VIII edycja Konkursu Technicznego dla Gimnazjalistów

W dniu  4 kwietnia 2018 roku w Śląskich Technicznych Zakładach Naukowych odbyła się kolejna, ósma edycja finału Konkursu Technicznego dla Gimnazjalistów pt. „Obudź w sobie myśl techniczną”.
Konkurs był objęty, jak w latach poprzednich, honorowym patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty i medialnym patronatem Polskiego Radia Katowice.

Konkurs składał się z trzech etapów, z których pierwszy odbył się w macierzystych szkołach gimnazjalistów, a kolejne dwa w naszej Szkole. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań kierunkami technicznymi, promowanie osiągnięć uczniów i ich nauczycieli oraz integracja młodzieży.

Do konkursu zgłosiło się pięć szkół gimnazjalnych z Czeladzi, Jaworzna, Zabrza, Dąbrowy Górniczej i Tarnowskich Gór. Uroczystego otwarcia konkursu dokonała Pani Dyrektor Danuta Kleinert. Młodzież rywalizowała w godzinnym etapie półfinałowym i godzinnym etapie finałowym, w którym rozwiązywała test w systemie zamkniętym. Test ten obejmował teoretyczne zagadnienia z fizyki i matematyki oraz ciekawostki natury technicznej, zakresem obejmujące podstawę programową gimnazjum.

Wyniki finału: 
Wyniki

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a zdobywczyni I miejsca – tradycyjnie „różę mądrości” wykonaną w technice metaloplastycznej przez uczniów „Śląskich”.

Koordynator konkursu: Arkadiusz Dryszel

stopka