ZŁOTY MEDALISTA ICYS 2019

 

JAKUB KASZOWSKI, uczeń klasy 2g Śl.TZN zdobył Złoty Medal na 26. Międzynarodowej Konferencji Młodych Naukowców ICYS 2019, zorganizowanej w Kuala Lumpur w Malezji w dniach 19 – 25 kwietnia 2019 roku za projekt „Dynamics of chain shooter. Wyrzutnia sznurka”.

Wraz z Grupą Twórczą Quark z Pracowni Fizyki Pałacu Młodzieży w Katowicach reprezentował Polskę na międzynarodowych zawodach, w których uczestniczyli uczniowie z 26 krajów, rywalizując w 6 kategoriach: fizyka, inżynieria, ekologia, matematyka, informatyka oraz nauki przyrodnicze. Sukces młodych Polaków jest tym większy, że wywalczyli 4 medale: Złoty Medal w kategorii Fizyka (właśnie Jakub Kaszowski), trzy Brązowe Medale w kategorii Inżynieria oraz 2 wyróżnienia specjalne.

„ICYS jest dowodem na to, że nauka może być fascynująca i stanowić doskonałą okazję do kontaktów i przyjaźni miedzy młodymi ludźmi z całego świata” – słowa dr Zsuzsanny Rajkovits.

WIELKIE BRAWA dla Jakuba Kaszowskiego, który notabene po raz drugi jest złotym laureatem konferencji ICYS!!!

Dyplom Dyplom Dyplom

Foto Foto

Zainteresowanych czytelników odsyłamy do strony: http://pm.katowice.pl/fizyka/2019/05/09/sukces-mlodziezy-grupy-tworczej-quark-podczas-miedzynarodowych-zawodow-w-malezji/

Gratulujemy naszemu zdolnemu uczniowi również innych prestiżowych osiągnięć!

Dyplom Dyplom Dyplom

Zwycięska prezentacja Jakuba Kaszowskiego: "DYNAMICS OF CHAIN SHOOTER - WYRZUTNIA SZNURKA"

 

stopka