ZAPRASZAMY I ZACHĘCAMY UCZNIÓW Śl.TZN DO UDZIAŁU W CIEKAWYCH KONKURSACH!!! 

„Festiwal Młodych Naukowców”

Konkurs przeznaczony jest przede wszystkim dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego.

Organizatorem Konkursu jest Zespół Szkół Technicznych w Rybniku.
Cel konkursu: zachęcenie uczniów do działania i twórczego myślenia oraz rozbudzenie ich zainteresowania nauką i techniką w ujęciu praktycznym.

Logo

Zgłoszenia: do 15.03.2018. mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., zgłosić telefonicznie na numer 665595843 (Aleksandra Kapuścińska) lub przez wiadomość na Facebooku (strona: Festiwal Młodych Naukowców ZST Rybnik)

W zgłoszeniu należy podać: ilość zgłaszanych prac konkursowych i ilość osób w zespole, krótką charakterystykę pracy (opis, zasada działania), aby było możliwe odpowiednie zaklasyfikowanie pracy do jednej z kategorii; imię i nazwisko, adres e-mail oraz nr telefonu osoby przygotowującej uczestników do konkursu lub/i osoby, która będzie towarzyszyła uczniom podczas konkursu. 

Do 10.04.2018. ostatecznie należy przesłać informację (mailowo, telefonicznie, przez fb) o temacie pracy konkursowej i warunkach, jakie są konieczne do właściwej prezentacji pracy (tzn. dostęp do mediów, Internetu, itp.)

Finał konkursu (prezentacja prac konkursowych) odbędzie się 20.04.2018. w Zespole Szkół Technicznych w Rybniku
Uczestnikiem Konkursu może zostać uczeń bądź grupa uczniów – maksymalnie 2-osobowa 

Praca konkursowa powinna się składać z: tytułu, części praktycznej i części teoretycznej.

Część praktyczna powinna być przygotowana w formie: modelu, makiety, doświadczenia / pokazu, urządzenia elektrycznego, urządzenia mechanicznego, projektu badawczego, wynalazku, itp. lub kombinacji tych elementów.

Część teoretyczna obejmuje naukowe wyjaśnienie prezentowanej części praktycznej (tzn. wyjaśnienie zasady działania i sposobu wykonania urządzenia, przedstawienie procesów chemicznych i fizycznych zachodzących podczas wykonywanych doświadczeń, zastosowanie wynalazku, omówienie modelu, makiety itp.). Część teoretyczna, oprócz wyjaśnienia ustnego, może być podparta plakatem, prezentacją multimedialną, itp.

REGULAMIN
Ilustrowana broszura informacyjna 

 

WOJEWÓDZKI KONKURS INFORMATYCZNY „BEZPIECZNY UCZEŃ”

Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Nr 3 w Zabrzu oraz Straż Miejska w Zabrzu. 

Nadsyłanie prac do 28 LUTEGO 2018 r.

Tematyka konkursu wiąże się z szeroko rozumianym bezpieczeństwem zarówno w świecie rzeczywistym, jak i w świecie wirtualnym.
„Phishing- nie daj się złapać w sieć”- dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, konkurs na prezentację lub animację/film o metodach oszustw internetowych i konieczności zabezpieczania danych..
Film może być nakręcony za pomocą telefonu komórkowego. Czas trwania filmu nie może przekraczać 3 minut. Pliki filmowe należy zapisać w którymś z powszechnie używanych formatów.

Animacja może być stworzona w dowolnym programie i zapisana w którymś z powszechnie używanych formatów.

Podstawowym kryterium oceny filmów/animacji będzie POMYSŁ. W dalszej kolejności będzie brana pod uwagę estetyka oraz warsztat filmowy.

Prezentacja powinna być zapisana w którymś z powszechnie używanych formatów.

Prace prosimy nadsyłać na opisanych nośnikach CD/DVD (imię i nazwisko autora pracy, klasę, nazwę szkoły i jej adres, telefon kontaktowy do szkoły, imię i nazwisko opiekuna) i przesłać lub dostarczyć osobiście na adres organizatora (Zespół Szkół Nr 3 w Zabrzu, ul. 3 Maja 118, 41-800 Zabrze).

Autor, zgłaszając pracę i podpisując kartę zgłoszenia, jednocześnie oświadcza, iż posiada pełnię nieograniczonych praw autorskich do zgłoszonego filmu, a praca nie narusza praw autorskich osób trzecich.

REGULAMIN

 

Wojewódzki Konkurs Dziennikarski Bystrz@k 2018

Serdecznie zapraszamy do udziału w Wojewódzkim Konkursie Dziennikarskim Bystrz@k 2018

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych,  oddziałów gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych w następujących kategoriach: gazeta szkolna, fotoreportaż, audycja telewizyjna, wideoblog, audycja radiowa, artykuł prasowy.

Do wygrania atrakcyjne nagrody- staże i praktyki w redakcjach prasowych, radiowych telewizyjnych, publikacje na łamach redakcji mediów regionalnych, nagrody rzeczowe.

Organizatorzy Konkursu: III LO w Tychach 

TERMIN nadesłania prac: do 28.02.2018.

Regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia

 

Konkurs Katyński

Konkurs Katyński

Zobacz dokumenty: Regulamin, ZałącznikiZaproszenie

MŁODY LIDER INNOWACJI

Logo

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu Młody Lider Innowacji będącego wojewódzkim etapem Olimpiady Innowacji Technicznej i Wynalazczości. 

Zespół Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego organizuje konkurs w Bloku A - Innowacje Techniczne.
Olimpiada obejmuje 4 kategorie. By wziąć w niej udział należy opracować projekt w jednej z nich.


INFORMACJE w REGULAMINIE

Prace konkursowe (zgłoszenie i dokumentację techniczną) należy nadesłać do 9 kwietnia 2018r.   

na adres: Zespół Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu-Zdroju, ul. Harcerska 12  44-335 Jastrzębie-Zdrój 

Karta zgłoszenia

 

„ROZKOSZE ŁAMANIA GŁOWY”

PRACOWNIA MATEMATYKI i INFORMATYKI Pałacu Młodzieży w Katowicach oraz Stowarzyszenie Z Nauką w Przyszłość zapraszają uczniów klas I i II szkół ponadgimnazjalnych do udziału w XL Regionalnym Konkursie Matematycznym
Rozkosze łamania Glowy

Zgłoszenia: do 26.02.2018.

Eliminacje: 5.03.2018. – Wydział Nauk Społeczno-Pedagogicznych WSP im. Janusza Korczaka w Katowicach, ul. Katowicka 27

Kontakt w szkole: nauczyciele matematyki

RegulaminKarta zgłoszenia

 

 

Ogólnopolski Konkurs wiedzy o CSR 2018

Rusza konkurs wiedzy o CSR. Od 5 lutego do 5 marca 2018 roku studenci i uczniowie szkół średnich zainteresowani społeczną odpowiedzialnością i zrównoważonym rozwojem mogą sprawdzić się w teście online na stronie odpowiedzialnybiznes.pl/konkurs-csr. Czeka ich dziesięć pytań na tematy związane z CSR. Najlepsi zakwalifikują się do etapu regionalnego, który odbędzie się na wybranych uczelniach w Polsce. Pięć najlepszych osób z II etapu weźmie udział w finale w Warszawie. Konkurs odbywa się w ramach Ligi Odpowiedzialnego Biznesu, programu edukacyjnego Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Harmonogram konkursu:

I etap (5.02 - 05.03 2018 roku, on-line) test elektroniczny na stronie odpowiedzialnybiznes.pl/konkurs-csr
Zawiera 10 pytań zamkniętych. Poprawne udzielenie odpowiedzi na min. 8 z nich (80%) gwarantuje przejście do II etapu pierwszym 400 osobom, które go rozwiążą. Pozostałe zakwalifikowane osoby zostaną zapisane na listę rezerwową. Informacja o dokładnym miejscu
i godzinie rozpoczęcia II etapu zostanie przekazana drogą elektroniczną.

II etap (19 kwietnia 2018 roku, wybrane uczelnie w Polsce)

Cześć pierwsza to test, który składa się z pytań zamkniętych oraz otwartych. Etap ten odbędzie się na wybranych uczelniach w Polsce. Do drugiej części, otwartej, przechodzą tylko osoby, które osiągną najwyższe wyniki w części pierwszej – testowej.

Finał – rozstrzygnięcie (7 czerwca 2018 roku, Warszawa)
Do finału zostanie zakwalifikowanych 5 najlepszych osób z II etapu. Zadaniem finalistów/ek będzie zaprezentowanie przygotowanej przez siebie prezentacji na temat wybrany przez przedstawicieli Forum Odpowiedzialnego Biznesu - organizatora konkursu. Prezentacja odbywać się będzie przed Jury Konkursu CSR.

Kto może wziąć udział w Konkursie CSR?
W Konkursie CSR może wziąć udział każdy/a student/ka, uczeń/uczennica szkoły średniej, klasy o dowolnym profilu czy dowolnym kierunku studiów I i II stopnia, który/a nie ukończył/a 26 roku życia. Liczy się chęć zdobywania wiedzy z zakresu CSR. Regulamin konkursu znajduje się na stronie http://lob.org.pl/lob-dla-studenta/konkurs-csr/

Liga Odpowiedzialnego Biznesu to program edukacyjny Forum Odpowiedzialnego Biznesu budujący nowe kadry menedżerów i przedsiębiorców, animatorów społecznych, liderów zmian i przede wszystkim odpowiedzialnych ludzi. LOB tworzy grupa studentów
i studentek – Ambasadorów i Ambasadorek CSR w lokalnych środowiskach. Poprzez różnorodne projekty realizowane przez organizacje w całej Polsce LOB dociera do osób
i instytucji zainteresowanych poszerzaniem wiedzy z zakresu dobrych praktyk biznesowych.

Więcej informacji o konkursie udziela Miłosz Marchlewicz (Forum Odpowiedzialnego Biznesu): Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Ligę Odpowiedzialnego Biznesu wspierają:
Patron honorowy: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Opiekunowie XIV edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu: BGŻ BNP Paribas, ERGO Hestia, Henkel Polska, Orange Polska
Patroni medialni: odpowiedzialnybiznes.pl; be-navigator.pl; eurostudent.pl; studentnews.pl; kampaniespoleczne.pl

 

FESTIWAL PIOSENKI ARTYSTÓW WRAŻLIWYCH

„Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku.”         


Dedykując wszystkim ten cytat nieznanego autora, zachęcamy do zapoznania się
z ZASADAMI UDZIAŁU w FESTIWALU PIOSENKI ARTYSTÓW WRAŻLIWYCH.


Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Festiwalu, który kierujemy do wykonawców prezentujących piosenki „z charakterem”, niebanalne, a przede wszystkim prezentujące wrażliwość wokalistów nie tylko na muzykę, ale również na słowo. Pragniemy także zwrócić Państwa uwagę na tak wyśmienitych tekściarzy, jak: Kaczmarski, Tuwim, Brzechwa,
ks. Twardowski, Wasowski, Przybora, Miłosz, Pawlikowska – Jasnorzewska, Szymborska.
Ich „obecność” na naszym festiwalu byłaby bardzo mile widziana.

Niezależnie od tego, czy spotykasz się z nami pierwszy raz, czy jesteś stałym bywalcem, przed Tobą szansa na udział w niezwykłym, artystycznym przedsięwzięciu. Jest to niestandardowy finał, na który uczestnicy przygotowują 12-sto minutową prezentację artystycznie wrażliwą. Mogą korzystać z pomocy przyjaciół, mogą wprowadzić elementy tańca, poezji czy dekoracji scenicznej pomocnej w prezentacji. Mogą też, i tak dzieje się najczęściej, przestrzeń sceny wypełnić sobą…

Naszym celem jest również spotkanie uczestników z wyjątkowymi członkami jury, których „rysopis twórczy” odpowiada celom Festiwalu. 

Niewątpliwie wyjątkowym przeżyciem jest również wspólny występ z gwiazdą koncertu, który odbędzie się tuż po wręczeniu nagród laureatom. 

Termin Festiwalu: 16 – 18 marca 2018 r.
Termin nadsyłania karty zgłoszenia: 28 lutego 2018 r.

Szczegółowych informacji udziela:
Agnieszka Pielok – Opara, tel. (32) 349 78 68, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Organizator: Starochorzowski Dom Kultury, oddział Chorzowskiego Centrum Kultury, Siemianowicka 59, Chorzów, www.sdk.org.pl

Zobacz dokumenty: REGULAMINZAŁĄCZNIK 1   ZAŁĄCZNIK 2

 

KONKURS CHEMICZNY

 

Drogie Uczennice i Drodzy Uczniowie

szkół ponadgimnazjalnych zainteresowani chemią! 

Instytut Chemii na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zaprasza Was do wzięcia udziału
w XII Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym

Współorganizatorem Konkursu jest Oddział Katowicki
Polskiego Towarzystwa Chemicznego

Patronat nad Konkursem sprawuje:
Prof. zw. dr hab. Karol Kołodziej - Dziekan Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii

Głównym Sponsorem Konkursu jest SYNTHOS S.A.
Ponadto SYNTHOS S.A. zaprasza młodych ludzi studiujących chemię do swojego programu „Generacja Synthos”

 

Konkurs składać się będzie z dwóch części - pisemnej i laboratoryjnej. Część pisemna, która odbędzie się w dniu 9 marca 2018 roku (piątek) będzie miała charakter eliminacji, natomiast zadania laboratoryjne stanowić będą finał Konkursu (termin finału zostanie podany na stronie internetowej Konkursu). Do finału dopuszczonych zostanie 25-35 najlepszych uczestników eliminacji.

A oto jak przedstawia się program pierwszego dnia Konkursu: 

 1. Zbiórka uczestników Konkursu: 03.2018r. godz. 930 - hol budynku Instytutu Fizyki Uniwersytetu Śląskiego, ul. Uniwersytecka 4;
 2. Uroczyste otwarcie Konkursu - około godziny 1000 (aula nr 3, im. Prof. Pawlikowskiego);
 3. Wykład popularnonaukowy;
 4. Część pisemna Konkursu (rozpoczęcie około godziny 1100);
  W części pisemnej Konkursu uczestnicy będą rozwiązywać zadania testowe i problemowe, przy czym jedno z zadań będzie dotyczyć wysłuchanego wykładu. Tematyka zadań pisemnych mieścić się będzie w programie chemii przewidzianym dla liceów ogólnokształcących (większość zadań w programie podstawowym). Chcemy, aby podobnie jak w ubiegłym roku, poziom trudności zadań odpowiadał programowi chemii w szkołach ponadgimnazjalnych.  W trakcie trwania części pisemnej Konkursu przewidziano spotkanie Opiekunów z władzami Instytutu Chemii. 
 1. Przewidujemy, że część pisemna Konkursu zakończy się około godziny 1330. Ze względu na bliskość terminu Święta Liczby Pi nie przewidujemy zwiedzania pracowni Instytutu Chemii ani pokazów eksperymentów chemicznych. Będzie to możliwe (w wymiarze wielu godzin) w dniach Święta Liczby Pi (szczegóły na swietopi.pl)

 

Zawodnicy, którzy zakwalifikują się do finału, zostaną o tym poinformowani poprzez Internet - lista finalistów zostanie umieszczona na stronie Konkursu. 


Program drugiego dnia Konkursu (finału):
 

 1. Zbiórka finalistów: (data Finału zostanie podana na stronie Konkursu) godz. 930 - hol budynku Instytutu Chemii Uniwersytetu Śląskiego, ul. Szkolna 9;
 2. Finał Konkursu (początek około godz. 1000).
  W finale zawodnicy będą rozwiązywać niezbyt skomplikowane manualnie zadania laboratoryjne. Przed przystąpieniem do rozwiązywania zadań przewidujemy poświęcenie około pół godziny na zademonstrowanie młodzieży potrzebnych elementów techniki laboratoryjnej. Powinno to ułatwić wykonywanie zadań laboratoryjnych tym uczestnikom Konkursu, którzy mieli dotychczas niewiele okazji do samodzielnej pracy w laboratorium chemicznym. Przewidujemy, że część finałowa Konkursu zakończy się około godz. 1300.
 3. Posiłek, przerwa - do godz. 15.
 4. Ogłoszenie wyników Konkursu i wręczenie nagród - około godz. 16.

Nagrody otrzymają laureaci i finaliści Konkursu. Fundatorami nagród będą: SYNTHOS S.A. - Główny Sponsor Konkursu, JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego, Instytut Chemii UŚ, Polskie Towarzystwo Chemiczne i Prywatni Sponsorzy.

Mamy nadzieję, iż dwunasty Konkurs Chemiczny w Uniwersytecie Śląskim będzie się  cieszył  nie  mniejszym  zainteresowaniem  Uczestniczek  i  Uczestników   niż   poprzednie edycje (w ostatnich 5 latach w konkursie bierze udział od 210 do 250 uczennic i uczniów z 30-40 szkół, z 5-7 województw).

Prosimy Dyrekcje Szkół o przesłanie do dnia 8 marca 2018r. do godz. 1200 formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie Konkursu http://www.konkurs-chemiczny.us.edu.pl. Jednocześnie informujemy, że nie ma ograniczenia, co do ilości zgłaszanych osób. Bardzo prosimy o wysyłanie formularzy (o ile to możliwe) w wersji elektronicznej. Każde wysłane w ten sposób zgłoszenie zostanie potwierdzone mailem zwrotnym. W trakcie napływania zgłoszeń, na stronie konkursu pojawi się lista szkół z liczbą reprezentujących ją uczniów.

Wypełniony formularz należy przesłać na adres:     Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
lub (w wersji papierowej) na adres:

Prof. zw. dr hab. inż. Stanisław Krompiec
Instytut Chemii, 40-006 Katowice, ul. Szkolna 9,              z dopiskiem "Konkurs Chemiczny"

Wraz ze zgłoszeniem uczestników prosimy także o dokonanie wpłaty w wysokości 10 zł za każdego zgłoszonego ucznia na Konto Uniwersytetu Śląskiego - prosimy o podanie danych szkoły jako wpłacającego oraz podanie tytułu wpłaty: „XII Konkurs Chemiczny (numer konta: 74 1050 1214 1000 0007 0000 7909, ING Bank Śląski S.A. oddział w Katowicach). Środki uzyskane w ten sposób zostaną w całości przeznaczone na nagrody dla laureatów Konkursu.

Wszelkich informacji o Konkursie udzielają członkowie Komitetu Organizacyjnego Konkursu:
mgr inż. Sonia Kotowicz, dr Mateusz Korzec (tel. 32 3591514) mgr Beata Marcol   (tel. 32 359 19 54), 
mgr Michał Pająk (tel.: 32 359 19 54),

W imieniu Komitetu Organizacyjnego Konkursu 
Prof. Stanisław Krompiec

 

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Biznesie i Innowacjach

 

Rejestracja trwa do 20.02.2018.

Olimpiada jest szansą wykazania się przez uczniów wiedzą nt. biznesu i przedsiębiorczości, a w efekcie wzięcia udziału  w prestiżowym ogólnopolskim konkursie oraz otrzymania wartościowych nagród rzeczowych na ostatnim etapie Olimpiady. 

Zakres tematyczny Olimpiady dotyczy:

 • pojęć związanych z przedsiębiorczością
 • zarządzania firmą i marketingu
 • zarządzania zasobami ludzkimi
 • tworzenia innowacji rozwiązań

Olimpiada składa się z trzech etapów. Dwa pierwsze odbywają się poprzez platformę internetową - uczniowie przystępują do rozwiązania testu wielokrotnego wyboru - przy czym to szkoła decyduje o dokładnym dniu i godzinie odbywania się konkursu.

W I etapietest udostępniony będzie 28.02.2018 o godz. 8:00 i możliwy do wypełnienia do 2.03.2018 do godz. 20:00

W II etapietest udostępniony będzie 13.03.2018 o godz. 8:00 i możliwy do wypełnienia do 15.03.2018 do godz. 20:00

W III etapie – Finaliści będą mogli wziąć udział w warsztatach 22.03.2018. Są to warsztaty dla uczniów i nauczycieli, następuje losowanie zespołów i przypadków.

 

Finał Olimpiady odbędzie się 26.04.2018 – uczestnicy przedstawiają case study zespołów. Następnie zostaną wyłonieni zwycięzcy. wręczone nagrody i dyplomy.

Więcej informacji znajdą Państwo na naszej stronie internetowej: http://olimpiada.org.pl/

 Zachęcamy do rejestracji szkół za pomocą platformy internetowej: http://olimpiada.org.pl/index.php/main/formularz_rejestracyjny_9

W przypadku rejestracji za pomocą platformy należy wypełnić dodatkowo oświadczenie dot. zgody na przetwarzanie danych osobowych (Załącznik 1) i odesłać mailem.

Zobacz dokumenty: INFORMACJA Załącznik

 

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS „FIZYKA WIDZIANA OKIEM ARTYSTY…” 

Konkurs jest ciekawą interdyscyplinarną propozycją edukacyjną adresowaną do wszystkich kreatywnych uczniów w wieku 11-18 lat, organizowaną przez Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. M. Wańkowicza w Katowicach 

Tematyka: „Światło i zjawiska optyczne”

Forma pracy: fotografia, plakat, kolaż, rysunek, grafika komputerowa
Format A3

Zgłoszenia: do 25.02.2018.
Dostarczenie prac: do 30.03.2018. na adres Organizatora

Konkurs

Patronat Honorowy nad konkursem objęty został przez:

- Dyrektora Instytutu Fizyki Uniwersytetu Śląskiego prof. Jerzego Dajkę,
- Śląskiego Kuratora Oświaty w Katowicach mgr Urszuli Bauer,
- Dyrektora Instytutu Protez Serca Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu dr Zbigniewa Nawrata

 


Szczegółowe informacje i regulamin konkursu na:
https://wankowicz.edu.pl/nasz-wankowicz/konkurs-fizyczny-2018

oraz  REGULAMIN

 

II Festiwal Piosenki „O wolności”

W imieniu organizatorów II Festiwalu Piosenki „O wolności”: Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności oraz Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Katowicach zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu.

Logo1Logo

Termin zapisów upływa 4 marca 2018 roku.

Konkurs odbędzie się 21 kwietnia 2018 roku w teatrze Ateneum w Katowicach przy ulicy Św. Jana 10.

Więcej szczegółów w regulaminie wydarzenia, który jest dostępny na stronie www.scwis.pl/aktualnosci/festiwal-piosenki-o-wolnosci/

 

 

"LIDER DOBROCZYNNOŚCI"

Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Czeladzi (szkoła kształcąca w zawodzie praca socjalna) serdecznie zaprasza do udziału w IV edycji konkursu pt. „LIDER DOBROCZYNNOŚCI” na najlepsze akcje społeczne zrealizowane w latach 2016-2018. Konkurs skierowany jest do szkół ponadgimanzjalnych województwa śląskiego.

Konkurs został objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Śląskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty, Rektora Uniwersytetu Śląskiego, Burmistrza Miasta Czeladź, Metis Regionalnego Ośrodka Metodyczno-Edukacyjnego w  Katowicach i Fundacji Pomocy Dzieciom „ULICA”.

Lider Dobroczynności

Regulamin załącznik  

Zapraszamy do udziału SZKOLNE KOŁO WOLONTARIUSZY!

 

"MANGA PO POLSKU" - KONKURS PLASTYCZNY

"MANGA PO POLSKU" - KONKURS PLASTYCZNY

Zobacz regulamin...

 

 

KONKURSY OLIMP SCHOOL 

TERMIN ZGŁOSZEŃ W SZKOLE: 16.02.2018.

Logo  

 

III EDYCJA KONKURSU OGÓLNOPOLSKIEGO Z MATEMATYKI ,,APOLONIUSZ”
POZIOM PODSTAWOWY

TERMIN: 08.03.2018.

oraz

III EDYCJA KONKURSU OGÓLNOPOLSKIEGO Z MATEMATYKI ,,APOLONIUSZ'”
POZIOM ROZSZERZONY
TERMIN: 09.03.2018.

Regulamin 1
Regulamin 2

 

Logo  

 

III EDYCJA KONKURSU OGÓLNOPOLSKIEGO 
,,MISTRZOSTWA SZARADZIARSKIE – ZADANIA LOGICZNE”

TERMIN: 07.03.2018.
Regulamin
Zgłoszenia: nauczyciele matematyki

 

Logo  

 

III EDYCJA KONKURSU OGÓLNOPOLSKIEGO Z ,,MITOLOGII” POZIOM DRUGI

TERMIN: 05.03.2018.

Regulamin

 

 

Logo                      

III EDYCJA KONKURSU OGÓLNOPOLSKIEGO ,,ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ JANA KOCHANOWSKIEGO”
POZIOM DRUGI

TERMIN: 06.03.2018.

Zgłoszenia do konkursów polonistycznych: nauczyciele języka polskiego

Regulamin

 

 

WOJEWÓDZKIE KONKURSY INFORMATYCZNO-TECHNICZNE

TERMIN: do 28.02.2018.

Konkursy

Zobacz regulamin...

 

 

XXVI OGÓLNOPOLSKI KONKURS LITERACKI im. Marka Hłaski

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Marka Hłaski. Konkurs został objęty honorowym patronatem Europosła Parlamentu Europejskiego Marka Plury i Prezydenta Miasta Chorzów Andrzeja Kotali.

Trzy własne utwory poetyckie lub jeden utwór prozatorski do 10 stron maszynopisu.

Tematyka dowolna.

TERMIN nadesłania prac do 20 marca 2018 r.

Konkurs Hłasko 

Zasady i wymagania – Regulamin 

Kontakt w szkole: nauczyciele języka polskiego

 

 

KLASÓWKA POWSTAŃCZA 2018  - III edycja konkursu wiedzy historycznej

Logo
Temat: "Udział i zaangażowanie na rzecz Powstań Śląskich Polaków z Wielkopolski"

Termin: 20 marca 2018

Zgłoszenia do 9 III 2018

Informacje: PismoRegulamin

 

 

„MILION na BANK”

 Warszawski Instytut Bankowości, organizator ogólnopolskiego projektu Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzież BAKCYL, zaprasza do udziału w Konkursie „Milion na Bank”.

LogoLogo

Uczestnictwo w Konkursie wymaga od uczniów samodzielnej pracy i założenia konta na stronie gry inwestycyjnej. Gra ma charakter edukacyjny; udział w niej rozwija umiejętności: planowania, oszczędzania i inwestowania. Wiedza zdobyta w trakcie gry pokrywa się
z częścią zagadnień podstawy programowej przedmiotu „Podstawy przedsiębiorczości” .

Informacje: Pani Anna Komoniewska i Pani Edyta Sawicka

Konkurs

Czytaj Regulamin...

 

 

ELEKTRONIKA by żyło się łatwiej

Konkurs na najciekawszy projekt z dziedziny elektroniki, informatyki lub automatyki

 

ORGANIZATOR: Instytut Elektroniki Politechniki Śląskiej oraz partnerzy – firmy SIEMENS Polska i KAMAMI

Rejestracja uczestników: konkurs.iele.polsl.pl  z podaniem danych własnych i nauczyciela-opiekuna 

Termin rejestracji: do 15 II 2018
Opis należy przesłać: do 28 II 2018

Kontakt w szkole: Pan Ireneusz Boczek

 

Szczegółowe informacje o konkursie 
Regulamin

                               

I MISTRZOSTWA ŚL.TZN W HEARTHSTONE

I Mistrzostwa Śl.TZN w Haerthstone zostają odwołane z uwagi na dłuższą nieobecność Pani Małgorzaty Tomeckiej od 1 grudnia 2017 r. 

 

 

 VI OLIMPIADA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I ZARZĄDZANIA

OPiZ

Szkolny koordynator: Pani Edyta Sawicka

Zobacz regulamin

archiwum konkursów 2017

Sponsorzy 85-lecia

85-lecie sponsorzy