KALEJDOSKOP Konkurs Wiedzy o Społeczeństwie i Kulturze

Logo

Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej POKOLENIE, jak co roku, ma ogromną przyjemność zaprosić do udziału w kolejnej, VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie i Kulturze KALEJDOSKOP.

W roku szkolnym 2017/2018 Konkurs przeprowadzany jest w dwóch kategoriach wiekowych:
„Gimnazjalista” – uczniowie gimnazjów,
„Licealista” – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Uczestnicy mogą wziąć udział w teście konkursowym z zakresu wiedzy o społeczeństwie, kulturze i życiu publicznym Polski współczesnej oraz jej znaczeniu w Europie. Test jednokrotnego wyboru składa się z 25 pytań zamkniętych dotyczących wiedzy o społeczeństwie i kulturze (terminologia, życie polityczne i społeczne Polski – zgodnie z programem nauczania) - maximum 25 punktów, oraz zadania opisowego - od 0 do 8 punktów.

Zgłoszenia konkursowe można nadsyłać drogą elektroniczną, faksem bądź listownie do dnia 13 stycznia 2018 r.

Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody: laureaci I , II, III miejsca w kraju otrzymają dyplomy grawerowane i nagrody książkowe, autorzy prac wyróżnionych na szczeblu krajowym otrzymają wydawnictwa albumowe, najlepszy uczeń w szkole, która zgłosi powyżej 10 uczestników w kategorii wiekowej otrzyma nagrodę książkową, a każdy uczestnik konkursu otrzyma dyplom.

Pragniemy także uhonorować zasługi nauczycieli oraz uczestniczących szkół: Szkolny Organizator Konkursu, który zgłosił ze Szkoły 10 lub więcej uczestników w kategorii wiekowej otrzyma dyplom uznania natomiast Szkolny Organizator Konkursu, który zgłosił ze Szkoły 20 lub więcej uczestników w kategorii wiekowej otrzyma dodatkowo upominek książkowy, szkoły laureatów konkursu otrzymają dyplomy okolicznościowe, a najliczniej reprezentowane szkoły otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe.

W załącznikach regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia. 

Zapraszam do odwiedzenia naszej strony internetowej http://http://www.kalejdoskop.suwikr.pl , na której wszystkie niezbędne materiały konkursowe.

Życzę samych sukcesów.Logo

Paweł  Maj

Dyrektor Biura Konkursowego
Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej "Pokolenie"
ul. Limanowskiego 15
05-825 Grodzisk Mazowiecki

stopka