„JESTEM LIDERKĄ” – FINALISTKA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU

W dniach 10-16 stycznia 2019 roku Emilia Kaczmarek z klasy 3c wzięła udział w finale Ogólnopolskiego Programu „Jestem liderką", którego celem jest rozwijanie kompetencji przywódczych młodych kobiet. 

Podczas finału wszystkie laureatki miały okazję poznać inspirujące kobiety, takie jak: Pani Wanda Buk (wiceminister w resorcie cyfryzacji), Pani Aneta Kocemba (Head of Credit Suisse w Warszawie), Pani Olga Kozierowska (założycielka fundacji "Sukces Pisany Szminką") Pani Izabela Łapińska (projektantka mody), Pani Olivia Nikiel (żona Ambasadora Niemiec) oraz Pani Anna Azari (Ambasador Izraela), a także wzięły udział w intensywnych warsztatach dotyczących planowania kariery, przywództwa w codziennym życiu, odkrywania typów swoich osobowości i rozwijania kreatywności.

Z pewnością był to dla Emilii bardzo inspirujący wyjazd, który dał jej ogromną motywację do dalszego rozwoju i działania na rzecz innych.

FotoFotoFoto
Dyplom

 

LogoPrzekazujemy informację, że uczennica klasy 3c Emilia Kaczmarek została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu „Jestem Liderką”, który organizowany jest przez  Vital Voices Chapter Poland (reprezentującą międzynarodową organizację Vital Voices Global Partnership, którą w 1997 roku założyły Hillary Clinton i Madeleine Albright).

Celem programu „Jestem Liderką” jest wspieranie rozwoju talentów przywódczych, obalanie stereotypów dotyczących kobiet oraz promowanie kobiecego stylu przywództwa. Do konkursu zaproszone zostały odważne uczennice szkół z całej Polski, w wieku 16 – 19 lat, które zainteresowane są wzmacnianiem swoich zdolności przywódczych.

Do konkursu zgłosiło się blisko 200 kandydatek z całej Polski. O zakwalifikowaniu się do programu decydował wynik zadania konkursowego, które polegało na przygotowaniu eseju na temat: „Wyobraź sobie, że jesteś liderką. Jak widzisz siebie w roli przyszłej liderki – Twoja wizja działania, współpracy z ludźmi i zmieniania świata na lepszy ” oraz odpowiedzi na pytania zawarte w kwestionariuszu. Kapituła składająca się z przedstawicieli Vital Voices Poland oraz Partnerów Konkursu wyłoniła dwadzieścia najlepszych prac, wśród których znalazł się esej Emilii.

Finalistki konkursu zostaną objęte programem rozwojowo-mentoringowym, który odbędzie się w dniach 10-16 stycznia 2019 r. w Warszawie. Uczestniczki wezmą udział w szkoleniu z zakresu przywództwa, autoprezentacji i komunikacji, projektowania kariery, rozwoju swoich mocnych stron, a także zostaną objęte wsparciem mentoringowym. Staną również przed szansą otrzymania staży w uznanych polskich firmach i instytucjach.

Cieszymy się, że kreatywność, zdolności organizacyjne, pomysłowość i zaangażowanie Emilki (mentorki i ambasadora Olimpiady Zwolnieni z Teorii) zostały wyróżnione.

Emilce gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Rekomendacje: Pani Anna Komoniewska

stopka