ZAPRASZAMY I ZACHĘCAMY UCZNIÓW Śl.TZN DO UDZIAŁU W CIEKAWYCH KONKURSACH!!!

XVII WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ

Organizator: Pracownia Edukacji Czytelniczej Pałacu Młodzieży w Katowicach.

Eliminacje odbędą się w 27 lutego 2019 r. w sali teatralnej Pałacu Młodzieży przy ul. Mikołowskiej 26 w Katowicach.

Zgłoszenia: do 24 I 2019

INFORMACJE

KONKURSY FIZYCZNE I INFORMATYCZNY

LogoUprzejmie przypominamy o nadchodzącym terminie nadsyłania prac w konkursie fizycznym Piękne Doświadczenie, Fascynujące Wyjaśnienie oraz informatycznym InfoSukces, organizowanym przez Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej.

 

W tym roku sponsorami nagród są firmy: CERI International sp. z o.o.. Comarch SA oraz Rossmann supermarkety drogeryjne.Patronat medialny nad konkursami objęła Telewizja TOYA oraz Gazeta Wyborcza.

Regulaminy konkursów dostępne są na stronie www.weeia.p.lodz.pl w zakładce konkursy.
Nie ma potrzeby zgłaszania szkół, wystarczy zarejestrować się na stronie www.infimat.p.lodz.pl i nadesłać prace do 23.12.2018r.

Finaliści i laureaci konkursu InfoSukces poziom ponadgimnazjalny otrzymają certyfikat umożliwiający dostanie się na studia z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego.

Jednocześnie informujemy, że grudzień jest ostatnim miesiącem, w którym można dołączyć do rozgrywek internetowych w konkursach: fizycznym - First Step to Nobel Prize, matematycznym - First Step to Fields Medal. Regulaminy tych konkursów również są umieszczone na stronie Wydziału.

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Tęcza"

Logo

Po raz szósty zapraszamy do Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Tęcza FOTO.

Temat tegorocznej edycji to "Architektura w obiektywie".

W roku szkolnym 2018/2019 Konkurs przeprowadzany jest w dwóch kategoriach konkursowych:

„Młodzik” – uczniowie klas V, VI, VII i VIII szkół podstawowych, „Licealista” – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych

Udział w Konkursie polega na wykonaniu zestawu fotografii (3-5 zdjęć) dowolnego formatu. Zdjęcia mogą dotyczyć: budowli sakralnych i świeckich, zamków, mostów, małej architektury czy ruin.

Kartę zgłoszenia wraz z potwierdzeniem wpłaty należy przesłać (mailem, faksem lub listownie) do dnia 21 grudnia 2018 r. na adres Ogólnopolskiego Organizatora Konkursu.

LogoW załącznikach niezbędne dokumenty zgłoszeniowe.
Regulamin karta zgłoszenia


Mamy nadzieję, że i w tym roku będziecie Państwo uczestniczyć razem z nami w tej wspaniałej zabawie pobudzającej wrażliwość estetyczną i wzbogacającą umiejętności fotograficzne młodzieży. Jak co roku na uczestników, nauczycieli i szkoły czekają wspaniałe nagrody i dyplomy.

 

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS ,,SAFE DATA. VIDEO CHALLENGE”

Opracowanie spotu reklamowego z okazji obchodów Dnia Ochrony Danych Osobowych, które przypadają co roku na dzień 28 stycznia.

Logo

Organizator: Śląska Sieć Metropolitalna Sp. z o.o., Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach.

Konkurs trwa: 26.11.2018 – 10.01.2019r.

W ramach obchodów przygotowywana jest kampania informacyjna, która ma na celu promocje aktywnej postawy wobec bezpieczeństwa danych osobowych i ochrony prywatności, między innymi podczas korzystania z mediów elektronicznych. Kampania odbywa się pod honorowym patronatem Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

W ramach kampanii przygotowywane są 2 spoty reklamowe, z których jeden kierowany jest do mieszkańców miast i emitowany na ekranach ledowych w Gliwicach i 8 ekranach zlokalizowanych w największych miastach Polski. Natomiast drugi spot kierowany do uczniów szkół i rozsyłany do wszystkich typów szkół z terenu całej Polski.

W tym roku postanowiliśmy zwrócić się do uczniów szkół średnich oraz studentów z prośbą o zaangażowanie się w przygotowanie spotów. W związku z powyższym wraz z Miejską Biblioteką Publiczną w Gliwicach ogłaszamy Konkurs ,,Safe data. Video challengena opracowanie spotu reklamowego.

Szczegółowe informacje w załącznikach.
Kwestionariusz
Zgoda na wykorzystanie pracy
Zgoda opiekuna
Regulamin

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie: www.ssm.silesia.pl

 

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI „POLSKO, NIE JESTEŚ TY JUŻ NIEWOLNICĄ!” – 12 XII

12 grudnia 2018 r. o godz. 11.30 (5 godz. lekcyjna) w sali nr 48 odbędzie się Szkolny Konkurs Recytatorski „Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą!”, wieńczący obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Zapraszamy chętnych uczniów – zapisy u nauczycieli języka polskiego do 11 XII.

Konkurs

OKAWANGO – OGÓLNOPOLSKI KONKURS WIEDZY GEOLOGICZNEJ

LogoLogo

Wydział Geologii Uniwersytetu Warszawskiego wraz z Wydawnictwem Nowa Era podjął działania zmierzające do upowszechniania wiedzy geologicznej zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli. Pierwszą wspólną inicjatywą jest Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Geologicznej – OKAWANGO.

Tematy prac do I etapu:

 1. Projekt jednodniowej wycieczki geoturystycznej.
 2. Surowce skalne Twojej gminy/powiatu – wpływ ich wydobycia na życie mieszkańców.

Informacje o konkursie znajdują się na stronie:

http://geo.uw.edu.pl/pl/aktualnosci/479-okawango-2018-2019

Do wygrania:

 1. Laureaci OKAWANGO dostają się na studia wyższe na Wydziale Geologii Uniwersytetu Warszawskiego, uzyskując maksymalną liczbę punków w procedurze kwalifikacyjnej.
 2. Trzech najlepszych laureatów uzyskuje możliwość uczestniczenia w zagranicznej ekspedycji geologicznej, organizowanej przez Wydział Geologii UW (udział ten jest bezpłatny, a Organizator pokrywa koszty uczestnictwa); zobacz nasze wcześniejsze ekspedycje...
 3. Finaliści OKAWANGO uzyskują ułatwienia w procedurze kwalifikacyjnej na studia wyższe na Wydziale Geologii UW w postaci maksymalnej liczby punktów z przedmiotu Geografia.
 4. Uczestnicy II-go etapu oraz nauczyciele opiekunowie mogą otrzymać dodatkowe nagrody ufundowane przez darczyńców i sponsorów Konkursu OKAWANGO

UWAGA! REJESTRACJI NALEŻY DOKONAĆ do 7.12.2018r.

Organizator w szkole: Pani Anna Komoniewska

 

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek

GwiazdaJubileuszowa, 25. edycja Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. K. Szwarlika, pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy, serdecznie zaprasza do udziału i radosnego kolędowania podczas największego kolędowego przeglądu w Polsce!

Rejestracja Uczestników przez formularz zgłoszeniowy na stronie www.mfkip.pl trwa do 27 listopada. Udział w Festiwalu jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich amatorów (w tym uczniów i absolwentów szkół muzycznych I stopnia), którzy ukończyli 6 lat i śpiewają solo, w duetach, chórach, zespołach czy scholach.

Przez cały grudzień eliminacje do Festiwalu będą odbywały się w 33 polskich miastach oraz na Litwie, Białorusi i Ukrainie. W województwie śląskim organizatorzy zapraszają na przesłuchania do Będzina, Bielska-Białej, Częstochowy, Dąbrowy Górniczej, Jaworzna, Katowic, Raciborza, Rybnika i Tarnowskich Gór.

Wielki finał z udziałem ponad setki najlepszych wykonawców odbędzie się w Będzinie w dniach 10-12 stycznia 2019 r., a Festiwal zwieńczy odbywający się 13 stycznia 2019 r. Jubileuszowy Koncert Galowy.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa!

„Serce Kapsuły Czasu”

LogoAkcja o zasięgu ogólnopolskim ma charakter konkursu literackiego i plastycznego.
Zadanie konkursowe brzmi: „Podróż wyobraźnią w przyszłość! Twoja miejscowość, nasz świat za sto lat? Opowiedz o tym!”
Celem przedsięwzięcia jest stworzenie przez uczestników „Serca Kapsuły Czasu” – prac literackich i plastycznych. Wszystkie przesłane do nas prace zostaną zamknięte we wnętrzu kapsuły czasu, która powstanie w Krakowie w przyszłym roku.
Akcja trwa do 30 listopada 2019 r., jednakże prace przesłane przed 1 grudnia 2018 r. wezmą udział w ogólnopolskiej wystawie w Krakowie.

Regulamin i informacje: http://tworzymykrakow.org/sercekapsuly/

Serce Kapsuły Czzasu Serce Kapsuły Czzasu

Konkurs „O złoty indeks Politechniki Śląskiej”

PlakatKonkurs dla maturzystów przeprowadzany w następujących dziedzinach: matematyki, fizyki, chemii i informatyki.
Nagrodą jest możliwość zdobycia „Złotego indeksu” oraz podjęcia studiów na wybranych kierunkach stacjonarnych bez postępowania kwalifikacyjnego lub otrzymanie preferencyjnych punktów w postępowaniu rekrutacyjnym.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 18 grudnia 2018 r.

Szczegółowe informacje:
https://www.polsl.pl/imprezy/zlotyindeks/Strony/Witamy.aspxhttps://rekrutacja.polsl.pl/zloty-indeks/

Pierwszy etap zmagań polega na rozwiązaniu zadań na platformie Politechniki Śląskiej.

10.01.2019. Ostateczny termin nadsyłania rozwiązań zadań etapu I
https://platforma.polsl.pl/zlotyindeks

Osoby zakwalifikowane do drugiego etapu rozwiązują zadania w siedzibie uczelni.
Prace oceniane są przez komisje przedmiotowe złożone z nauczycieli akademickich.

Na zwycięzców czekają następujące nagrody:
I stopnia – indeksy na wybrane kierunki studiów stacjonarnych dla 10 osób
II stopnia – 40 punktów preferencyjnych w postępowaniu rekrutacyjnym dla 20 osób
III stopnia – 30 punktów preferencyjnych w postępowaniu rekrutacyjnym dla 20 osób

By z sukcesem przejść przez konkursowe sito, Politechnika Śląska oferuje uczniom udział w „Złotych Warsztatach”. Pod okiem doświadczonych wykładowców, zgłębią oni tajniki tylko z pozoru trudnych dziedzin jak matematyka, informatyka i fizyka.

https://rekrutacja.polsl.pl/zlotewarsztaty/

 

„Promocja Zdrowego Stylu Życia”

LogoŚląski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Katowicach informuje, że etap rejonowy konkursu „Promocja Zdrowego Stylu Życia” dla szkół średnich odbędzie się w dniu 14.12. 2018 r. o godz. 9.00 w Liceum Ogólnokształcącym Nr 5 im. Władysława Broniewskiego, przy ulicy Jankego 65 w Katowicach.

Zgłoszenia proszę kierować do 9.12.2018r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapytania: nr tel. 692952916

 

Konkurs Elektronika – by żyło się łatwiej


Instytut Elektroniki Politechniki Śląskiej wraz z partnerami – firmami SIEMENS Polska oraz KAMAMI ogłasza konkurs na najciekawszy projekt z dziedziny elektroniki, informatyki lub automatyki pod hasłem: Elektronika – by żyło się łatwiej.

Konkurs kierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych – szczególnie liceów profilach matematyczno-fizycznych i politechnicznych oraz techników kształcących w kierunkach: technik elektronik, mechatronik, informatyk, automatyk i pokrewnych.

PlakatDo konkursu można zgłaszać zrealizowane projekty będące przykładami praktycznych zastosowań szeroko pojętej elektroniki. Mogą nimi być: układy elektroniczne, systemy mechatroniczne, aplikacje sterowników programowalnych PLC, takich jak SIMATIC S7, LOGO! oraz innych, aplikacje na mikrokontrolerach, aplikacje na smartfony i tablety, programy komputerowe,

Zakres zastosowań może obejmować między innymi: wszelkie udogodnienia dla osób niepełnosprawnych (niedowidzących, niedosłyszących, mających problemy z komunikacją, poruszaniem itp.), elektronika dla zdrowia – rozwiązania wspomagające trening, dietę oraz kuracje, elementy automatyki domowej – automatyczne systemy ogrzewania i wentylacji, sterowanie bramami, oknami, roletami oraz domowe systemy bezpieczeństwa (zabezpieczenia antywłamaniowe, symulatory obecności osób itp.), systemy dokarmiania zwierząt domowych oraz podlewania roślin podczas nieobecności domowników, stacje meteorologiczne oraz systemy monitoringu zanieczyszczeń, systemy odmierzania czasu (np. rejestrowanie czasu użytkowania urządzeń i materiałów eksploatacyjnych), systemy oświetlenia awaryjnego, wszelkie urządzenia ruchome – w tym modele pojazdów, robotów kroczących, konstrukcje latające, urządzenia warsztatowe – przyrządy pomiarowe, zautomatyzowane obrabiarki, drukarki 3D, pomoce dydaktyczne, zarówno sprzętowe, jak i programowe.

Do konkursu można zgłaszać projekty oryginalne, jak również projekty już prezentowane w innych konkursach (z wyjątkiem projektów prezentowanych w poprzedniej edycji konkursu „Elektronika – by żyło się łatwiej”). Przyjmowane będą zarówno projekty indywidualne, jak i tworzone w zespołach dwuosobowych – np. będące efektem działalności kół zainteresowań.

Osoby zamierzające wziąć udział powinny zarejestrować się na stronie konkursu: konkurs.iele.polsl.pl, podając proponowany temat projektu, swoje dane oraz dane nauczyciela opiekuna.*

Termin rejestracji upływa z dniem 15 grudnia 2018.

Szczegółowe zasady Konkursu określone są w Regulaminie dostępnym na stronie konkursu:

http://iele.polsl.pl/ie3/index.php/instytut/dla-szkol/konkurs-dla-uczniow-szkol-srednich

 

ZWOLNIENI Z TEORII - projekt społecznościowy

Logo

SERDECZNIE ZAPRASZAM UCZNIÓW ZAINTERESOWANYCH REALIZACJĄ PROJEKTU W RAMACH OLIMPIADY ZWOLNIENI Z TEORII

W związku z zainteresowaniem Olimpiadą i pytaniami, które najczęściej uczniowie zadają przed przystąpieniem do projektu, postanowiłam w kilku zdaniach przedstawić główne założenia Olimpiady. W ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii uczniowie realizują projekty społeczne.

Do 30.11.2018r można zainicjować swój własny projekt (data zakończenia inicjacji).

PROJEKTY SPOŁECZNE oddolne  lokalne, ogólnokrajowe inicjatywy, pobudzające ludzi do działania, będące odpowiedzią na zaobserwowane w rzeczywistości problemy społeczne.

PROJEKT SPOŁECZNY to każda, nawet najprostsza inicjatywa, która zmienia otoczenie na lepsze. To platforma dla studentów i licealistów do tworzenia własnych projektów społecznych.
Każdy, kto zrealizuje swój projekt, zostaje finalistą i otrzymuje międzynarodowy certyfikat z zarządzania (ceniony przez pracodawców na całym świecie). Główna nagroda to „Złote Wilki” – nagroda dla najlepszych projektów w Polsce.

TWÓJ PROJEKT – może dotyczyć kultury, sportu, nowych technologii, przestrzeni miejskiej, sztuki… wszystkiego, co jest związane z pasją i zainteresowaniami. Każdy Użytkownik Platformy ma możliwość rozpoczęcia projektu lub dołączenia do istniejącego już projektu, który jest na etapie Inicjacji, poprzez zakładkę „Mój Projekt” w Portalu w dowolnym czasie.

W danym momencie (roku szkolnym) możesz realizować na Platformie tylko jeden projekt. Zespół może liczyć od dwóch do dziesięciu osób, choć rekomendowana jest praca w zespołach od trzech do sześciu osób.

KIEROWNIK PROJEKTU osoba, która utworzyła projekt na Platformie, staje się kierownikiem tego projektu. Funkcję Kierownika można przekazać innej osobie w zespole, w dowolnym momencie trwania projektu w zakładce „Mój Projekt” na Platformie.

Każdy projekt musi być realizowany w wybranym przez zespół na etapie Inicjacji temacie i formacie.

TEMAT PROJEKTU: edukacja, kultura, ekologia i natura, zdrowie i sport, przestrzeń miejska, społeczeństwo obywatelskie, społeczność lokalna.

FORMAT:

 • reklama społecznaprojekt, w którym beneficjenci otrzymują ważny przekaz, głównie poprzez kampanię marketingową: plakaty, ulotki, filmy na YouTube, itd
 • wydarzenie publiczneprojekt skoncentrowany wokół jednego bądź serii wydarzeń otwartych dla szerokiej grupy beneficjentów
 • projekt technologiczny – projekt, w którym beneficjenci będą korzystać z wytworzonej w trakcie prac projektowych technologii. Może to być urządzenie, aplikacja lub portal internetowy – jednak tylko wtedy, gdy nie powstanie on z gotowych szablonów. Możecie napisać go sami bądź zlecić stworzenie zewnętrznemu partnerowi
 • zbiórka charytatywnaprojekt polegający na zachęceniu ludzi do przekazania pieniędzy lub przedmiotów na ważny cel.

Ukończony projekt musi uzyskać MINIMALNĄ LICZBĘ BENEFICJENTÓW (odbiorców) lub zebranych środków (w przypadku zbiórki charytatywnej), dla swojego formatu:

 • minimum 90 beneficjentów dla wydarzenia publicznego,
 • minimum 6000 beneficjentów dla reklamy społecznej ,
 • minimum 200 beneficjentów dla projektu technologicznego,
 • minimum 2000 PLN (kwota pieniężna lub wartość pozyskanych darów) zebranych podczas zbiórki charytatywnej.

Projekt powinien być przypisany do Instytucji, czyli np. szkoły, uczelni lub firmy, którą uczeń reprezentuje. Instytucję projektu można wybrać w formularzu „Zarządzanie” na etapie Inicjacji. Jeśli na potrzeby projektu tworzone są publiczne materiały promocyjne, np. fanpage na Facebooku, plakaty lub spot wideo lub występujecie w mediach to powinno być w nich zaznaczone, że projekt jest realizowany w ramach platformy Zwolnieni z Teorii.

ROLA MENTORA: Przez projekt prowadzi ucznia mentor wyznaczony w ramach platformy. Najczęściej są to finaliści poprzednich edycji Olimpiady. Zaangażowanie mentora we wspieranie powstających na Platformie projektów jest dobrowolne oraz nieodpłatne i jego pracy należy się szacunek. Nieodpowiednie zachowania względem mentora mogą skutkować sankcjami dla zespołu projektu, włącznie z zablokowaniem konta na Platformie.

ETAPY PROJEKTU:

 • Inicjacja,
 • Planowanie,
 • Realizacja,
 • Zakończenie.

Od momentu przejścia na etap Planowania Twój zespół ma 6 miesięcy na przesłanie formularza „Zarządzanie” na ostatnim etapie – Zakończeniu.

UKOŃCZENIE PROJEKTU W RAMACH PLATFORMY następuje poprzez finalne zaakceptowanie przez uczniów (kierownika) formularzy „Zarządzanie” i po wysłaniu formularza na etapie Zakończenia przez Kierownika Projektu.

Serdecznie zapraszam osoby realizujące lub pragnące zainicjować projekt na spotkanie 12.09.2018r do sali 20.

Koordynator w Szkole: Pani Anna Komoniewska

 

BAKCYL

Logo Logo

Bakcyl Bakcyl Bakcyl

 

XVII EDYCJA SZKOLNEJ INTERNETOWEJ GRY GIEŁDOWEJ

Logo

ZAPRASZAM DO UDZIAŁU W XVII EDYCJI SZKOLNEJ INTERNETOWEJ GRY GIEŁDOWEJ

W dniu 24 września rozpoczęła się rejestracja do Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej (SIGG). Jest to największy projekt edukacyjny z zakresu edukacji giełdowej kierowany do młodzieży szkolnej. Do tej pory wzięło w nim udział niemal 260 tys. uczniów z całej Polski. W tym roku na najlepszy Zespół czeka nagroda w wysokości 10 tys. zł, a łączna pula nagród wynosi ponad 85 tys. zł.

Organizatorami projektu są Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Fundacja GPW. Partnerem strategicznym jest Fundacja im. Lesława A. Pagi. Projekt został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Finansów oraz Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Kto może wziąć udział w SIGG?

W SIGG mogą wziąć udział uczniowie szkół ponadpodstawowych i oddziałów gimnazjalnych, w zespołach liczących od 2 do 4 osób, pod opieką nauczyciela. W grze mogą uczestniczyć także uczniowie, którzy wcześniej nie mieli okazji zapoznać się z zasadami funkcjonowania giełdy – dzięki kursom e-learningowym mogą uzupełnić wiedzę na ten temat. Gra jest dostępna dla uczniów z całej Polski, a udział w niej jest bezpłatny.

SIGG podzielony jest na etapy: 

 • Gra testowa: (22 października 2018 – 31 października 2018)
 • Etap 1: transakcje na akcjach i ETF-ach (5 listopada 2018 – 11 stycznia 2019)
 • Etap 2: transakcje na kontraktach terminowych (25 lutego 2019 – 29 marca 2019)
 • Finał w Sali Notowań GPW (17 kwietnia 2019)
 • E- learning odbywa się równolegle do gry i kończy klasówką on line przed rozpoczęciem ferii zimowych.

10 tys. zł dla najlepszych młodych inwestorów

Pieniądze na rachunku inwestycyjnym są wirtualne, ale do wygrania jest już prawdziwe 10 tysięcy złotych dla najlepszego zespołu. Przewidziano też nagrody pieniężne dla zespołów i nauczycieli, którzy zajmą kolejne miejsca na podium. Ponadto atrakcyjne nagrody rzeczowe zostały przewidziane dla osób, które osiągną najlepsze wyniki w kursie e-learningowym. Najlepsi będą mieli okazję zobaczyć Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie z bliska podczas Finału konkursu, który odbędzie się w Sali Notowań GPW.

Organizator w Szkole: Pani Anna Komoniewska

 

VIII Edycja Konkursu Naukowego E(x)plory

Nabór projektów do VIII Edycji Konkursu Naukowego E(x)plory będzie w tym roku trwać od 1 października 2018 do 31 stycznia 2019!

Logo

Główną ideą E(x)plory jest wspieranie zdolnych, młodych naukowców w realizacji innowacyjnych projektów naukowych, a także docieranie do szerokiego grona odbiorców, promowanie kultury naukowej i wzbudzanie naukowej ciekawości świata. Przełamujemy stereotyp, że nauka jest nudna, popularyzujemy innowacyjne badania, rozwijamy potencjał i pomysły młodych ludzi, tworzących nowoczesne technologie.

E(x)plory to niezwykły konkurs naukowy dla młodzieży w wieku 13-20 lat, do którego można zgłaszać pomysły z różnych dziedzin naukowych. Udział w konkursie jest bezpłatny. Formularz zgłoszeniowy na stronie www.explory.pl zostanie uruchomiony 1 października i będzie aktywny do 31 stycznia 2019 roku.

E(x)plory to możliwość zdobycia nagród finansowych dla laureatów – nawet 10 000 zł, nagród rzeczowych dla nauczycieli i bonów edukacyjnych dla szkół. Najlepsi młodzi naukowcy będą reprezentowali Polskę na najbardziej prestiżowych zagranicznych konkursach naukowych dla młodzieży, między innymi w USA i Rumunii. Uczestnicy Konkursu Naukowego E(x)plory mogą również wziąć udział w stażach badawczo-rozwojowych, które odbywają się w działach badawczo-rozwojowych firm technologicznych oraz instytucjach naukowych.

Ubiegłoroczna edycja E(x)plory cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Do Konkursu Naukowego zgłosiło się ponad 200 najzdolniejszych młodych uczniów z wszystkich regionów Polski, a nasi laureaci zdobyli nagrody na największych światowych konkursach naukowych: Intel ISEF w USA, Infomatrix w Rumunii oraz Expo-Sciences Europe w Rumunii.

Wszelkie potrzebne szczegóły dotyczące konkursu, nagród i procedury zgłoszeniowej znaleźć można na naszej stronie www.explory.pl w zakładce „Konkurs”.

Główne założenia w przystępnej formie prezentowane są w krótkiej animacji dostępnej na portalu YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=PS768pGY38o&feature=youtu.be

 

stopka