Ogólnopolska Gra Kryptologiczna ŁAMACZE SZYFRÓW

 Łamacze Szyfrów

Rusza kolejna edycja Ogólnopolskiej Gry Kryptologicznej ŁAMACZE SZYFRÓW, w której każdy chętny może wcielić się w agenta tajnych służb i poznać tajniki pracy kryptologa. 

Gra poświęcona jest polskim matematykom, którzy 85 lat temu złamali szyfr niemieckiej maszyny szyfrującej Enigma, czym przyczynili się do sukcesu aliantów w czasie II wojny światowej. Zabawa łączy więc elementy historii, matematyki i logiki.

W zmaganiach biorą udział trzyosobowe zespoły, które poznają metody szyfrowania i łamania szyfrów, by rozwiązywać wirtualne zagadki i łamać coraz trudniejsze depesze. 

Co szczególnie ważne to fakt, że adeptem kryptologii może stać się każdy (jeśli tylko umie pisać), bowiem zabawa toczy się na trzech poziomach trudności - podstawowym (gdzie nie trzeba mieć żadnej wiedzy o łamaniu szyfrów), zaawansowany, oraz poziomie Enigma,
w którym uczestnicy (z sukcesem) zmierzą się z tą słynną maszyną szyfrującą.

O atrakcyjności zabawy świadczy fakt, że w dotychczasowych edycjach gry wzięło udział już kilka tysięcy uczestników. 

REJESTRACJA ZESPOŁÓW już teraz, do 24 listopada na www.lamaczeszyfrow.pl!
POZIOM WPROWADZAJĄCY od 25.09 (decydująca rozgrywka 13.10),
POZIOM ZAAWANSOWANY od 16.10 (decydująca rozgrywka 3.11).
POZIOM ENIGMA od 6.11 (decydująca rozgrywka 24.11).

Szczegóły na www.lamaczeszyfrow.pl,

Łamacze Szyfrów 

Kontakt prasowy:
tel: 693 395 626, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., FB: /lamaczeszyfrow

Łamacze Szyfrów

stopka