ZAPRASZAMY I ZACHĘCAMY UCZNIÓW Śl.TZN DO UDZIAŁU W CIEKAWYCH KONKURSACH!!! 

Konkurs epistolograficzny „Opowiem Ci o kraju moich dziadków”

 

Konkurs z okazji obchodów 100-lecia niepodległości Polski 

Flaga Polski

Przedmiot konkursu: praca pisemna w formie listu adresowanego do kolegi i poświęconego wspomnieniom starszych pokoleń związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości

Termin etapu szkolnego: do 20 IX 2018

Regulamin

 

  

MAT@NDO

M@TANDO

Regulamin M@TANDO


Olimpiada Noblowska

Komitet Organizacyjny Olimpiady Wiedzy o Laureatach Pokojowej Nagrody Nobla serdecznie zaprasza uczniów do udziału w drugiej edycji Olimpiady Wiedzy o Laureatach Pokojowej Nagrody Nobla.

Olimpiada NoblowskaJej organizatorem jest Uniwersytet Gdański wraz z partnerami – Fundacją im. Lecha Wałęsy i Gminą Czersk. Patronat honorowy nad olimpiadą objęli: Laureat Pokojowej Nagrody Nobla Lech Wałęsa, Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz oraz Konsul Honorowy Szwecji Magdalena Pramfelt.

Celem olimpiady jest rozwijanie zainteresowań uczniów oraz tworzenie warunków do poszerzania przez nich wiedzy i umiejętności z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie.

Harmonogram olimpiady przewiduje przeprowadzenie eliminacji w trzech etapach: I etap szkolny w październiku 2018 r., II etap okręgowy w grudniu 2018 r. i finał w marcu 2019 r.

Zgłoszenia szkół będą przyjmowane przez komitety okręgowe do 15 września 2018 r. na formularzach, które będą do pobrania ze strony internetowej olimpiady.

Finaliści i laureaci olimpiady otrzymają nagrody rzeczowe oraz możliwość wstępu na Wydział Historyczny lub Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego z pominięciem procesu rekrutacji. Oprócz tego otrzymają nagrody rzeczowe, a laureaci wraz z opiekunami zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w wyjeździe do Oslo, do Muzeum Pokojowej Nagrody Nobla.

Wszelkie informacje, dokumenty i formularze znajdują się na stronie internetowej : www.olimpiada-noblowska.pl . W zakładce „Aktualności” znajduje się ubiegłoroczny test z I etapu eliminacji, który pozwoli Państwu i potencjalnym uczestnikom ocenić zakres i stopnień trudności olimpiady. Zachęcam także do zapoznania się z regulaminem.

Konkurs Technik Absolwent 2018

Ogólnopolski Konkurs o Nagrodę i Dyplom Prezesa SIMP dla absolwentów średnich szkół technicznych

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu Technik Absolwent.

W załączeniu regulamin (zmiana dat) oraz karta zgłoszenia.

 

TERMIN: do 03.09.2018.

Z poważaniem
Alicja Urbańska-Kołacz
Sekretarz Zarządu
Oddziału SIMP Gliwice

 

II Ogólnopolski Festiwal „(Pod)różne historie”

Zapraszamy do udziału w konkursach: fotograficznym i literackim organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury
w Białymstoku w ramach II Ogólnopolskiego Festiwalu „(Pod)różne historie”.  

Terminy złożenia prac to odpowiednio:
konkurs literacki – do 13.07.2018 r. 
konkurs fotograficzny – do 17.08.2018 r. 

Uroczyste podsumowanie odbędzie się 29 września 2018 roku w Białymstoku.​ Konkurs o zasięgu ogólnopolskim.

 
Szczegóły w załączonym regulaminie

oraz na stronie: http://mdk.bialystok.pl/index.php/interdyscyplinarne/1879-ii-ogolnopolski-festiwal-pod-rozne-historie-konkursy-fotograficzny-i-literacki

Logo Logo

 

XV Ogólnopolski Konkurs na Esej 2018 – Podróże z Andrzejem Stasiukiem

Celem konkursu jest zainteresowanie młodzieży esejem jako jedną z form wypowiedzi. Esej daje możliwość swobodnego wyrażania swoich myśli oraz nowatorskiego ujęcia znanego tematu.

Tematem XV Ogólnopolskiego Konkursu na Esej jest twórczość Andrzeja Stasiuka – prozaika, poety, eseisty, dramaturga, jednego z najważniejszych pisarzy polskich średniego pokolenia. Uhonorowany wieloma nagrodami, m.in. nagrodą Fundacji im. Kościelskich za powieść Biały kruk (1995) oraz Nagrodą Literacką „Nike” za powieść Jadąc do Babadag (2005), mówi, że początki jego pisarstwa przypadły na bardzo przyjemne czasy. Nikt go do niczego nie nakłaniał, niczego od niego nie chciał. Dziś nie pamięta nawet, czy literatura kojarzyła mu się wtedy z pieniędzmi i rzeczywistością. Chyba nie przychodziło mu do głowy, że mógłby zajmować się czymkolwiek poza pisaniem i życiem.

Autor Jadąc do Babadag zawsze kochał podróże. W młodości jeździł autostopem z jednego końca Polski na drugi. Zatrzymywał ciężarówkę, wskakiwał na pakę i spod plandeki obserwował krajobrazy. Podróż uważa za eksperyment na sobie, za konieczność, a także przyjemność. Pisarz powtarza za Andersenem, że „podróżować to znaczy żyć. W każdym razie podwójnie, potrójnie, wielokrotnie”. 

TERMIN: do 23 listopada 2018                                                                              

Nadesłane prace będą oceniane przez Kapitułę Konkursu, złożoną z pracowników naukowych Uniwersytetu Opolskiego.

Regulamin

Regulamin konkursu jest również dostępny na stronie internetowej: www.mbp.opole.pl.

Bliższe informacje dostępne są w Dziale Promocji MBP, Danuta Łuczak, tel. 77 454 80 30, 77 454 80 32 wew. 402,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

„Rok 1918 – nowy ład w Europie Środkowo-Wschodniej”

Organizator konkursu: Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej w Przemyślu

Współorganizatorzy: IPN Oddział Rzeszów i Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu

Honorowy patronat: Marszałek Sejmu RP, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Prezydent Miasta Przemyśla

Konkurs organizowany w dwóch kategoriach: plastycznej i historyczno-literackiej

Termin: do  31 sierpnia 2018 

Regulamin

  

„Niepodległa w obiektywie”

Logo

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Katowicach organizuje konkurs fotograficzny „Niepodległa w obiektywie” dla osób mieszkających w województwie śląskim. Celem konkursu jest upamiętnienie miejsc i wydarzeń związanych z walką Polaków o niepodległość na ziemiach śląskich. Na Śląsku znajduje się wiele miejsc, których historia zasługuje na to, aby zostać przedstawiona i opowiedziana. Konkurs jest okazją, aby wzmocnić kulturę pamięci i świadomość historyczną o przeszłości regionu.

 Do 1. listopada 2018 r. czekamy na zgłoszenia w postaci zdjęć opatrzonych krótkimi opisami (do 1200 znaków). Opis powinien przedstawiać historyczny kontekst sfotografowanych miejsc lub osób.

Rozstrzygnięcie konkursu będzie miało miejsce 11. listopada 2018 roku. Wyłonimy dziesięć najlepszych prac, a przede wszystkim, troje zwycięzców, którzy otrzymają atrakcyjne nagrody. W trakcie całego konkursu zgłoszone prace będą publikowane w Galerii konkursowej.

Konkurs otrzymał patronat Programu Niepodległa i realizowany jest w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości.

Zwycięzcy otrzymają nagrody: za zajęcie I miejsca – voucher o wartości 1500 zł, II miejsca – voucher o wartości 1000 zł, III miejsca – voucher o wartości 500 zł.

Serdecznie zapraszam do udziału! W razie pytań proszę o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 579-632-319. Strona internetowa konkursu, na której znajdą Państwo szczegóły konkursu oraz jego regulamin dostępne są pod adresem www.rodm-katowice.pl/niepodlegla-w-obiektywie 

Z poważaniem, Petros Tovmasyan, Koordynator RODM Katowice

 

stopka