EUROELEKTRA 2019

 

W bieżącym roku szkolnym odbyła się kolejna, XXI edycja Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej EUROELEKTRA.

W pierwszym etapie, który odbył się 7 listopada 2018 w naszej szkole, wzięło udział 11 uczniów, z czego 3 w grupie elektrycznej i 8 w grupie elektronicznej.

Do II etapu (okręgowego), który odbył się 4 stycznia 2019 również w Śl.TZN, zakwalifikowało się 2 uczniów naszej szkoły, obaj w grupie elektronicznej: Hubert Kulik z klasy 3g i Szymon Płatek z klasy 3b. W zawodach okręgowych gościliśmy uczniów, między innymi z Bierunia, Rybnika, Olkusza, Tychów, Zabrza, Dąbrowy Górniczej, Wodzisławia Śląskiego, Sosnowca, Jastrzębia Zdroju, Czerwionki Leszczyn. Łącznie 36 uczniów, z czego 14 w grupie elektrycznej, 10 w grupie elektronicznej i 12 w grupie teleinformatycznej.

Foto Foto

Do finału Olimpiady zakwalifikował się Hubert Kulik z klasy 3g. Pojechał on pod opieką mgr inż. Macieja Czakańskiego do Gdańska. Finał odbył się 14 marca 2019. Wzięło w nim udział od 12 do 15 uczestników w każdej z grup.

Hubert Kulik wywalczył 3 miejsce i wiążący się z tym tytuł Laureata Olimpiady EUROELEKTRA w grupie elektronicznej.

 

Foto Foto Foto Foto Foto

 

Foto Foto

 

Po zawodach organizatorzy przygotowali zwiedzanie Politechniki Gdańskiej, połączone z prezentacją co ciekawszych kierunków studiów, oraz wycieczkę do ECS i dawnej Stoczni Gdańskiej i zwiedzanie gdańskiej Starówki.

Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto Foto

 

stopka