ZAPRASZAMY I ZACHĘCAMY UCZNIÓW Śl.TZN DO UDZIAŁU W CIEKAWYCH KONKURSACH!!!

 

VIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników

Plakat

 

Konkurs jest organizowany przez Fundację Cooperatio i Międzynarodowe Targi Poznańskie. Po kilku latach intensywnego rozwoju Mistrzostwa zyskały miano jednego z najbardziej prestiżowych i największego konkursu dla młodych mechaników. Ambasadorem Mistrzostw jest Grzegorz Duda - wielokrotny mistrz w rajdach, gospodarz programów „Garaż Dudy” i „101 napraw” w TVN Turbo. Mistrzostwa wspierają również znane marki motoryzacyjne – m.in. producent olejów silnikowych Mobil 1.

 

 

  • Bezpłatną rejestrację 2-osobowych zespołów uczniowskich prowadzimy na stronie mistrzostwamechanikow.pl
  • Szkoła może zgłosić wiele zespołów.
  • Uczniowie rywalizują w kategorii Młody Mechanik, nowej kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych lub w obu kategoriach.
  • Eliminacje w formie testu internetowego odbędą się 6 marca o godzinie 12:00 (kategoria Młody Mechanik) i 12:30 (kategoria Młody Mechanik Maszyn Rolniczych). Godziny są bezkolizyjne, więc uczniowie mogą próbować swoich sił w obu kategoriach.
  • Do końca lutego zespoły zarejestrowane na liście uczestników Mistrzostw otrzymają w mailu szczegółowe informacje dotyczące przebiegu eliminacji.
  • Każdy uczestnik oraz nauczyciel otrzyma po zakończeniu Mistrzostw okolicznościowy dyplom.
  • Najlepsze zespoły spotkają się w finałach podczas targów Poznań Motor Show 2019.
  • Regulamin Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników znajduje się na stronie www.misztrzostwamechanikow.pl
  • Zachęcamy do śledzenia konkursu na naszym profilu społecznościowym: www.facebook.com/MistrzostwaMechanikow

Start w konkursie to szansa zawodowa dla przyszłych absolwentów oraz doskonała okazja do promocji szkoły.

W przypadku dodatkowych pytań dotyczących rywalizacji w kategorii Młody Mechanik prosimy o kontakt z Michałem Pełczyńskim, tel. 691 745 292. Pytania można również kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

XX Ogólnopolski Konkurs Geologiczno-Środowiskowy

Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro, odbywający się w 2019 roku pod hasłem

POTĘGA ŻYWIOŁÓW ZIEMI 2019

Baner

Konkurs wiedzy geologicznej w dwóch kategoriach wiekowych:
• dla uczniów VII i VIII klas szkoły podstawowej oraz gimnazjalistów
• dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

I etap konkursu wiedzy polega na samodzielnym przygotowaniu pracy pisemnej na jeden z poniżej zamieszczonych tematów i przesłanie jej do siedziby organizatora (szczegółowe informacje w komunikacie na stronie konkursu)

Temat 1: Jak żywioły wpłynęły na naszą historię?
Temat 2: Okiełznać żywioły Ziemi – czy to możliwe?
Temat 3: Najpotężniejszy z żywiołów Ziemi

Termin nadsyłania prac dla I etapu konkursu upływa 31 marca 2019r.

Konkurs dla szkół z obszaru województw śląskiego i opolskiego organizuje: Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy Oddział Górnośląski w Sosnowcu

W półfinale (finale regionalnym) konkursu przyznawane są nagrody rzeczowe oraz nagroda nierzeczowa dla zdobywcy I miejsca w postaci wycieczki do Warszawy, podczas której odbędą się finały ogólnopolskie konkursu.

Dodatkowo uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy zdobędą I, II i III miejsce w finale ogólnopolskim otrzymają INDEKSY Uniwersytetu Jagiellońskiego (kierunek GEOLOGIA) oraz Wydziału Geologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Szczegółowe informacje o konkursie zamieszczone są na stronie http://sosnowiec.pgi.gov.pl oraz http://konkurs.pgi.gov.pl

LogoMieszkamy na planecie żywiołów. Staramy się je poznać, zrozumieć, a nawet okiełznać i wykorzystać ich moc. Z pewnym wyprzedzeniem i w miarę precyzyjnie potrafimy już dziś przewidzieć wylewy rzek, uderzenia huraganów, czy też upadek meteorytu, ale kataklizmy natury geologicznej często pozostają dla nas tajemnicą niemal do ostatnich sekund przed ich nadejściem. Wybuchy wulkanów, trzęsienia ziemi, fale tsunami, to fascynujące i jednocześnie przerażające spektakle przyrody, uwalniające w ułamkach sekund niszczycielską energię, która przypomina nam o potędze żywiołów i bezradności człowieka wobec sił natury.

W długiej, liczącej około 4,6 miliarda lat historii Ziemi zjawiska te zdarzały się wielokrotnie. Właściwie od momentu, kiedy Ziemia ostygła i utworzyła się jej twarda skorupa skalna, podlegała ona nieustannym zmianom zachodzącym pod wpływem żywiołów obdarzonych ogromną siłą – destrukcyjną, ale też twórczą. Zarówno w przeszłości, jak i w teraźniejszości kształtują one oblicze świata!

Drogi uczestniku konkursu!

Puść wodze swojej wyobraźni, fantazji i udaj się w podróż, której celem będzie spotkanie z najpotężniejszym Twoim zdaniem z żywiołów, który najmocniej odcisnął swoje piętno w wyglądzie naszej planety lub spowodował największe jej spustoszenie. Raporty z wyprawy prześlijcie nam w formie prac plastycznych i pisemnych. Życzymy miłej zabawy i sukcesu w konkursie! Powodzenia!

Paweł Woźniak

KOMUNIKAT
REGULAMIN

 

OLEANPIADA

LogoZapraszamy uczniów szkół średnich do wzięcia udziału w II edycji konkursu „Oleanpiada”, będącym interdyscyplinarnymi zawodami o tematyce Lean Management, które odbędą się 16 kwietnia 2019 r. w murach Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie!

Tematyka zawodów została oparta o metodologię Lean Management (ang. Szczupłe Zarządzanie), która na co dzień wykorzystywana jest w przedsiębiorstwach produkcyjnych, a możliwa jest do zastosowania w wielu innych dziedzinach życia. Udział w Oleanpiadzie daje niepowtarzalną okazję do zgłębienia z naszą pomocą wiedzy z tej dziedziny oraz kolejno sprawdzenie swoich umiejętności z zakresu efektywnego działania zespołowego, rozwiązywania problemów, dostrzegania marnotrawstwa w swoim otoczeniu, lepszej organizacji pracy, a przede wszystkim kształtowania wytrwałości i systematyki pracy.

W celu zapoznania się ze szczegółowym opisem wydarzenia oraz najważniejszymi informacjami zapraszamy do przeczytania Oferty i Regulaminu, a także odwiedzenia fanpage’a na Facebook'u: https://www.facebook.com/events/284659192208760/

Na zgłoszenia połączone z rozwiązaniem case study czekamy w terminie:
11.02 – 01.03.2019 roku, dostępne w postaci formularza pod linkiem:  https://goo.gl/forms/eEv3ugeAfLsEn7qW2

OFERTA
REGULAMIN

 

KONKURS FOTOGRAFICZNY

Plakat

„LIDER DOBROCZYNNOŚCI”

Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Czeladzi (szkoła kształcąca Pracowników Socjalnych) serdecznie zaprasza do udziału w V edycji konkursu pt. "LIDER DOBROCZYNNOŚCI" na najlepsze akcje społeczne zrealizowane w latach 2017-2019. Konkurs skierowany jest do szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego.

Konkurs został objętych honorowym patronatem Marszałka Województwa Śląskiego, Rektora Uniwersytetu Śląskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty i Burmistrza Miasta Czeladź.

Termin zgłoszeń: 24 II – 29 III 2019
Zadanie: przesłanie pracy konkursowej (wg załącznika)

Regulamin konkursu
Załącznik

KONKURS NA WIDEOKLIP – „WIELKI PADEREWSKI”

Plakat

Organizator: Fundacja Fabryka Sztuki, z siedzibą w Poznaniu
Strona internetowa i regulamin:  http://www.wielkipaderewski.pl/ 

Zapraszamy wszystkich młodych artystów, którzy chcą działać kreatywnie i twórczo! 

Zadaniem Uczestnika projektu jest stworzenie wideoklipu w oparciu o utwór
I.J. Paderewskiego – Menuet G-dur
.

Forma realizacji wideoklipu jest dowolna – liczy się wyobraźnia i pomysł!
Na prace konkursowe czekamy do 31 marca 2019r.

Najlepsze projekty opublikujemy na stronie internetowej, a ich autorów nagrodzimy.

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS "POZNAJMY SIĘ"

Konkurs

Termin zgłoszeń: 31 marca 2019

Informacja o konkursie

 

KONKURS WIEDZY O INŻYNIERII MATERIAŁOWEJ

Konkurs

Regulamin

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS "EKSPERYMENT ŁAŃCUCHOWY"

LogoZwracamy się do Państwa w imieniu grupy studentów, doktorantów oraz pracowników Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie zajmującej się popularyzacją nauki.

Chcielibyśmy zaprosić Państwa do udziału w siódmej edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Eksperyment Łańcuchowy”, której finał odbędzie się 1 czerwca 2019 roku w Krakowie.

Organizowany przez nas konkurs ma na celu popularyzację nauk ścisłych, a przede wszystkim fizyki, głównie wśród młodych osób. Uczestnictwo w konkursie pozwala na wspólne spędzenie czasu oraz naukę fizyki poprzez zabawę. Ponadto uczy kreatywnego myślenia, pracy w grupie oraz majsterkowania. Z radością obserwujemy, że zainteresowanie naszym konkursem jest coraz większe.

„Eksperyment Łańcuchowy” kierowany jest do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadpodstawowych, studentów oraz do całych rodzin. Nagrody przyznawane są w poszczególnych kategoriach, każdy więc może zostać zwycięzcą.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej wydarzenia: http://www.lancuch.if.uj.edu.pl. Zapraszamy także na stronę serwisu Facebook, poświęconą naszemu konkursowi: https://www.facebook.com/EksperymentLancuchowy .

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane będą do  24 marca 2019 roku.

 

Z wyrazami szacunku,
Organizatorzy Eksperymentu Łańcuchowego

Informacji udziela Pani Marzena Pilch

 

KONKURS MATEMATYCZNY KANGUR 2019

Kangur logo

Bierzemy udział w KANGURZE – odbędzie się 21 marca 2019 o godz. 9.00.

Szkolny koordynator: Pani Iwona Stańko

Regulamin

 

 

Zgłoszenia w Szkole: Panie Joanna Suter –Chmielewska i Anna Światłoń

„SUKCES NA BANK”

Ogólnopolski turniej wiedzy o finansach i ekonomii dla 5-osobowych zespołów szkoły pod opieką nauczyciela.

Rejestracja do 24 lutego 2019 r. na stronie:
www.sukcesnabank.pl

Regulamin, informacje i przydatne materiały na podanej stronie

Foto Foto Foto

 

II Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Hiszpanii

Zgłoszenia do 15.03.2019.

Etap pisemny: 02.04.2019. na terenie szkoły

Etap ustny: 16.04.2019. ZSO w Mysłowicach

Regulamin z informacjami

 

XXI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Ludzie ludziom zgotowali ten los”

Konkurs jest realizowany w ścisłej współpracy z Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau, a gościem tegorocznej edycji będzie autor książki „Dzieciństwo w pasiakach” – Pan Bogdan Bartnikowski.

Tematyka prac: „Dzieciństwo w pasiakach” 

Technika, formaty prac oraz inne szczegóły określono w Regulaminie

Na prace czekamy do 25 lutego 2019 r.

Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków, 43-100 Tychy, ul. Kardynała Hlonda 1, Polska tel. (0-32) 227 30 59, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

„Serce Kapsuły Czasu”

LogoAkcja o zasięgu ogólnopolskim ma charakter konkursu literackiego i plastycznego.
Zadanie konkursowe brzmi: „Podróż wyobraźnią w przyszłość! Twoja miejscowość, nasz świat za sto lat? Opowiedz o tym!”
Celem przedsięwzięcia jest stworzenie przez uczestników „Serca Kapsuły Czasu” – prac literackich i plastycznych. Wszystkie przesłane do nas prace zostaną zamknięte we wnętrzu kapsuły czasu, która powstanie w Krakowie w przyszłym roku.
Akcja trwa do 30 listopada 2019 r., jednakże prace przesłane przed 1 grudnia 2018 r. wezmą udział w ogólnopolskiej wystawie w Krakowie.

Regulamin i informacje: http://tworzymykrakow.org/sercekapsuly/

Serce Kapsuły Czzasu Serce Kapsuły Czzasu

  

 

 

stopka