Osiągnięcia z lat 70-tych

 

Laureaci i Finaliści olimpiad:

K. Kosz – 9. miejsce – Ogólnopolska Olimpiada Astronomiczna (1974/75)
A. Miśka – XVII Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym (1975/76)
Jacek Szołtysek – Laureat – VIII Ogólnopolska Olimpiada Języka Rosyjskiego (1976/77)
Klaudiusz Gebauer – 1. miejsce w grupie elektryczno-elektronicznej – IV Olimpiada Wiedzy Technicznej (1977/78)
Roman Kempka – 2. miejsce – VI Olimpiada Wiedzy Technicznej (1979/80); w roku szkolnym 1980/81 zakwalifikował się do II etapu XXX Olimpiady Fizycznej 

Turnieje Młodych Mistrzów Techniki:

Jerzy Łukaszek, Jacek Szołtysek, Bożena Szczęsna – wyróżnienie przez Centralną Komisję pracy „Projekt optymalnego zabezpieczenia wozu gaśniczego” (1977/78)
A. Boryczko, Z. Pośpieszczyk, D. Nowicki, A. Śmieszkoł – nagrody III stopnia i Tytuł Mistrza Techniki (1978/79)
Andrzej Pastwa – wyróżnienie w Wojewódzkim Turnieju Młodych Mistrzów Techniki (1979/80)

Sukcesy sportowe:

1975/76
Jarosław Gruszka – 2. miejsce w Międzynarodowym Turnieju w Zapasach w stylu klasycznym;
Zbigniew Krzempel – 3. miejsce w zawodach pływackich;
Lidia Śmiglak – 1. miejsce w Wojewódzkiej Szkolnej Olimpiadzie Szachowej;
W. Owczarczyk – 1. miejsce – XVIII Wojewódzkie Eliminacje o „Złotą Wieżę” w kategorii mężczyzn; Reprezentacja szkoły – 3. miejsce w Zawodach Strzeleckich o „Srebrny Muszkiet”

1976/77
Szkolne Koło LOK – 5. miejsce – III Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Obronie Cywilnej młodzieży szkół średnich;
Reprezentacja szkoły – 3. miejsce – Zawody Strzeleckie o „Srebrny Muszkiet”

1977/78 
1. miejsce Śl.TZN w II Katowickich Igrzyskach Młodzieży Szkół Ponadpodstawowych;
3. miejsce w Miejskiej Lidze Siatkówki;
2. miejsce w Rejonowych Zawodach Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej

1978/79 
zwycięstwo Drużyny Śl.TZN w III Katowickich Igrzyskach Młodzieży Szkół Ponadpodstawowych;
1. miejsce szachistów w eliminacjach miejskich,
9. miejsce – w eliminacjach wojewódzkich;
1. miejsce w zawodach miejskich „Srebrny Muszkiet”,
4. miejsce w zawodach wojewódzkich;
3. miejsce w Turnieju o Puchar Dyrektora ZSME

1979/80 
1. miejsce Drużyny SKS „Grom” Śl.TZN  w IV Katowickich Igrzyskach Młodzieży Szkół  Ponadpodstawowych;
1. i 2. miejsca w Rejonowych Zawodach Strzeleckich „Srebrny Muszkiet”

 

ESKULAPIADA:
1. miejsce Drużyny SK PCK w eliminacjach miejskich – 1974/75, 1975/76, 1977/78;
3. miejsce – 1979/80;
4. miejsce – 1976/77, 1978/79
2. miejsce w Miejskich Eliminacjach Drużyn Sanitarnych – 1978/79
2. miejsce w Miejskim Konkursie o tematyce antyalkoholowej drużyn SK PCK – 1976/77

 

Wyróżnienie I stopnia w XXVII Wojewódzkim Przeglądzie Szkolnych Zespołów Artystycznych dla zespołu orkiestry dętej Śl.TZN- 1979/80 

D. Brzozowska – 1. miejsce w Konkursie Recytatorskim organizowanym przez ZM LOK – 1976/77

Antoni Smerczek i Elżbieta Półtorak – 1. i 2. miejsca w Miejskim Konkursie Poezji Rewolucyjnej – 1979/80

Mirosław Habryka, Andrzej Podstawka, Andrzej Pastwa – 3. miejsce w eliminacjach miejskich Olimpiady Wiedzy o Partii organizowanej przez Kuratorium w Katowicach – 1979/80

Złota Odznaka Honorowa Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Radzieckiej dla Szkolnego Koła TPPR – 1979

Wyróżnienie dla Śl.TZN za częste uczęszczanie do Teatru Młodego Widza podczas IV Katowickich Konfrontacji Teatrów Małych Form – 1978/79

 

Szanowni Państwo!

Informacje  o osiągnięciach ze STARSZYCH LAT opracowano na podstawie wpisów w szkolnych kronikach – dlatego przepraszamy za pomyłki w nazwiskach czy niekompletność danych.

Gorąco prosimy o kontakt ze Szkołą, jeżeli Absolwenci lub ich Rodziny czy Nauczyciele Śl.TZN są w posiadaniu informacji, które mogłyby stanowić sprostowanie lub uzupełnienie powyższych tekstów. 

stopka