„Gramy na Maksa”

 

25 stycznia 2019r. w Miejskim Domu Kultury „Szopienice – Giszowiec” w Katowicach miał miejsce koncert charytatywny „Gramy na Maksa”, w którym wystąpiły zespoły: DOBRE LUDZIE, Albo i Nie, Gospel Sound oraz Tree od Sound.

Celem charytatywnego wydarzenia była pomoc Maksowi Rawłuszewiczowi – 22-latkowi z Zabrza, który został pobity w kwietniu 2018 roku i ma poważne problemy zdrowotne.
Uczniowie Śl.TZN pod kierunkiem Pana Arkadiusza Dryszla – w ramach współpracy ze stowarzyszeniem „Pomagam, więc jestem” – wzięli udział jako wolontariusze w obsłudze tej imprezy. Wpuszczali i oprowadzali gości, pracowali w szatni, pomagali w małej aukcji, sprzedawali cegiełki, a przede wszystkim wykonali róże, które zostały sprzedane na licytacji. Aukcja odbywała się w przerwach pomiędzy występami grających zespołów. Między innymi zostało wylicytowane pióro Prezydenta Katowic z wygrawerowanym napisem „Marcin Krupa”. (pióro sprzedało się za 950 zł).

Pan Arkadiusz Dryszel od kilkunastu lat współpracuje (teraz również z naszymi uczniami i absolwentami) ze stowarzyszeniem „Pomagam, więc jestem”, działającym na rzecz osób niepełnosprawnych. Działalność ta ma na celu wsparcie osób szczególnie potrzebujących pomocy. W jej zakresie jest również organizacja koncertów charytatywnych i aukcji dzieł sztuki, z których dochód jest przeznaczany na likwidację barier architektonicznych czy rehabilitację. Aukcję zazwyczaj prowadzi Pan Jacek Łapot z kabaretu „Długi”. W marcu będzie organizowana kolejna aukcja. 

Uczniowie jako przedstawiciele Śl.TZN i wolontariusze zostali wywołani na scenę i otrzymali oficjalne podziękowanie . My również dziękujemy za wielkie serce!

Gramy na Maksa Gramy na Maksa Gramy na Maksa Gramy na Maksa Gramy na Maksa Gramy na Maksa Gramy na Maksa Gramy na Maksa Gramy na Maksa Gramy na Maksa Gramy na Maksa Gramy na Maksa

 

stopka