DORADZTWO ZAWODOWE

 

Prelekcja o prawach konsumenta

W dniach 4 - 8 października 2019 r. uczniowie klas pierwszych (an, bk, c, d, e) uczestniczyli w prelekcji zorganizowanej przez Regionalny Ośrodek Konsumencki w Katowicach w ramach zadania „Upowszechnianie i ochrona praw konsumenckich w latach 2019-2020” Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Prelegentem był Pan Mateusz Klęka, który wyjaśniał, po co konsumentom ochrona, omawiał z uczniami prawa wynikające z tytułu rękojmi i gwarancji, przybliżył cele i zadania organizacji, które chronią konsumentów. Uczniowie dowiedzieli się, jak bezpiecznie kupować w Internecie, co oznacza niezgodność towaru z umową i jak złożyć reklamację.

W gospodarce rynkowej konsument jest „królem”, który rządzi rynkiem. Producenci i sprzedawcy zabiegają o niego, podejmując różnego rodzaju działania. Nie zawsze są one uczciwe i legalne, co powoduje, że „królowi rynku” potrzebna jest ochrona.

Organizatorzy: Pani Joanna Haśnik, Pani Anna Komoniewska

Foto Foto Foto

 

 

W ramach Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego przedstawiamy OFERTY PRACY, adresowane głównie do Absolwentów Śl.TZN, ale mogą z nich skorzystać także uczniowie klas IV.

Oferta

MACRO MOLDS POLSKA SP. Z O.O. 

Elektryk, Ślusarz do form, Operator maszyn CNC i obróbki konwencjonalnej

Zatrudniamy na umowę o pracę na czas nieokreślony. Wynagrodzenie za pracę ustalane jest podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Podczas wakacji również istnieje możliwość pracy na umowę zlecenia. Praca uzależniona jest od aktualnych potrzeb zakładu.

Oferta

 

FAMUR

Automatyk/Elektryk
Operator maszyn CNC lub konwencjonalnych
Ślusarz-monter
Wydawca – ustawiacz narzędzi

stopka