Austrii - wycieczka

stopka