SK PTTK – MARSZE NA ORIENTACJĘ

 

W pogodną jesienną sobotę, 6 października 2018, czworo „świeżo upieczonych” członków Szkolnego Koła PTTK uczestniczyło w Marszach na Orientację, organizowanych przez Koło PTTK „Czartak” w Katowicach. Były to cztery dzielne dziewczyny z klasy 1c: Anna Mendakiewicz, Julia Paris, Aleksandra Stefańska oraz Karolina Stompor. Opiekę sprawowała Pani Angelika Felka.

Motto, jakie przyświecało tej imprezie, to „Jesień z kompasem”. Uczestnicy mieli do wykonania kilka zadań. Zadaniem podstawowym było odnalezienie punktów kontrolnych naniesionych na mapie w terenie – w lasach na Stargańcu w Ligocie, przy czym niektóre punkty należało wyznaczyć na podstawie wcześniej znalezionych. Nie było to zadanie łatwe. Utrudnieniem były inne punkty rozmieszczone w pobliżu, które należały do innych kategorii uczestników. Było również zadanie dodatkowe, a mianowicie szacowanie odległości. Uczestnicy musieli podać odległość z miejsca startu do drzewa oznaczonego flagą. Im mniejsza pomyłka, tym mniej punktów karnych. Na całość zadania przeznaczony był określony czas, którego przekroczenie wiązało się z punktami karnymi rzutującymi na ostateczny wynik.

Debiut reprezentowania naszego Koła, a jednocześnie naszej Szkoły, zakończył się sukcesem. Obie drużyny ukończyły konkurencję, szczęśliwie i bez szwanku wróciły do bazy. Po raz pierwszy „Śląskie” były reprezentowane przez… silne kobiety;) Aby zachęcić dziewczyny do dalszych startów w tego typu imprezach, otrzymały od opiekuna „Książeczkę Imprez Na Orientację”, w której potwierdza się udział i zdobywa się odznaki InO.

Podsumowując, warto było wziąć udział w tej imprezie. Pogoda była przepiękna, a frajda z chodzenia po lesie – przednia. Oprócz podziwiania feerii barw, było to łapanie może ostatnich jesiennych promieni słońca...

Marsze na orientację Marsze na orientację Marsze na orientację Marsze na orientację Marsze na orientację Marsze na orientację Marsze na orientację Marsze na orientację Marsze na orientację

stopka