„Orzeł Biały – Nasza Duma”

Godło

Kancelaria Senatu RP wraz z kuratorami oświaty poszczególnych województw ogłasza konkurs, organizowany w ramach Jubileuszu obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Jego celem jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat symboli polskiej państwowości: biało-czerwonej flagi, godła z Białym Orłem w koronie i „Mazurka Dąbrowskiego”.
Tematem pracy konkursowej są godła z orłem symbolizujące wszystkie okresy trwania państwowości polskiej, używane od czasów Mieszka I do współczesnych.

Szczegóły dotyczące wymiarów oraz techniki wykonania pracy zostały określone w regulaminie konkursu.
Każda szkoła może zgłosić maksymalnie 3 prace. Konkurs będzie przeprowadzony w szkołach od 11 stycznia do 9 marca 2018 roku,
a następnie prace konkursowe placówki prześlą na adres mojego biura senatorskiego do 10 marca 2018 roku.

Podczas etapu okręgowego, powołane  przeze mnie, jury wyłoni po jednym laureacie w dwóch kategoriach: uczniowie klas IV – VII szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych.
W kwietniu 2018 r. prace, które zwyciężyły podczas etapu okręgowego, zostaną zaprezentowane w Senacie w trakcie uroczystego spotkania z ich autorami. Spośród zwycięzców etapów okręgowych, jury Centralnej Komisji Konkursowej wyłoni laureatów konkursu, na których czekają nagrody rzeczowe ufundowane przez Kancelarię Senatu. Organizator konkursu może dodatkowo uhonorować autorów najlepszych prac poprzez ich publikację, a także umieszczenie wizerunków ich autorów na stronach internetowych
Senatu, senatorów prowadzących konkurs i kuratoriów.


Zachęcam serdecznie Państwa Szkołę do wzięcia udziału w konkursie.


Zgłoszenia
proszę przesyłać na adres: Biuro Senatora Andrzeja Misiołka ul. 3 Maja 17/1, 40-097 Katowice lub przekazać mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., do dnia 10 stycznia 2018 r.

W załączeniu formularz zgłoszenia oraz regulamin konkursu

W sprawach organizacyjnych proszę kontaktować się z Panią Martą Tobor (dyrektor
biura senatorskiego) telefonicznie pod numerem 503-149-479 lub mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Z wyrazami szacunku, Andrzej Misiołek Senator RP

stopka