KONKURS NBP NA PRACĘ PISEMNĄ - XVI EDYCJA

 

Logo BPN

Narodowy Bank Polski zaprasza do udziału w kolejnej edycji konkursu na pracę pisemną.

To już szesnasta edycja „Konkursu na pracę pisemną” organizowanego przez Narodowy Bank Polski, który po raz kolejny odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Uczestnicy przygotowują pracę pisemną: 

- dla uczniów szkół ponadpodstawowych praca na temat: Czy wzrost PKB w danym kraju oznacza wzrost dobrobytu
i poprawę jakości życia obywateli?

Celem konkursu jest pogłębienie zainteresowań młodzieży wiedzą ekonomiczną, sprawdzenie umiejętności praktycznego jej wykorzystania oraz zachęcenie dyrekcji i nauczycieli szkół do wdrażania w nauczaniu ekonomii elementów praktycznych, kształtujących umiejętność funkcjonowania uczniów w warunkach gospodarki rynkowej.

Patronem internetowym konkursu jest Plagiat.pl. Jak w latach ubiegłych, wszystkie prace zostaną sprawdzone w Internetowym Systemie Antyplagiatowym Plagiat.pl w celu wykluczenia ewentualnych zbieżności z innymi dostępnymi tekstami.

Co dla zwycięzców?

Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody – laureat pierwszego miejsca w wysokości 4000 zł,  drugiego 3500 zł, a trzeciego 3000 zł. Przyznane zostaną również trzy wyróżnienia specjalne, uhonorowani będą także opiekunowie merytoryczni nagrodzonych uczniów. Ogłoszenie wyników nastąpi 8 grudnia br.

Wymagania konkursowe: Praca powinna zostać przygotowana w języku polskim. Może zawierać elementy graficzne (np. zdjęcia lub wykresy), a jej objętość nie może być mniejsza niż pięć stron formatu A4 (maksymalnie – 10). Na końcu pracy należy dodać bibliografię. Więcej szczegółów, w tym regulamin konkursu i niezbędne do wysłania pracy załączniki, znajdują się na stronie www.nbp.pl/konkurs/praca-pisemna oraz www.nbportal.pl/konkurs-na-prace-pisemna.

TERMIN nadsyłania prac (wraz z załącznikami), wyłącznie za pośrednictwem formularza elektronicznego, upływa 17 października br.

Koordynator konkursu: Kinga Sternik Departament Edukacji i Wydawnictw
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 185 14 50

Kontakt w szkole: Nauczyciele przedsiębiorczości

Informacje

stopka