SUKCES W OMTTK

 

Mamy za sobą kolejny etap Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno - Krajoznawczego PTTK, a konkretnie – finał wojewódzki w Rybniku. Drużyna w składzie: ANNA MENDAKIEWICZ, ALEKSANDRA STEFAŃSKA oraz JAKUB GUMÓŁKA pod opieką Pani Angeliki Felki reprezentowała nasze Szkolne Koło PTTK.
Uczestnicy wykazywali się wiedzą turystyczno - krajoznawczą (poziom trudności testów był naprawdę na wysokim poziomie – tak zgodnie twierdzili obecni tam geografowie oraz wytrawni krajoznawcy), topograficzną, znajomością zasad ruchu drogowego, udzielania pierwszej pomocy. Dodatkowe konkurencje tegorocznego turnieju dotyczyły znajomości języka Esperanto oraz sprawdzały znajomość węzłów żeglarskich. Były także zadania sprawnościowe: ścianka wspinaczkowa oraz slalom rowerowy. Młodzież wzięła udział w turystycznym Marszu na Orientację. Dodatkowo oceniane były uprawnienia i odznaki turystyczne. Turniej trwał od rana do późnego popołudnia, dostarczając wszystkim nie lada emocji, zarówno uczniom jak i opiekunom.
Po podsumowaniu wyników poszczególnych konkurencji, drużyna naszego szkolnego koła PTTK w klasyfikacji generalnej zajęła DRUGIE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM! Należą im się GRATULACJE, wyrazy uznania za przygotowanie do turnieju w tym trudnym, burzliwym czasie oraz podziękowanie za wzięcie udziału. Zaledwie o włos otarli się o miejsce pierwsze, co wiązałoby się z udziałem w trzydniowym finale centralnym, który w tym roku odbywa się w Augustowie (województwo podlaskie). No cóż, nie tym razem...
Warto wspomnieć, że ANNA MENDAKIEWICZ uzyskała tytuł NAJLEPSZEGO KRAJOZNAWCY tego etapu OMTTK. Jej wiedza krajoznawcza była na najwyższym poziomie. Organizatorzy wyróżnili Anię, wręczając jej dyplom oraz nagrody rzeczowe. Drużyna powróciła z turnieju zadowolona i usatysfakcjonowana, jednakże z maleńką dozą niedosytu. Następny turniej już za rok.

Dyplom Dyplom Dyplom

Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto

stopka