„Festiwal Młodych Naukowców”

Konkurs przeznaczony jest przede wszystkim dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego.

Organizatorem Konkursu jest Zespół Szkół Technicznych w Rybniku.
Cel konkursu: zachęcenie uczniów do działania i twórczego myślenia oraz rozbudzenie ich zainteresowania nauką i techniką w ujęciu praktycznym.

Logo

Zgłoszenia: do 15.03.2018. mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., zgłosić telefonicznie na numer 665595843 (Aleksandra Kapuścińska) lub przez wiadomość na Facebooku (strona: Festiwal Młodych Naukowców ZST Rybnik)

W zgłoszeniu należy podać: ilość zgłaszanych prac konkursowych i ilość osób w zespole, krótką charakterystykę pracy (opis, zasada działania), aby było możliwe odpowiednie zaklasyfikowanie pracy do jednej z kategorii; imię i nazwisko, adres e-mail oraz nr telefonu osoby przygotowującej uczestników do konkursu lub/i osoby, która będzie towarzyszyła uczniom podczas konkursu. 

Do 10.04.2018. ostatecznie należy przesłać informację (mailowo, telefonicznie, przez fb) o temacie pracy konkursowej i warunkach, jakie są konieczne do właściwej prezentacji pracy (tzn. dostęp do mediów, Internetu, itp.)

Finał konkursu (prezentacja prac konkursowych) odbędzie się 20.04.2018. w Zespole Szkół Technicznych w Rybniku
Uczestnikiem Konkursu może zostać uczeń bądź grupa uczniów – maksymalnie 2-osobowa 

Praca konkursowa powinna się składać z: tytułu, części praktycznej i części teoretycznej.

Część praktyczna powinna być przygotowana w formie: modelu, makiety, doświadczenia / pokazu, urządzenia elektrycznego, urządzenia mechanicznego, projektu badawczego, wynalazku, itp. lub kombinacji tych elementów.

Część teoretyczna obejmuje naukowe wyjaśnienie prezentowanej części praktycznej (tzn. wyjaśnienie zasady działania i sposobu wykonania urządzenia, przedstawienie procesów chemicznych i fizycznych zachodzących podczas wykonywanych doświadczeń, zastosowanie wynalazku, omówienie modelu, makiety itp.). Część teoretyczna, oprócz wyjaśnienia ustnego, może być podparta plakatem, prezentacją multimedialną, itp.

REGULAMIN
Ilustrowana broszura informacyjna 

 

stopka