SUKCESY W OMTTK  

 

OMTTK – to Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno – Krajoznawczy

Eliminacje miejskie

Jak co roku, reprezentacja Szkolnego Koła PTTK przygotowana przez opiekuna – Panią Angelikę Felkę – wzięła udział w eliminacjach miejskich OMTTK (Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno – Krajoznawczego).

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: DRUŻYNA I w składzie: Bartłomiej Grabania (z klasy 3g), Wiktoria Lubaska
i Anna Maryniok (z klasy 1fk); DRUŻYNA II w składzie: Dawid Skóra (z klasy 3g), Przemysław Gawlikowski i Kamil Wiatrowski (z klasy 1a).

Pierwszą praktyczną konkurencją turniejową był udział w Marszach na Orientację, które odbyły się dnia 24 marca w Lasach Murckowskich. Drużyna II uplasowała się na pierwszym, a Drużyna I na trzecim miejscu. Dalszy przebieg turnieju miał miejsce 28 marca w SP 34 w Katowicach – Ligocie. Część teoretyczna obejmowała test krajoznawczy i wiedzy topograficznej, test z zakresu bezpieczeństwa i higieny wycieczkowania, ogólnych zasad udzielania pierwszej pomocy, przepisów ruchu drogowego. Druga część praktyczna, tzw. Turystyczne ABC składała się z następujących zadań: rozpoznawanie atrakcji turystycznych regionu, mierzenie odległości
i wysokości w terenie, rozpoznawanie roślin oraz śladów i tropów zwierząt, Samarytanka (znajomość zastosowania zawartości apteczki wraz z praktycznymi zadaniami z zakresu udzielania pierwszej pomocy).

Po zaciętej rywalizacji naszej drużynie udało się pokonać gospodarzy. Drużyna II zajęła 1. miejsce w Katowicach, a tym samym zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego OMTTK!!! Drużyna I utrzymała swoją pozycję, czyli 3. miejsce w mieście.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałych wyników oraz trudu włożonego w przygotowania do turnieju. Życzymy powodzenia
w OMTTK na szczeblu wojewódzkim w Rybniku! Trzymamy kciuki!

Dyplom DyplomDyplom

Sukcesy w OMTTK Sukcesy w OMTTK Sukcesy w OMTTK Sukcesy w OMTTK Sukcesy w OMTTK Sukcesy w OMTTK

 

Eliminacje wojewódzkie

W pogodną, ostatnią sobotę kwietnia (28.04.2018r.), drużyna Szkolnego Koła PTTK w składzie: Dawid Skóra, Kamil Wiatrowski
i Bartłomiej Grabania
wraz z opiekunem, Panią Angeliką Felką, wybrała się na podbój Rybnika.

Jej celem było jak najlepiej wypaść w Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Turystyczno – Krajoznawczym na szczeblu wojewódzkim. Na zawodników czekały nie lada zadania, między innymi: Marsze na Orientację, test wiedzy (krajoznawczej, topograficznej, turystycznej, pierwszej pomocy, znajomości przepisów ruchu drogowego), rozpoznawanie atrakcji turystycznych województwa śląskiego i małopolskiego, miejsc związanych ze św. Janem Pawłem II, rowerowy tor przeszkód, pokonanie przeszkody terenowej (ścianka wspinaczkowa), rzut do celu, Samarytanka (znajomość zawartości apteczki oraz udzielania pierwszej pomocy).

Chłopcy dzielnie rywalizowali z pozostałymi drużynami w swojej kategorii wiekowej. Wreszcie, po całym dniu pełnym wrażeń, po podliczeniu punktów za wszystkie konkurencje, okazało się, że… przedstawiciele Śl.TZN nie mieli sobie równych!
Byli najlepsi i zajęli I miejsce w województwie w OMTTK!!!

Wszyscy wracali z turnieju w doskonałych humorach, planując wyjazd na finał centralny, który odbędzie się w Wadowicach na przełomie maja i czerwca. Gratulacje!!!

Sukcesy Sukcesy Sukcesy Sukcesy Sukcesy Sukcesy Sukcesy Sukcesy Sukcesy Sukcesy

 

stopka