Święto Szkoły

W tym roku mija 87. rocznica powstania Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych.

Z okazji Święta Szkoły uroczystość przygotowały klasy 1d i 1g wraz z wychowawcami: Panią Justyną Mazurek i Panem Bartoszem Stawowskim.

Zobaczyliśmy program zatytułowany „Śląski – express”.

W roli profesjonalnych prezenterów informacji o historii Śl.TZN oraz „newsów” z życia Szkoły wystąpili Kamil Olszak i Michał Porzuc.

Święto Szkoły

Informatycy i mechatronicy podjęli się wyzwania przedstawienia w realizacji audio – wideo ciekawostek o dawnych i nowych „Śląskich”, relacji z wybranych zajęć lekcyjnych, Dnia Maturzysty i sukcesów sportowych „z ostatniej chwili”. Klimat wspomnień z przeszłości wybrzmiał w wywiadzie z absolwentem Piotrem Kupichą, liderem zespołu „Feel”. Zaprezentowane zostały nagrane spotkania z nauczycielami i pracownikiem Szkoły, których myślą przewodnią było: „ŚLĄSKIE jako niezwykła szkoła”. Wywiady przeprowadzili Małgorzata Czerny i Jakub Duma. Obsługą techniczną nagrań zajął się Filip Cichosz, a montażem zespół: Mateusz Smolorz jako główny realizator, Jakub Białkowski, fachowiec od animacji, Maciej Fajfer – audio-realizator i Olivier Halupczok, odpowiedzialny również za filmową rejestrację akademii.

Muzyczną oprawę „na żywo” występ zawdzięczał wokalistce: Anecie Nowowiejskiej, której wykonanie bluesowego utworu „Wehikuł czasu” stanowiło prolog serwisu informacyjnego. Partiom muzycznym  towarzyszył zespół w składzie: Estera Nawrocka, Katarzyna Duda, Arkadiusz Lenart, Paweł Drzazga – gitarzyści, Patryk Groński – akordeon oraz Michał Dyjas – klawisze i wokal.

Święto Szkoły

Bardzo udany był epizod z „mannequin challenge” – film z nieruchomymi maturzystami, a także zabawna scenka reklamy krawatu uczniowskiego, w której wystąpili: Jan Jakubiec, Jakub Duma, Michał Dyjas.

Święto Szkoły

Program artystyczny podobał się publiczności, co potwierdzały brawa w trakcie występu i oklaski po zakończeniu akademii.

stopka