Zawody sportowe 2018/2019

NAJWAŻNIEJSZE OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE 2018/2019

 

1 miejsce w klasyfikacji generalnej współzawodnictwa sportowego Szkół Ponadpodstawowych w Mieście Katowice w kategorii chłopców

Dyplom Dyplom

 

Mistrzostwa Katowic Szkół Ponadpodstawowych

 

1 miejsce w: piłce ręcznej, lekkoatletyce, sztafetowych biegach przełajowych, badmintonie

Dyplom Dyplom Dyplom

Foto Foto Foto Foto

 

2 miejsce w: piłce nożnej, koszykówce, szachach

Dyplom Dyplom

Foto Foto Foto

 

3 miejsce w pływaniu

Dyplom Foto

Licealiada Młodzieży Szkolnej

 • 2 miejsce w finale unihokeja
 • 3 miejsce w półfinale: piłka ręczna juniorów, badminton
 • 1 miejsce w rejonowych sztafetowych biegach przełajowych
 • 1 miejsce w zawodach rejonowych – Szkolna Liga Lekkoatletyczna

Dyplom Dyplom Dyplom

Foto

Inne sukcesy:

 • 1 miejsce w V Wielkanocnym Turnieju Unihokeja dla Szkół Ponadgimnazjalnych
 • 2 miejsce w III Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół i Przedszkoli w Szachach
 • 2 miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Szachowym

Foto Foto Foto

 

WICEMISTRZOSTWO KATOWIC W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW

W tegorocznych mistrzostwach Katowic w piłce nożnej chłopców szkół ponadgimnazjalnych Śl.TZN zajęły II miejsce, klasyfikując się tylko za szkołą o profilu sportowym. Od turniejów eliminacyjnych, aż po finał, nasi reprezentanci przegrali tylko jeden mecz w stosunku 0:1. Najwięcej bramek dla Śl.TZN strzelił Wojtek Kozłowski z kl. 4a, natomiast najlepszym zawodnikiem drużyny był Maciek Pyka z kl. 4n. Wszystkich reprezentantów naszej szkoły charakteryzowała nienaganna postawa oraz ogromne serce do sportowej walki.

Zwycięski skład:

 1. Cieleban Paweł 4a
 2. Furmaga Dawid 2a
 3. Guzik Mikołaj 2e
 4. Kalinowski Patryk 2a
 5. Kłosek Mateusz 2a
 6. Kozłowski Wojciech 4a
 7. Oleksowicz Jakub 2a
 8. Pieszko Łukasz 1a/n
 9. Pyka Maciej 4n
 10. Tworuszka Jakub 2a
 11. Wybraniec Tomasz 2a
 12. Żurek Kacper 2a
Gratulacje!!!!

Foto Foto Foto

UNIHOKEJ

W dniu 1 kwietnia 2019 odbył się w naszej szkole V Wielkanocny Turniej Unihokeja dla szkół ponadgimnazjalnych pod patronatem Wiceprzewodniczącego Rady Miasta Tomasza Maśnicy.

Śl.TZN uplasowały się na pierwszym miejscu.
Klasyfikacja pozostałych drużyn przedstawia się następująco:
II miejsce - UKS Gladiator 23 (drużyna 2);
III miejsce - Zespół Szkół nr 2 w Katowicach;
IV miejsce - UKS Gladiator 23 (drużyna 1);
V miejsce - XV Liceum Ogólnokształcące w Katowicach;
VI miejsce - XIV Liceum Ogólnokształcące w Katowicach;
VII miejsce - X Liceum Ogólnokształcące w Katowicach.
Tytuł najlepszego strzelca zdobył reprezentant Śl.TZN - Arkadiusz Latusek.
Organizatorzy Turnieju: Małgorzata Tomecka, Aleksandra Kulik-Ciołka.
Puchar

WICEMISTRZOSTWO W SZACHACH

W dniu 2.04.2019r. w Zespole Szkół nr 7 w Katowicach odbył się turniej szachowy.

Śl.TZN reprezentowali: Dominika Gębusia, Arkadiusz Gnus, Kamil Kania, Paweł Komandera, Piotr Gil, Piotr Wieczorek. Odbyło się 6 rund i po całym dniu rywalizacji zajęliśmy II miejsce. Gratulacje dla całej ekipy! Szachy to też nasza specjalność.

Foto Foto Foto Foto Foto FotoFoto
Foto Foto  Foto

LACROSSE w Śl.TZN

W dniu 19.03.2019. gościliśmy reprezentacje AZS Legion Katowice LACROSSE.

Nasza młodzież miała możliwość poznania tej ciekawej dyscypliny. Zorganizowana była specjalna lekcja, podczas której uczniowie spróbowali swoich sił.

Aktualnie odbywa się nabór do Sekcji. Chętne osoby proszone są o kontakt z Panią Katarzyną Ostrowską lub Panem Mirosławem Stawowskim.

LACROSSE w Śl.TZN LACROSSE w Śl.TZN LACROSSE w Śl.TZN LACROSSE w Śl.TZN LACROSSE w Śl.TZN LACROSSE w Śl.TZN

WICEMISTRZOSTWO KATOWIC W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW!

12 marca 2019 r. w małej hali Spodka odbyły się finały Mistrzostw Szkół Ponadgimnazjalnych w koszykówce chłopców.

Do rywalizacji przystąpiły: I LO, VIII LO, ZSP-M i Śl.TZN.
Nasza drużyna w świetnym stylu pokonała VIII LO różnicą prawie 30 punktów. Także mecz z ZSP-M zakończył się naszym wysokim zwycięstwem. O pierwszym miejscu decydował mecz z Kopernikiem. Całe spotkanie stało na wysokim poziomie, a walka prowadzona była „kosz za kosz”. Niestety, w końcówce czwartej kwarty Kopernik po dwóch celnych trójkach wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał już do końca meczu.

Reprezentacja Śl.TZN zdobyła wicemistrzostwo! Gratulujemy!

W składzie drużyny znaleźli się: Kacper Trzaska, Szymon Głowania, Maciej Żurawski, Dawid Szyja, Mateusz Kempski, Robert Matuszczyk, Dawid Godula, Arkadiusz Gnus, Patryk Piwowar.

Foto Foto Foto
Dyplom

Amatorskie Zawody w Narciarstwie Alpejskim o Puchar Prezydenta Miasta Katowice

Dnia 8 marca br. braliśmy udział w Amatorskich Zawodach w Narciarstwie Alpejskim o Puchar Prezydenta Miasta Katowice 
w kategorii szkół średnich. Zawody odbyły się w Wiśle - w stacji narciarskiej Soszów.
 
Szkołę reprezentowali:
Maksymilian Adamus (zajął 6 miejsce),
Mateusz Berzowski (zajął 4 miejsce),
Jędrzej Klus,
Michał Kućmierz,
Michał Melecki (zajął 5 miejsce),
Marek Olszyczka.
 
Opiekun: p. Aleksandra Kulik-Ciołka

Foto Foto Foto Foto

MISTRZOSTWA KATOWIC W PIŁCE RĘCZNEJ

W dniu 05.03.2019 r. reprezentacja Śl.TZN w piłce ręcznej chłopców zdobyła Mistrzostwo Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych, pokonując w turnieju finałowym VIII LO (PIK)  7:5, X LO (Paderewski) 12:5 i dwa razy III LO (Mickiewicz) 8:4 i  8:5. Drużyna Śl.TZN wystąpiła w następującym składzie: M. Duda, K. Goliński,  K. Jarosz, J. Jeremiasz,  K. Juranek,  W. Kozłowski,  B. Kulczyński, M. Myszor,  G. Sojka, J. Wielkopolan.

Foto Foto Foto Foto

Mistrzostwa Katowic w koszykówce chłopców – półfinał

22 stycznia 2019 w Śl.TZN odbyły się półfinały Mistrzostw Katowic w koszykówce chłopców.

Nasi zawodnicy rozpoczęli zmagania od wyraźnego zwycięstwa z ZSTiO nr 2 42:11. Kolejny rywal był już zdecydowanie bardziej wymagający, a stawką meczu był awans do finału. Śląskie zmierzyły się z „Poligrafem” i zaczęły od mocnego uderzenia, wygrywając pierwszą połowę 20:13. W drugiej obraz gry się nie zmienił i nasi konsekwentnie budowali przewagę nad rywalem. Mecz zakończył się wynikiem 38:20. W ostatnim meczu – po fatalnej pierwszej połowie przegranej 11:13 z zespołem „Konopy” – chłopcy rzucili się do odrabiania strat, co przyniosło skutek. Mecz wygraliśmy 27:18 i meldujemy się w Finałach Katowic!

Foto
Foto Foto Foto

 

SIATKARZE W PÓŁFINAŁACH

W dniu 04.12.2018. reprezentacja Śl.TZN w siatkówce chłopców awansowała do półfinałów Mistrzostw Katowic szkół ponadgimnazjalnych, pokonując bez straty seta I LO, ZSTiO nr 3 oraz XV LO.

Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy Mistrzów Katowic z ubiegłego roku w troszkę zmienionym składzie.

Foto Foto Foto Foto

MISTRZOSTWA KATOWIC W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW

We wtorek 4 grudnia w naszej szkole odbyła się pierwsza runda eliminacji do finału Mistrzostw Katowic w koszykówce chłopców. W naszej grupie znalazły się zespoły: VIII LO, KCEZ i ZS nr 2. Nasi zawodnicy zaczęli od pewnej wygranej z ZS nr 2 42:10. Najwięcej emocji dostarczył drugi mecz z VIII LO, przez całe 3 kwarty utrzymywała się nieznaczna przewaga Śl.TZN, którą "dowieźliśmy" po nerwowej końcówce. Ostatni mecz z KCEZ również zakończył się naszym sukcesem. Brawa należą się dla całego zespołu, bo każdy włożył wkład w zwycięstwo. Czekamy na rundę półfinałową, gdzie poziom będzie wyższy i życzymy drużynie powodzenia.

Mistrzostwa Katowic w koszykówce chłopców Mistrzostwa Katowic w koszykówce chłopców Mistrzostwa Katowic w koszykówce chłopców Mistrzostwa Katowic w koszykówce chłopców Mistrzostwa Katowic w koszykówce chłopców Mistrzostwa Katowic w koszykówce chłopców Mistrzostwa Katowic w koszykówce chłopców Mistrzostwa Katowic w koszykówce chłopców

UNIHOKEJ

Unihokej

W dniu 6.12.2018 r. odbył się finał licealiady województwa śląskiego w unihokeju chłopców. Zawody odbyły się w Gliwicach. Nasza reprezentacja zdobyła II miejsce. 
W skład naszych przedstawicieli weszli: Bartosz Fyszczuk 3B, Piotr Glinka 2ek, Arkadiusz Latusek 4i, Maciej Pyka 4n, Mariusz Duda 4n, Marcel Pasternok 3B, Łukasz Pieszka 1an, Arkadiusz Prokopowicz 3B, Maciej Szatko 4ek, Dawid Szewczyk 3B. Gratulacje dla całej ekipy.

 

 

PÓŁFINAŁY WOJEWÓDZKIE W BADMINTONIE

Dnia 29 listopada 2018 r. nasza reprezentacja szkoły w badmintonie w składzie: Mateusz Szatkowski, Amdeusz Jacek i Kamil Gajczak wzięła udział w półfinałach wojewódzkich rozgrywanych w Bieruniu. Chłopcy zaprezentowali się znakomicie, zajęli 3. miejsce i niewiele zabrakło aby awansować do finałów wojewódzkich. Gratulujemy miejsca na podium i liczymy na więcej za rok!

Daminton Daminton Daminton Daminton Daminton

KOSZYKÓWKA DZIEWCZĄT – MISTRZOSTWA KATOWIC

20.11.2018 r. w Śl.TZN odbyły się Mistrzostwa Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych w koszykówce dziewcząt. Gościliśmy dwie szkoły z Katowic: XIV LO im. Henryka Sucharskiego oraz I LO im. Mikołaja Kopernika.

Dziewczęta dzielnie walczyły o zwycięstwo. Każdy mecz składał się z czterech kwart po 7 minut. Pierwszy mecz nasze reprezentantki stoczyły z XIV LO i zakończył się on zwycięstwem naszej drużyny wynikiem 15 : 9 pkt, kolejny z I LO – niestety przegrany. Na szczęście z grupy wychodzą dwie drużyny, wiec dalej jesteśmy w grze.

Gratulacje dla całej ekipy dziewcząt i powodzenia w kolejnej rundzie.

Skład drużyny: Renata Wesołowska, Katarzyna Szczepańczyk, Milena Mucha, Marta Łuźniak, Martyna Sikorska, Emilia Jędrzychowska, Wiktoria Matuszczyk, Natalia Tarnawska, Martyna Gontarz, Julia Paris, Klaudia Bittner.

Koszykówka
Koszykówka Koszykówka Koszykówka Koszykówka Koszykówka Koszykówka

BADMINTON – MISTRZOSTWA SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

13 listopada 2018 r.w SP 53 na Nikiszowcu odbyły się Mistrzostwa Szkół Ponadpodstawowych w badmintonie chłopców.

W skład reprezentacji weszli informatycy z 3d: Mateusz Szatkowski, Amadeusz Jacek, Kamil Gajczak.

Gry między szkołami toczyły się do 3 zwycięstw łącznie w singlu i w deblu. Nasi chłopcy tylko raz w grze podwójnej musieli uznać wyższość rywali, zaś w grze pojedynczej byli niepokonani i zasłużenie wygrali cały turniej, zostając Mistrzem Katowic. Dzięki tej wygranej awansowaliśmy do etapu rejonowego, w którym zmierzymy się ze zwycięską szkołą z Mysłowic.

Badminton  Badminton
Badminton Badminton Badminton Badminton

 

WOJEWÓDZKA LICEALIADA

Reprezentanci Śl.TZN wygrali Mistrzostwa Katowic i jako drużyna zwycięska pojechali na zawody wojewódzkie. Zajęli XV miejsce w finale Wojewódzkiej Licealiady w Biegach Przełajowych chłopców, które odbyły się w Rudzie Śląskiej w dniu 30.10.2018 r. Poziom zawodów był bardzo wysoki. W skład reprezentacji weszli: Olaf  Gluszek, Nikodem Polak, Kamil Jarosz, Karol Bizoń, Tomasz Barnaś, Adrian Warzecha. 
Gratulacje dla całej ekipy za godne reprezentowanie katowickich szkół.

WOJEWÓDZKA LICEALIADA WOJEWÓDZKA LICEALIADA WOJEWÓDZKA LICEALIADA

III OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA W SZACHACH

W dniu 30.10.2018 r. odbyły się w katowickim Spodku  III Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół i Przedszkoli w Szachach. Mimo bardzo wysokiego poziomu zajęliśmy w Katowicach wysokie II miejsce. Wyniki zostaną opublikowane na stronie internetowej po zakończeniu rywalizacji. Gratulacje dla całej reprezentacji, w skład której weszli: Piotr Gil (kl. 4i), Paweł Komandera (kl. 3e), Piotr Kwietniewski (kl. 3e), Arkadiusz Gnus (kl. 1g) i Szymon Maślanka (kl. 1fk).

III Ogólnopolskie mistrzostwa w szachach III Ogólnopolskie mistrzostwa w szachach III Ogólnopolskie mistrzostwa w szachach III Ogólnopolskie mistrzostwa w szachach

Turniej szachowy o mistrzostwo Katowic

W dniu 23.10.2018 r. nasza szkoła odniosła kolejny sukces na arenie sportowej. Reprezentacja uczniów Śl.TZN wzięła udział w turnieju szachowym o mistrzostwo Katowic, organizowanym przez SP nr. 53 pod patronatem Szkolnego Związku Sportowego. W zmaganiach wzięło udział 21 szkół, w tym 10 ponadpodstawowych. Rozgrywki szachowe toczyły się w 3 kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa dzieci młodsze, szkoła podstawowa dzieci starsze i młodzież szkół ponadgimnazjalnych. Zawody rozgrywano drużynowo, tzn. drużyna składała się z 4 zawodników - 3 chłopców i 1 dziewczyny. Uczestnicy turnieju musieli stoczyć 7 rund.

W ostatecznej klasyfikacji nasza młodzież zdobyła II miejsce wśród szkół średnich. Jesteśmy mocni nie tylko w zawodach wymagających sprawności fizycznej, ale również umysłowej. Wszystkie wyniki zawodów wliczane są do rywalizacji międzyszkolnej rozgrywek sportowych. To kolejny świetny wynik dla Śląskich!

W skład reprezentacji weszli: Dominika Gębusia 2c, Paweł Komandera 3e, Piotr Kwietniewski 3e, Piotr Wieczorek 3g, Piotr Gil 4i.

Gratulujemy wspaniałego sukcesu!

Opiekun: Pani Ewa Wandzioch.

Turniej szachowy Turniej szachowy Turniej szachowy Turniej szachowy

Sztafetowe biegi przełajowe

W dniu 16.10.2018 r. nasza reprezentacja chłopców zajęła 1 miejsce w zawodach rejonowych w sztafetowych biegach przełajowych i awansowała do półfinałów  Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w tej dyscyplinie. Ogromne gratulacje dla zwycięzców!

Biegi przełajowe Biegi przełajowe

MISTRZOSTWA KATOWIC W PŁYWANIU

W dniu 12.10.2018 r. odbyły się Mistrzostwa Katowic szkół ponadgimnazjalnych w pływaniu.  Reprezentacja Śl.TZN chłopców  uzyskała następujące  rezultaty w konkurencjach  indywidualnych : Tomasz Barnaś 2 miejsce na 100 m stylem klasycznym, Jakub Stokfisz 2 miejsce na 50 m stylem dowolnym, 2 miejsce na 100 m stylem dowolnym, Szymon Muńkowiak 3 miejsce na 50 m stylem klasycznym oraz 2 miejsce w sztafecie 8×50 m stylem  dowolnym. Czekamy na ogłoszenie wyników drużynowych.

Mistrzostwa Katowic w pływaniu Mistrzostwa Katowic w pływaniu Mistrzostwa Katowic w pływaniu Mistrzostwa Katowic w pływaniu Mistrzostwa Katowic w pływaniu Mistrzostwa Katowic w pływaniu Mistrzostwa Katowic w pływaniu Mistrzostwa Katowic w pływaniu Mistrzostwa Katowic w pływaniu Mistrzostwa Katowic w pływaniu
Dyplom  Dyplom  Dyplom  Dyplom  Dyplom 

Mistrzostwa Katowic w biegach przełajowych

DyplomW dniu 28.09.2018r. odbyły się Międzyszkolne Zawody Sportowe w Przełajowych Biegach Sztafetowych Dziewcząt i Chłopców.  Miejscem zmagań sportowych był tradycyjnie teren wokół akwenu wodnego na Dolinie 3 Stawów w Katowicach. Nasza szkoła oczywiście wzięła udział w imprezie, zarówno w sztafecie dziewcząt jak i chłopców.  Męska sztafeta odniosła po raz kolejny ogromny sukces, zdobywając I miejsce. GRATULUJEMY!!!

Mistrzostwa Katowic w biegach przełajowych Mistrzostwa Katowic w biegach przełajowych Mistrzostwa Katowic w biegach przełajowych Mistrzostwa Katowic w biegach przełajowych Mistrzostwa Katowic w biegach przełajowych Mistrzostwa Katowic w biegach przełajowych Mistrzostwa Katowic w biegach przełajowych Mistrzostwa Katowic w biegach przełajowych Mistrzostwa Katowic w biegach przełajowych Mistrzostwa Katowic w biegach przełajowych Mistrzostwa Katowic w biegach przełajowych

 

 

MISTRZOSTWA KATOWIC W LEKKOATLETYCE

W dniu 26.09.2018 r na stadionie AWF w Katowicach odbyły się Mistrzostwa Katowic w Lekkoatletyce. Nasza reprezentacja wypadła bardzo dobrze. Największe sukcesy to: 

 • 2 miejsce Milena Mucha w pchnięciu kulą 
 • 2 miejsce Artur Błażkowski w biegu na 100m,
 • 1 miejsce Tomasz Paliwoda w biegu na 200m, 
 • 1 miejsce Adam Paździerz w biegu na 400 m,
 • 3 miejsce Nikodem Polak w biegu na 400m,
 • 2 miejsce Olaf Głuszek w biegu na 1500m,
 • 1 miejsce w biegu sztafetowym 4×100m A.Pażdzierz N.Polak J.Klus O.Głuszek 

Gratulacje dla całek drużyny za udział i zaangażowanie.

Lekkoatletyka Lekkoatletyka Lekkoatletyka Lekkoatletyka Lekkoatletyka Lekkoatletyka

Dyplom Dyplom Dyplom Dyplom Dyplom Dyplom

stopka