Osiągnięcia z lat 90-tych

 

Remigiusz Rutkowski – złoty medal – Międzynarodowa Olimpiada Umiejętności Zawodowych EURO SKILLS ’98 w Holandii w konkurencji „Elektronika użytkowa”; 
1. miejsce w Konkursie SEP „Z elektryką przez świat” (1998); Laureat – 3. miejsce w XXV Olimpiadzie Wiedzy Technicznej (1999/2000); otrzymał stypendium Ministra Edukacji Narodowej; 

Barbara Bruś i Gabriel Grabowski – wyróżnienie – Międzynarodowy Konkurs ECCE-AMOCO z zakresu ochrony środowiska (praca na temat zasolenia wód powierzchniowych) – 1996/1997 

Grzegorz Palka – czterokrotny Laureat Olimpiady Chemicznej (1993, 1994, 1995, 1996); Stypendysta Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci; otrzymał stypendium Ministra Edukacji Narodowej (1995); 2. miejsce (1993), 4. miejsce (1994), 3. miejsce (1995) w Konkursie Chemicznym organizowanym przez Politechnikę Śląską

Finaliści Olimpiad Chemicznych: Grzegorz Niedzielski, Marcin Składowski, Sławomir Boncel, Piotr Bujak, Tomasz Staniczek 

Mirosław Dygas – Finalista XXXVI Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego im. A. Swinarskiego organizowanego przez Uniwersytet im. M. Kopernika w Toruniu (1999/2000)

III Konkurs Chemiczny organizowany przez Politechnikę Śląską (1995):
3 miejsce – Grzegorz Palka,
4. miejsce – Łukasz Socha,
9. miejsce – Tomasz Staniczek,
11. miejsce – Piotr Bartczak

Konkurs Chemiczny „W chemicznym tyglu” (1999/2000)
1. miejsce drużynowo: Krzysztof Jakubiec, Jakub Kanarski, Marcin Spórna;
4. miejsce drużynowo: Mirosław Dygas, Robert Pęczek, Piotr Zazakowny

II Wojewódzki Drużynowy Konkurs z Chemii – 3. miejsce: Tomasz Bosak, Sławomir Boncel, Aleksander Jaromin

Michał Spadziński – 7. miejsce – IX Wojewódzki Konkurs „Randka z Chemią” (1998)

Artur Barys – 5. miejsce na szczeblu centralnym – XXIV Olimpiada Języka Angielskiego 

Konkurs OZW SEP „Z elektryką przez świat”: 1997 – 6. miejsce; 1998 – 1. miejsce Śl.TZN

Ogólnopolski Konkurs na Pracę „Fizyka a Ekologia”:
Grzegorz Frątczak
– wyróżnienie I stopnia,
Violetta Sikora
– wyróżnienie II stopnia,
Marcin Ścieguła
– wyróżnienie III stopnia (1997);
Marzena Blewąska i Elżbieta Borowska
– wyróżnienie (1998); 

Karolina Więckowska – Laureat – XIII Ogólnopolski Konkurs na Pracę z Fizyki Cząstek Elementarnych im. G. Białkowskiego (1998)

3. miejsce Drużyny Klubu Debat: Aleksandra Ośliślok, Michał Zakrzewski, Magda Urbańczyk w VI Ogólnopolskim Konkursie Debat Szkolnych (1999/2000)

5. miejsce Drużyny Klubu Debat w Języku Angielskim w Ogólnopolskim Turnieju Debat w Języku Angielskim (1999/2000)

Robert Zaleśny – udział w zawodach II stopnia XXVII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego (1997) 

Rafał Kronenberger – Laureat eliminacji miejskich XXXVII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego  (1992)

Magdalena Więcek – 6. miejsce – II Wojewódzki Konkurs Poetycki

Katarzyna Stolecka – poseł na Sejm Dzieci i Młodzieży (1996)

Julita Równicka – poseł na Sejm Dzieci i Młodzieży (1998) 

1 miejsce Drużyny Śl.TZN: Piotr Jędras i Tomasz Zakrzewski – Teleturniej „Lala”, czyli Liga Szkół Średnich w Programie 3 TVP (1995/96)

Organizacja w Śl.TZN Wojewódzkiego Konkursu o tytuł „Mistrza Ortografii Polskiej Średnich Szkół Zawodowych” (1992/93, 1994/95);
w I edycji szkołę reprezentowała Aneta Jacent i zajęła 7. miejsce

Zespół: Alicja Staudt, Łukasz Liebich, Marcin Kuliński – 5. miejsce – Miejski Konkurs „Trzeba mi nowych skrzydeł, nowych dróg potrzeba” z okazji Roku J. Słowackiego

Michał Stogniew – 1. miejsce – Makroregionalny Konkurs Akordeonowy (1999/2000) 

Adam Lasek, Dominika Ślizankiewicz – Laureaci – Konkurs Wiedzy o Szwecji z okazji II Dni Szwedzkich w Katowicach

Grzegorz Guździoł – 1. miejsce – Konkurs Internetowy Tygodnia Ziemi

Wirginia Kandzia – 2. miejsce – Konkurs Plastyczny z okazji VII Tygodnia Ziemi

Patrycja Skop, Marzena Łuba – 3. miejsce – Międzyszkolny Konkurs BHP

2. miejsce w „ESKULAPIADZIE ’93, 1. miejsce Śl.TZN w „ESKULAPIADZIE ‘99”

Nagroda dla gazetki „Granat” w finale Konkursu na Gazetkę Szkolną organizowanego przez Pałac Młodzieży w Katowicach (1996/97)

 

Sukcesy w Międzyszkolnej Lidze Strzeleckiej:

  1. miejsce – 1999/2000, 1997/98, 1994/95, 1993/94, 1992/93;
  2. miejsce - 1998/99, 1995/96;
  3. miejsce – 1996/97

Indywidualnie wyróżniający się zawodnicy: Aneta Jacent, Wojciech Kałuża, Przemysław Nocoń, Michał Polman, Krzysztof Białecki, Tomasz Kerbel, Andrzej Skomorowski, Paweł Zarek, Grzegorz Sławicki, Tomasz Załuski, Marcin Śliwiński, Michał Jezierski

4 miejsce Śl.TZN – Wojewódzkie Zawody „Srebrny Muszkiet” (1992/93)

Osiągnięcia sportowe:

Rafał Klisiński – 4. miejsce – IV Eliminacje Mistrzostw Polski Cyklotrialu w grupie „MB” w klasie Sport (1994)

Szymon Bula – 2. miejsce w Mistrzostwach Katowic w tenisie ziemnym (1995/96)

Marzena Blewąska – sukcesy w biegach na orientację w Mistrzostwach Województwa

Dawid Duraj – 2. miejsce indywidualnie w biegach przełajowych oraz w sztafetowych biegach przełajowych

Mariusz Sokołowski – tytuł II Wicemistrza Polski Południowej w motocrossach (1996)

Bartosz Nalepa (zapaśnik Klubu Sportowego „TYTAN”) – 1. miejsce – Drużynowe Mistrzostwa Polski Kadetów

Anna Kądziołka – 1. miejsce – I Mistrzostwa Polski Juniorów KNOCK DOWN KARATE (1998)

Tomasz Kuczyński
1. miejsce w III Grand Prix Bierunia w formach sztuk walki w kategorii chłopców w wieku powyżej 16 lat;
3. miejsce w Międzynarodowych Otwartych Mistrzostwach Bierunia w formach sztuk walki kata 3-osobowe;
5. miejsce w kategorii chłopców powyżej 16 lat

Sebastian Gołembowski – 1. miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Śląska Juniorów w Podnoszeniu Ciężarów

Marcin Bystry – 3. miejsce – rzut oszczepem – Mistrzostwa Międzywojewódzkie 

Piotr Kalisz – 5. miejsce w Zawodach o Mistrzostwo Śląska Młodzieży w konkurencji slalom gigant (1996)

Michał Fetler – 1. miejsce w punktacji ogólnej Biegów Przełajowych Grand Prix MOSiR (1995)

Janusz Geisner
1. miejsce – Mistrzostwa Katowic – tenis stołowy chłopców (1996)
3. miejsce w Mistrzostwach Katowic w koszykówce i siatkówce chłopców (1998/99)
4. miejsce reprezentacji koszykówki w Mistrzostwach Katowic ( 1995/96, 1999/2000)

1992/93 – 1. miejsce Śl.TZN w konkursie „O najbardziej usportowioną szkołę ponadpodstawową” w Katowicach

Marsze na Orientację „Śnieżynka’95” – 1. miejsce drużyny męskiej, 4. miejsce drużyny żeńskiej

stopka