ŚWIĄTECZNY CZAS

ŚWIĄTECZNY CZAS  

 

„Pokój na ziemi ludziom,

a w niebie cisza gwiazd.

Grają anieli, świat się chlebem dzieli 

i niesie świąteczny blask…”

 

 

Dni poprzedzające Boże Narodzenie obchodziliśmy uroczyście, składając sobie wzajemnie życzenia, łamiąc się opłatkiem oraz uczestnicząc w Jasełkach i Wigiliach.

20 grudnia społeczność „Śląskich” miała okazję poprzez wspólną modlitwę i poczęstunek chlebem wyrazić radość z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego.

Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto

Kulminacyjnymi wydarzeniami świętowania były Jasełka i Spotkania Opłatkowe w klasach oraz Wigilia nauczycieli i pracowników, obchodzone 21 grudnia.

  ŚWIĄTECZNY CZAS 

„Nadeszły Święta, Bóg na świat przyszedł,

Zbawienia łaski dał nam obficie…

Miłość Mu do nas zstąpić kazała,

Stąd się raduje dziś ziemia cała.”

 

 

Refleksje o Bożej miłości, która zatriumfowała, pokonując zło, były osnową VI – aktowego spektaklu „Jasełek”, wystawionego przez Koło teatralne pod kierunkiem ks. Tomasza Kusza we współpracy z katechetą, Panem Pawłem Zygmuntem. Autorzy i artyści zaprezentowali wspaniale widowisko. W scenografii płaszczyzn akcji: Nieba, Piekła, szałasu pastuszków, pałacu Heroda i Betlejem podziwialiśmy grę aktorską połączoną ze śpiewem i tańcem. Czujni Archaniołowie zdekonspirowali najpierw agenta Piekła, później udaremnili podstęp diabła Rokity chcącego zabić pasterzy, by – według planu Lucyfera i jego świty – świat nie poznał nowiny o narodzinach Dzieciątka Jezus. Nawet chytry pomysł Heroda o zgładzeniu Trzech Mędrców ze Wschodu spełzł na niczym, gdyż królowie w walce karate pokonali „dresiarzy”, sługusów przekupionego przez piekielne moce tyrana. Najskuteczniejszym orężem przeciwko synom Piekła okazała się woda święcona, a sprawcy „rzezi niewiniątek” Śmierć ścięła głowę kosą. Lud i królowie dotarli z pokłonem do betlejemskiej stajenki, złożyli dary Bożej Dziecinie i razem z anielską strażą zaśpiewali nowonarodzonemu Jezuskowi kolędę.

Morał szlachetnej tej przypowieści słowo narratora w sobie mieści:

ŚWIĄTECZNY CZAS

„Bóg zszedł na ziemię,

By uratować Adama plemię…

I przyszedł na świat w dziecka postaci,

Aby nas zbawić – nas, swoich braci…

Diabeł mu bardzo chciał w tym przeszkodzić, 

Ale nic z tego! nie mógł nic zrobić.

Anioł pasterzy, królów wybawił.

Jako obrońcę Bóg go postawił.

Wzywajmy zatem swego anioła,

Gdy grozi diabeł, w pokusie woła.

I pamiętajmy… Wierzyć nam trzeba,

I kochać Boga! Wtedy do nieba

Na pewno wszyscy się dostaniemy.”

 

 

Dziękujemy za radosne powitanie Świąt! Życzymy szczodrego błogosławieństwa Bożej Dzieciny!

   

 

 

Kontynuacją czasu świętowania były Wigilie, które obchodzili uczniowie z wychowawcami oraz spotkanie przy wspólnym stole nauczycieli i pracowników.

 

 

   Wigilia Wigilia Wigilia Wigilia Wigilia Wigilia Wigilia Wigilia

 

   Fotorelacja z Jasełek

stopka