ZAPRASZAMY I ZACHĘCAMY UCZNIÓW Śl.TZN DO UDZIAŁU W CIEKAWYCH KONKURSACH!!!

 

 

„Śląskie Zamki i Pałace” – 8 Międzynarodowy Konkurs Historyczny

Foto

Pałac w Jedlince – siedziba organizatora

logo

Celem konkursu jest upowszechnianie, utrwalanie i poszerzanie wiedzy o regionie poprzez ukazanie piękna i rozmaitości Śląskich Zamków i Pałaców, które to budowle związane są ściśle z historią tej ziemi.

Etapy konkursu:

  1. Pisemny (eliminacyjny) dotyczy sporządzenia pisemnej pracy na temat wybranego zamku bądź pałacu znajdującego się w historycznych granicach Śląska. Termin wysyłania prac do 08.05.2020 r. (obowiązuje data stempla pocztowego). Spośród nadesłanych prac komisja wyłoni 20 laureatów najciekawszych opracowań i ogłosi ich listę do 15.05.2020.
  2. Ustny/testowy (finał) odbędzie się w dniach 8-9 czerwca 2020r. na Sali Balowej w Pałacu Jedlinka dla 20 autorów najlepszych opracowań nadesłanych w etapie I.

Pismo przewodnie    Regulamin     Formularz zgłoszeniowy

 

KONKURS „BYĆ JAK ONA – IV edycja”

Celem konkursu jest popularyzacja postaci Ireny Sendler, zainteresownie uczniów historią bohaterki, która z narażeniem własnego życia uratowała ponad 2500 dzieci.

Ulotka


Wypełnienie formularza uczestnictwa i przesłanie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.do 28 XI 2019

Zadanie konkursowe – do 10 XII 2019

Zadanie obejmuje: przygotowanie w formie papierowej portretu Ireny Sendler o wymiarach 50cm x 70cm, opis działań bohaterki (max 3 strony), przeprowadzenie lekcji przybliżającej postać i fotorelacja z lekcji.


Regulamin
     Formularz zgłoszeniowy

 

  

IV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Turystyce

AKADEMIA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO w Katowicach zaprasza do konkursu,

który odbędzie się 26 lutego 2020 roku.

Szczegółowe informacje na stronie: www.kwot.awf.katowice.pl oraz: https://www.facebook.com/kwot.awf.katowice/

Zgłoszenia do: 16 XII 2019 na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zaproszenie    Karta zgłoszenia

 

KONKURS "O złoty indeks Politechniki Śląskiej"

Konkurs Konkurs Konkurs

 

Ogólnopolski Konkurs Fizyczny „Lwiątko 2020”

Pragniemy poinformować o rozpoczęciu zapisów do kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „Lwiątko”. Konkurs rozgrywany jest w szkołach podstawowych, ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych w całej Polsce w pięciu kategoriach:
  • klasy 7 i 8 szkoły podstawowej,
  • klasy 1 liceum i technikum po szkole podstawowej,
  • klasy 1 liceum i technikum po gimnazjum,
  • klasy 2 liceum i technikum po gimnazjum,
  • klasy 3 liceum oraz klasy 3 i 4 technikum po gimnazjum.

Patronami konkursu są Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Oddział Krakowski Polskiego Towarzystwa Fizycznego.

W tym roku konkurs odbędzie się w szkołach w poniedziałek, 30 marca 2020 r. Szkoły mogą zgłosić uczestników do 24 lutego 2020 r. za pomocą formularza na stronie internetowej www.lwiatko.orgOpłata konkursowa wynosi 10 zł od każdego zgłoszonego uczestnika. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej  www.lwiatko.org
 
Zapisy prowadzi Pani Marzena Pilch
 

KONKURSY POLITECHNIKI ŁÓDZKIEJ

Stowarzyszenie Nauczycieli Fizyki Ziemi Łódzkiej, Rektor Politechniki Łódzkiej oraz Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki zapraszają do następujących konkursów:

1.     O puchar Rektora PŁ - First Step To Nobel Prize - internetowy konkurs z fizyki - poziom ponadpodstawowy
2.     O puchar Rektora PŁ – First Step Fields Medal - internetowy konkurs z matematyki - poziom ponadpodstawowy
3.     Fascynująca fizyka – poziom podstawowy oraz ponadpodstawowy,  (arkusze eliminacji szkolnych są dostępne na stronie weeia.p.lodz.pl w  zakładce konkursy fizyczne. Arkusze zabezpieczone są hasłem
4.     Piękne doświadczenie, fascynujące wyjaśnienie – fizyka - poziom ponadpodstawowy oraz podstawowy dla uczniów 7 i 8 klas szkół  podstawowych
5.     Konkurs informatyczny InfoSukces - poziom ponadgimnazjalny oraz poziom ponadpodstawowy oraz podstawowy dla uczniów 7 i 8 klas szkół  podstawowych

LogoKonkursy te  cieszą się wysoką renomą i bardzo dużą popularnością oraz są doskonałym sposobem na systematyczne powtarzanie wiedzy zwłaszcza przed egzaminami.

Udział w konkursach dla szkół ponadpodstawowych to szansa na indeks Politechniki Łódzkiej z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego.

Regulaminy konkursów dostępne są na stronie www.weeia.p.lodz.pl ; www.snf-lodz.edu.pl  oraz www.infimat.p.lodz.pl .

Zapisy do wszystkich konkursów oraz rozgrywki w konkursach internetowych prowadzone będą na portalu www.infimat.p.lodz.pl .

Dla wszystkich internetowych konkursów uruchomione będą wkrótce sesje próbne, do których zapraszamy wszystkich chętnych. Będą one aktywne do 6.10.2019r.

Gdyby pojawiły się jakiekolwiek problemy z użytkowaniem systemu, prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość oraz prosimy o kontakt w ich sprawie z wykorzystaniem linku zgłoś błąd na dole strony  www.infimat.p.lodz.pl

Głównym sponsorem konkursów jest Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej, jak również Rektorat Politechniki Łódzkiej. Nagrodami są między innymi dodatkowe punkty w rekrutacji do liceum, indeksy Politechniki Łódzkiej oraz laptopy, tablety, czytniki e-booków oraz przenośne dyski twarde.

 

OLIMPIADA „O Diamentowy Indeks AGH”

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie zaprasza do udziału w XIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie "O Diamentowy Indeks AGH".

Zadania oraz rejestracja w systemie dostępna jest pod adresem www.diament.agh.edu.pl

Tegoroczna olimpiada została objęta patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN w Szwajcarii.

 

„Serce Kapsuły Czasu”

LogoAkcja o zasięgu ogólnopolskim ma charakter konkursu literackiego i plastycznego.
Zadanie konkursowe brzmi: „Podróż wyobraźnią w przyszłość! Twoja miejscowość, nasz świat za sto lat? Opowiedz o tym!”
Celem przedsięwzięcia jest stworzenie przez uczestników „Serca Kapsuły Czasu” – prac literackich i plastycznych. Wszystkie przesłane do nas prace zostaną zamknięte we wnętrzu kapsuły czasu, która powstanie w Krakowie w przyszłym roku.
Akcja trwa do 30 listopada 2019 r., jednakże prace przesłane przed 1 grudnia 2018 r. wezmą udział w ogólnopolskiej wystawie w Krakowie.

Regulamin i informacje: http://tworzymykrakow.org/sercekapsuly/

Serce Kapsuły Czzasu Serce Kapsuły Czzasu

  

 

 

stopka