PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW

 

Już do tradycji należy pielgrzymowanie maturzystów Śl.TZN do zakątków sakralnych przed tak ważnym życiowym egzaminem, jakim jest egzamin dojrzałości. Taka pielgrzymka będąca inicjatywą naszych księży oraz katechety miała miejsce dnia 26 kwietnia 2018.

PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW

W pielgrzymce zorganizowanej przez księży: Piotra Kędziora i Tomasza Kusza i katechetę Pana Przemysława Paszka wzięło udział ponad pięćdziesięciu uczniów klas czwartych oraz przedstawiciel wychowawców – Pani Angelika Felka.

PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW

Młodzież, w oprawie muzyczno – modlitewnej przygotowanej przez uczniów klasy 4m i w pozytywnej atmosferze, rozpoczęła wyprawę,
w czasie której dziękowała za dotychczasowe łaski, dar ukończenia edukacji, prosząc jednocześnie o dalsze Światło Ducha Świętego na czas egzaminów i podejmowania ważnych decyzji życiowych.

Tak więc maturzyści pielgrzymowali do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Klasztorze Karmelitów Bosych w Czernej, gdzie brali udział we Mszy Świętej, wraz z grupą młodzieży z rybnickiego liceum. Wspólnie też zadbali o oprawę muzyczno – liturgiczną, co nadało uroczysty charakter wydarzeniu.

Następnie grupa udała się do Klasztoru Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach, gdzie – krocząc ścieżkami Siostry Faustyny – poznawała fakty z życia Świętej i adorowała jej relikwie. Kolejnym miejscem odwiedzonym przez maturzystów było centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”. Także tutaj młodzi mieli okazję czcić relikwie Świętego Jana Pawła II i poznać miejsca szczególnie bliskie jego sercu.

Całodniowa pielgrzymka naszej młodzieży przebiegała w pogodnej i duchowej atmosferze, a jej owoce będą umocnieniem w aktualnie najważniejszym etapie życia – egzaminie dojrzałości oraz pierwszych dorosłych decyzjach.

PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW

stopka