ZAPRASZAMY I ZACHĘCAMY UCZNIÓW Śl.TZN DO UDZIAŁU W CIEKAWYCH KONKURSACH!!!

 

„KOCHAJ ŻYCIE – NIE ZOSTAWIAJ GO NA DRODZE”

Konkurs fotograficzny, organizowany przez: Śląski Urząd Wojewódzki, wydział ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Śląskie Kuratorium Oświaty, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach, TVP -3 oddział Katowice.

TERMIN: 1.04.2019. – 17.05.2019.

ZADANIE: indywidualnie lub zespołowo (max 3 osoby) opublikowanie 1 – 5 zdjęć wg tematyki konkursu, w wirtualnej chmurze: www.slaska.policja.gov.pl , w zakładce Ruch drogowy > Konkurs

Regulamin konkursu
Informacje dodatkowe: tel. 032 200 1124 lub 032 200 1133, 032 200 1170; mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

EKOPHONE – XII Ogólnopolski Konkurs

ODDAJ UŻYWANY TELEFON KOMÓRKOWY - POMAGAJĄC INNYM - POMAGASZ SWOJEJ SZKOLE

Do 17 maja 2019 należy zorganizować w szkole zbiórkę używanych, starych czy niepotrzebnych telefonów komórkowych bez baterii i przekazać do firmy EKOPHONE

Informacja
Regulamin: www.ekophone.pl

„Elektrośmieci oddajesz - nagrody dostajesz!” ”

LogoW ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Ze starego nowe!” trwa V edycja konkursu „Elektrośmieci oddajesz - nagrody dostajesz!”

Celem konkursu jest upowszechnienie wiedzy z zakresu postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym (elektrośmieci) oraz ze zużytymi bateriami i akumulatorami poprzez aktywne włączenie się placówek oświatowych w działalność ekologiczną polegającą na zbieraniu elektroodpadów i baterii.

TERMIN: do 30.06.2019.

Zgłoszenie poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na: www.elektrosmieci.recykling.biz.pl

Każdy zebrany 1 kg elektrośmieci lub baterii to 0,25 zł

Zebrane środki finansowe za przekazane elektrośmieci lub baterii można wymienić na nagrody zgodnie z Katalogiem Nagród lub przekazać na cele charytatywne.

Wsparcie działań Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę KRS 0000204426 lub Zbiórki Publiczny (zbiórki 2018/5113/OR w M. Finansów) organizowanej przez Stowarzyszenie "Opolska Pozytywka", celem jest pomalowanie sali na Oddziale Chirurgii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu – szczegóły w REGULAMINIE.   Dodatkowo do zdobycia są nagrody: 1000 zł za I miejsce, 750 zł za II miejsce lub 500 zł za III miejsce.

Zgodnie z ustawą o bateriach i akumulatorach (art. 51) Prowadzący Miejsce Odbioru, tj. Placówka Oświatowa może przyjmować baterie od użytkowników końcowych, jeśli ma zawartą umowę ze zbierającym baterie i akumulatory – w załączeniu przesyłam wzór umowy. Zgłoszenia odbioru: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zgłoszenie odbioru musi zawierać:
- nazwę i adres placówki (ulica, kod pocztowy),
- numer telefonu stacjonarnego i/lub komórkowego;
- orientacyjną masę lub ilość zebranego sprzętu (np. liczba lodówek, pralek, dużych monitorów) lub baterii lub zdjęcie zgromadzonego sprzętu – na tej podstawie oszacujemy wielkość potrzebnego auta; 
Baterie będą odbierane tylko z Placówek Oświatowych, które zawarły umowę z Organizatorem.

Odbieramy również sprzęt szkolny, potwierdzamy stosowne dokumenty niezbedne przy lidwidacji sprzętu (potwiedzenie odbioru – KPO).

 Zobacz:

 

Konkurs ekologiczny „PIĘKNO PRZYRODY W KATOWICACH”

Prezydent Miasta Katowice ogłasza konkurs o tematyce związanej z ekologią i ochroną środowiska, skierowany do dzieci i młodzieży z katowickich placówek oświatowych. Celem konkursu jest rozpowszechnianie wiedzy z zakresu ochrony środowiska oraz kształtowanie świadomości i postaw proekologicznych. Konkurs będzie polegał na stworzeniu przez dzieci i młodzież prac na temat „Piękno przyrody w Katowicach”.

Termin konkursu został ustalony od 20 marca 2019r. do 30 kwietnia 2019r.

Szkoły ponadpodstawowe:
Pracę obrazującą temat najpiękniejszych miejsc przyrodniczych w Katowicach należy przygotować w formie kolażu zdjęć ukazujących przyrodę, środowisko naturalne, zakątki przyrodnicze w Katowicach, które z punktu widzenia uczestnika konkursu są urokliwe, klimatyczne, malownicze i które warto odkryć i pokazać innym mieszkańcom Katowic.

Dopuszcza się możliwość zaprojektowania plakatu na akcję „Sprzątanie Świata – Katowice 2019” oraz kalendarza na rok 2020 na podstawie wybranych prac konkursowych. Zastrzega się także ewentualne wykorzystanie prac konkursowych w innych działaniach edukacyjno – informacyjnych oraz promocyjnych prowadzonych przez Urząd Miasta Katowice.

Szczegóły konkursu zawarte są w regulaminie. Informacji w zakresie konkursu udziela również pracownik Wydziału Kształtowania Środowiska: Pani Agata Deżakowska tel. (32) 2593- 814.

Zobacz: regulaminzałącznik do regulaminu.

 

TYDZIEŃ ZIEMI - konkursy

InformacjaInformacja

Zobacz więcej informacji...

 

KONKURS O ŚLĄSKU

„Poznaj Górny Śląsk, Katowice, swoją dzielnicę” VII edycja - 2019

Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół nr 7 im. St. Mastalerza w Katowicach.
Konkurs skierowany jest do uczniów szkół (podstawowych, gimnazjów i  ponadgimnazjalnych).
Patronat honorowy: Śląski Kurator Oświaty – Urszula Bauer, Prezydent miasta Katowice – Marcin Krupa

Cele konkursu:

  • Upowszechnianie wiedzy na temat naszego regionu.
  • Poznanie ciekawych miejsc na terenie Katowic.
  • Wpływ Unii Europejskiej na rozwój Śląska i Katowic.
  • Rozwijanie umiejętności docierania do różnych źródeł informacji.
  • Kształtowanie poczucia więzi z własnym regionem, miastem i dzielnicą.
  • Organizacja czasu wolnego w gronie rodzinnym, przyjaciół i znajomych.

Zgłoszenie do konkursu następuje poprzez wysłanie lub dostarczenie do sekretariatu szkoły wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres:

Zespół Szkół nr 7, ul. Gliwicka 228 40-861 Katowice, tel. 32 254 06 26

Odpowiedzi konkursowe wysyłane są na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Do konkursu można przystąpić na każdym etapie jego trwania.
Konkurs polega na przesyłaniu odpowiedzi na 3 zagadki, które ukazywać będą się

co DWA TYGODNIE (od marca 2019 r. do maja 2019r.) na stronie szkoły Zespołu Szkół nr 7 w Katowicach www.zs7.katowice.pl

Współorganizator konkursu: Renata Mrozik

REGULAMIN

 

NovaMath 2019

Logo

NovaMath 2019 – wyjątkowy konkurs matematyczny, który opiera się na najwyższych standardach nauczania i nowoczesnej technologii. Uczniowie mogą podejść do testu w dowolnym momencie, w komforcie własnej szkoły poprzez naszą platformę online.

Logo

Najlepsi pojadą do Warszawy na finał!

Logo

NovaMath to również ogólnokrajowe porównanie poziomu zdolności matematycznych. Im więcej uczniów weźmie udział, tym lepiej.
Uczniów zgłaszają nauczyciele przez nasz serwis. Należy zarejestrować się na stronie https://exam.novamath.edu.pl/teacher/register przy pomocy prostego formularza. Każdy uczestnik otrzyma unikalny login i hasło, dzięki którym będzie mógł wypełnić test.

Kontakt: +48 668 164 333 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

"PRZYRODA W KOLORACH"

IX Międzynarodowy Konkurs Plastyczny – temat „Na ratunek przyrodzie”

 Logo Logo

TERMIN: do 2 maja 2019

Technika dowolna, jeden uczestnik może przesłać tylko 1 pracę; max ilość prac ze szkoły – 5

Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury, Polska, Pl – 31 - 526 Kraków, ul. Grunwaldzka 5

Regulamin

 

Młody Wynalazca 2019

Konkurs

Więcej informacji oraz regulamin i formularz zgłoszeniowy

 

KONKURS WIEDZY O INŻYNIERII MATERIAŁOWEJ

Konkurs

Regulamin

 

„Serce Kapsuły Czasu”

LogoAkcja o zasięgu ogólnopolskim ma charakter konkursu literackiego i plastycznego.
Zadanie konkursowe brzmi: „Podróż wyobraźnią w przyszłość! Twoja miejscowość, nasz świat za sto lat? Opowiedz o tym!”
Celem przedsięwzięcia jest stworzenie przez uczestników „Serca Kapsuły Czasu” – prac literackich i plastycznych. Wszystkie przesłane do nas prace zostaną zamknięte we wnętrzu kapsuły czasu, która powstanie w Krakowie w przyszłym roku.
Akcja trwa do 30 listopada 2019 r., jednakże prace przesłane przed 1 grudnia 2018 r. wezmą udział w ogólnopolskiej wystawie w Krakowie.

Regulamin i informacje: http://tworzymykrakow.org/sercekapsuly/

Serce Kapsuły Czzasu Serce Kapsuły Czzasu

  

 

 

stopka