OFF Science - finalista

OFF Science

Podczas 4. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE niezmiennie promowana jest specyficzna kultura wynalazców-amatorów, która zajmuje wyjątkowo ważne miejsce w technicznej tradycji Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego – w tym celu po raz trzeci zorganizowano konkurs OFF Science. 
Autorzy najciekawszych propozycji zaprezentowali autorskie konstrukcje, pomysły i koncepcje 26 stycznia w swojej strefie podczas Festiwalu.

W finale konkursu znalazł się uczeń klasy 3B Bartosz Trefon.

Opis projektu:

Robot humanoidalny został wykonany na drukarce 3D. Projektowany był z myślą jak najwierniejszego odwzorowania ludzkich możliwości ruchu. Jest wielkości człowieka. Robot posiada 25 serwomechanizmów, co oznacza 25 możliwości niezależnego ruchu - może chwytać przedmioty w dłonie, reaguje na komendy wydawane głosem wykonując polecenia, wydaje dźwięki w postaci ludzkiej mowy, a także potrafi wykonać ruchy takie same jak u człowieka (również gesty wymagające użycia poszczególnych palców).

Bartkowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Off Science Off Science Off Science Off Science Off Science

 

 

Bartosz Trefon, uczeń klasy 3b, został finalistą konkursu OFF Science. Konkurs dla młodych wynalazców organizowany jest w ramach IV Śląskiego Festiwalu Nauki.

 
Prosimy o głosy na projekt ucznia naszej szkoły. Głosowanie do 24 stycznia br.
 
Link do projektu:
 
Foto Foto
Foto
stopka