Leśny Piknik Rodzinny „Ekoodpowiedzialnie”

 

EKOODPOWIEDZIALNIE 2019

W dniu 15 czerwca 2019 w Parku Leśnym Muchowiec odbył się coroczny Piknik Rodzinny Ekoodpowiedzialnie, organizowany przez Wydział Środowiska Miasta Katowice.

Tradycyjnie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tym wydarzeniu. Piknik ma na celu promowanie ekologicznego trybu życia oraz edukację najmłodszych w tym zakresie. Dla naszej Szkoły jest to niezwykła okazja do promocji „Śląskich” i zawodów związanych z ekologią: technik energetyk oraz technik ochrony środowiska.

Pogoda jak zwykle dopisała, a stanowisko naszej Szkoły cieszyło się sporym zainteresowaniem.

Bardzo dziękujemy uczniom oraz nauczycielom za zaangażowanie i poświęcony czas.

Opiekunami grupy byli: Pani Linda Grabowska, Pani Magdalena Szwedor i Pan Daniel Sowa.

Foto Foto Foto Foto

 

Miasto Katowice zaprasza na Leśny Piknik Rodzinny Ekoodpowiedzialnie, który odbędzie się w dniu 15 czerwca 2019r. na terenie Katowickiego Parku Leśnego (Dolina 3 Stawów).

Na gości pomiędzy godziną 11:00 a 17:00 czekają liczne atrakcje, w tym:

  • gry i konkursy z nagrodami oraz zabawy z Eko Łobuziakami,
  • warsztaty dla dzieci i dorosłych związane z prawidłową gospodarką odpadami niebezpiecznymi,
  • spektakl teatralny „Bukiet talentów”,
  • dostęp do wody sodowej podawanej z zabytkowego saturatora,
  • Park Praw Natury pozwalający bawić się i zachwycać zasadami, którymi rządzi się otaczający nas świat,
  • zajęcia prowadzone przez leśników,
  • warsztaty tworzenia instrumentów muzycznych z odpadów,
  • animacje dla dzieci, kolorowanki ekologiczne, zagadki, rebusy, quizy, puzzle wielkoformatowe,
  • pokazy laboratoryjne dotyczące wody,
  • warsztaty tworzenia akcesoriów z wikliny.

PlakatSwoje wyposażenie prezentować będzie Straż Miejska; będzie także okazja do zapoznania się ze sprzętem, m.in. Katowickich Wodociągów, Katowickiej Infrastruktury Wodociągowo – Kanalizacyjnej, Zakładu Zieleni Miejskiej oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.

Podczas Pikniku nastąpi także uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu „Piękno przyrody w Katowicach”, którego celem było podniesienie poziomu wiedzy na temat najpiękniejszych miejsc przyrodniczych w Katowicach.

Każdy mieszkaniec, który tego dnia dostarczy do specjalnego kontenera 10 szt. baterii, otrzyma w zamian sadzonkę.

Oprawę muzyczną pikniku zapewni zespół RECYCLING BAND.

W celu zapewnienia uczestnikom imprezy plenerowej dogodnego dojazdu na Leśny Piknik Rodzinny Ekoodpowiedzialnie, ZTM na trasie „Katowice Mickiewicza” - „Katowice Muchowiec Pętla” uruchomi 15 czerwca 2019r. specjalną linię autobusową S3. Linia kursować będzie pomiędzy rejonem organizowanej imprezy a centrum Katowic z częstotliwością co 20 minut. Szczegółowy rozkład jazdy linii S3 można sprawdzić na stronie www.metropoliaztm.pl w zakładce „Rozkład jazdy” oraz na stronie www.odpady.katowice.eu

stopka