Szkoła Kompetencji Przyszłości

 

Z satysfakcją informujemy, że nasza szkoła, została wyróżniona (69 miejsce w Polsce i 11 w województwie) w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości pod patronatem Minister Edukacji Narodowej, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii oraz dziennika „Rzeczpospolita”. Partnerami Rankingu są Google i Allegro.

W roku szkolnym 2017/18 ponad 8 tysięcy uczniów z 900 szkół ponadgimnazjalnych zainicjowało swój autorski projekt społeczny
w pierwszej praktycznej i zespołowej olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”.

Uczniowie zrealizowali łącznie prawie 300 projektów, które przyniosły korzyść ponad 2 mln Polaków. Były to prawdziwe kampanie społeczne, wydarzenia publiczne, zbiórki charytatywne czy projekty technologiczne.

Ranking przedstawia 140 wyróżnionych szkół, których uczniowie najlepiej poradzili sobie z wyzwaniem zarządzania projektem, autoprezentacji czy pracy w zespole. To kompetencje przyszłości, które pozwolą im nie tylko poradzić sobie na rynku pracy i prowadzić własną firmę, ale też rozwinąć zaangażowanie społeczne.

Uczniowie Śl.TZN w ramach olimpiady przygotowywali projekty społeczne, które uzyskały wysokie notowania i wyróżnienie w ocenie jury konkursu oraz odbiorców i znalazły się w finale olimpiady.

Pierwszy wyróżniony projekt  „Grażyna biznesu”, przygotowany przez trzy uczennice klasy 2c: Emilię Kaczmarek, Martynę Sikorską, Justynę Borowiec (wraz z uczniami III LO w Katowicach i Liceum Plastycznego), jest kampanią społeczną prowadzoną w mediach społecznościowych. Jego celem jest zwiększenie świadomości ekonomicznej młodzieży poprzez publikowanie w prostej i przystępnej formie informacji ze świata ekonomii. Dodatkowo, zespół nagrywał mini serial, w którym pokazywał losy przysłowiowej Grażyny i jej najbliższych.

Drugi wyróżniony projekt, „Pulp Reality”, przygotowany przez pięciu uczniów klasy 3i: Dawida Jankuna, Rafała Sikorę, Marcina Wilkopa,  Roberta Żuka, Rafała Żylskiego, polegał na uświadamianiu społeczeństwa o przyczynach i skutkach depresji oraz wskazaniu pomocnych działań dla osób, które wśród swoich bliskich spotkały się z tą chorobą. W ramach projektu uczniowie nagrywali filmy, przygotowywali ulotki
i organizowali spotkania .

20 czerwca 2018r. w Warszawie odbędzie się uroczysta Gala, podczas której  razem z władzami państwowymi, przedstawicielami największych pracodawców i innymi  finalistami nasi uczniowie będą świętować ukończenie w ramach olimpiady swoich projektów społecznych.

Finalistom gratulujemy, a wszystkich uczniów zachęcamy do opracowywania i wdrażania nowych projektów w następnym roku szkolnym.

Informacje o rankingu na stronie internetowej:

https://ranking.zwolnienizteorii.pl/ranking-2018/

stopka